1

Oliwia Pasoń z Olszanki i Szymon Matusik z Lipia Mistrzami Powiatu w tenisie stołowym

Opublikowano 13/12/2021


P1470413


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego,
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 13 stycznia 2021 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2009 i młodsi) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych).

Do zawodów zgłosiło się 18 zawodniczek i 18 zawodników ze szkół podstawowych.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.

  1. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Oliwia Pasoń SP Olszanka Wojciech Basta
2. Zuzanna Trojan SP 1 Kamionka Wielka Sławomir Poremba
3. Nadia Zając SP Chomranice Jolanta Bukowiec
4. Aleksandra Surdziel SP Lipie Zygmunt Opiło
5. Julia Foryś SP Witowice Daniel Kowalik
6. Maria Piksa SP Czarny Potok Jan Mrówka
7. Gabriela Najduch SP Zagorzyn Marta Chlipała
8. Paulina Bomba SP Lipie Zygmunt Opiło
9 – 12. Emilia Cedzidło SP Czarny Potok Jan Mrówka
Karolina Kiełbasa SP Mszalnica Paweł Marszałek
Monika Hołtoś SP Siołkowej Piotr Fyda
Anna Litwińska SP Witowice Daniel Kowalik
13 – 16. Kornelia Bednarczyk SP Zagorzyn Marta Chlipała
Paulina Basta SP Lipie Zygmunt Opiło
Anna Grońska SP Jazowsko Grażyna Grońska
Klaudia Weber SP Zagorzyn Marta Chlipała
 17. Eryka Domek SP Lipie Zygmunt Opiło
Anna Augustyn SP Roztoka-Brzeziny Marek Nowakowski

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Szymon Matusik SP Lipie Zygmunt Opiło
2. Maciej Syktus SP Łącko Witold Majerski
3. Andrzej Kiełbasa SP 2 Ptaszkowa Tomasz kiełbasa
4. Michał Mikulski SP Siołkowa Piotr Fyda
5. Mateusz Szewczyk SP Niskowa Marcin Jańczy
6. Bartosz Groń SP Zagorzyn Marta Chlipała
7. Filip Ignaszewski SP Witowice Daniel Kowalik
8. Grzegorz Groń SP Zagorzyn Marta Chlipała
9 – 12. Gracja Gomółka SP Brzezna Leszek Kożuch
Oliwier Szczurek SP Gródek n/D Janusz Jurkowski
Jan Krawczyk SP Szczereż Damian Kurzeja
Michał Jelito SP Królowa Górna Sławomir Konopecki
13 – 16. Krzysztof Aleksander SP Czarny Potok Jan Mrówka
Filip Tokarz SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
Witold Gurgul SP Łącko Witold Majerski
Oskar Tomczuk SP Witowice Daniel Kowalik
17 – 18. Stanisław Sowa SP Wielogłowy Krzysztof Popiela
Kacper Porębski SP Lipie Zygmunt Opiło
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Oliwia Pasoń z Olszanki oraz Szymon Matusik z Lipia.
  3. Awans na zawody rejonowe (08.04.2021 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Oliwia Pasoń SP Olszanka
2. Zuzanna Trojan SP 1 Kamionka Wielka
3. Nadia Zając SP Chomranice
4. Aleksandra Surdziel SP Lipie
5. Julia Foryś SP Witowice
6. Maria Piksa SP Czarny Potok

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Szymon Matusik SP Lipie
2. Maciej Syktus SP Łącko
3. Andrzej Kiełbasa SP 2 Ptaszkowa
4. Michał Mikulski SP Siołkowa
5. Mateusz Szewczyk SP Niskowa
6. Bartosz Groń SP Zagorzyn

 

Sprawozdanie – ind – tenis – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN