Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej -„6”

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 czerwca 2021 r. – Orlik w Brzeznej.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play
    oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, reprezentantów na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiły się 3 szkoły: (7 drużyn, 84 zawodników)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku (3 drużyny)

drużyna dziewcząt – Igrzyska Dzieci

drużyna chłopców – Igrzyska Dzieci

drużyna dziewcząt – Igrzyska Młodzieży

• Szkoła Podstawowa w Rożnowie (dwie drużyny)

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej (dwie drużyny)

1. Zespoły rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych, oddzielnie w grupie dziewcząt i chłopców, grając systemem „każdy z każdym”.

3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 2 1 0 : 8

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kinga Belica. Klaudia Bugajska, Patrycja Bugajska, Maja Cetnarowska, Jadwiga Ciastoń, Julia Ciastoń, Magdalena Garbacz, Nikola Gawęcka, Julia Gądek, Agnieszka Nowak, Karolina Nowak.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Jadwiga Ciastoń ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Rożnowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (15.06.2021 r. – Nowy Sącz).

Igrzyska Dzieci – Chłopcy:

1. ZSP Kamionka W. ZSP Łącko 2 : 7

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 1 3 7 : 2
1 0 2 : 7

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Damian Biel, Oskar Grabiec, Jan Gurgul, Witold Gurgul, Paweł Jasiurkowski, Mikołaj Matusiewicz, Marcin Myjak,Sebastian Myjak, Mikołaj Pachut, Szymon Pachut, Szymon Rams, Bartłomiej Rozmus.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, który uzyskał awans na zawody rejonowe (14.06.2021 r. – Brzezna).

Igrzyska Młodzieży – Dziewczynki:

1. SP Rożnów ZSP Łącko 6 : 0

1. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 1 3 6 : 0
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 1 0 0 : 6

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Amelia Cepiga, Klaudia Jordan, Amelia Kwaśniewska, Izabela Nędza, Aleksandra Pawlik, Małgorzata Policht, Ewelina Prusak, Oliwia Siuta, Karolina Szymosz.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Rożnowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (14.06.2021 r. – Tarnów)