1

Szkoła Podstawowa w Roztoce-Brzezinach i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Mistrzami Powiatu w tenisie stołowym

Opublikowano 12/12/2021


P1470326


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 8 grudnia 2021 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.

Do zawodów zgłosiło się 6 szkół w kategorii dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Kadczy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej – nie wystartowała
  • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli – nie wystartowała
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu
  • Zespół szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Roztoce-Brzezinach

i 7 w kategorii chłopców:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej – nie wystartowała
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Zespół szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem
  • Szkoła Podstawowa w Mszalnicy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej
  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Roztoce-Brzezinach Bogusław Wolak
2. Szkoła Podstawowa w Szczereżu Damian Kurzeja
3. Szkoła Podstawowa w Kadczy Krzysztof Duda
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej Barbara Bobrowska

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
2. Szkoła Podstawowa w Jazowsku Mariusz Adamczyk
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej Anna Stojda
4. Szkoła Podstawowa w Mszalnicy Piotr Pietruch
5. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem Janusz Jurkowski
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyło Szkoław Roztoce-Brzezinach, w kategorii chłopców Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku.
  3. Awans na zawody rejonowe (15.12.2021 r. – Limanowa) uzyskały szkoły:
  • Dziewczęta:
Szkoła Skład drużyny
SZKOŁA PODSTAWOWA
W ROZTOCE-BRZEZINACH
Klaudia Lupa, Oliwia Sadłoń
SZKOŁA PODSTAWOWA
W SZCZEREŻU
Kamila Sopata, Anita Tyrkiel
  • Chłopcy:
Szkoła Skład drużyny
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
W ŁĄCKU
Piotr Mrówka, Oskar Myjak,
Jan Syktus
SZKOŁA PODSTAWOWA
W JAZOWSKU
Dawid Gancarczyk, Fabian Kołodziej,
Grzegorz Majerski

Sprawozdanie -Druż – tenis – DZ i CH – IM


Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN