Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce chłopców – czwórki

P1480902

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Siatkówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 kwietnia 2022 r. – Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 3 zespoły – 30 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piwnicznej-Zdroju
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów, trzeci set decydujący do 15 punktów.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:
Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP 1 Piwniczna SP Chełmiec 1 : 2 (25:15; 15:25; 13:15)
2. SP 1 Ptaszkowa ZSP 1 Piwniczna 1 : 2 (14:25; 25:23; 6:15)
3. SP Chełmiec SP 1 Ptaszkowa 2 : 1 (7:25; 25:19; 15:11)

Stanisław Książkiewicz

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Chełmcu, która uzyskała awans na zawody rejonowe (12.04.2022 r. – Kobylanka).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Filip Gabryś, Olaf Golonka, Kacper Groń, Paweł Jacak, Filip Jasiński, Wojciech Kapułka, Filip Kowalczyk, Artur Pogwizd, Piotr Ruchałowski, Antoni Migacz.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Filip Gabryś ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu.