Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce chłopców

P1480539

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego,Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 28 marca 2022 r. – Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Niżnej
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Barcicach
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów, trzeci set decydujący do 15 punktów.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:
Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Barcice SP Nowa Wieś 2 : 0 (25:14; 25:18)
2. ZSP Biała Niżna SP 2 Kamionka W. 0 : 2 (16:25; 23:25)
3. SP Nowa Wieś SP 2 Kamionka W. 2 : 1 (25:27; 25:23; 15:13)
4. SP Barcice ZSP Biała Niżna 2 : 1 (26:24; 21:25; 15:12)
5. SP Nowa Wieś ZSP Biała Niżna 0 : 2 (19:25; 20:25)
6. SP 2 Kamionka W. SP Barcice 2 : 0 (25:17; 25:14)

Leszek Baran

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej, która uzyskała awans na zawody rejonowe (ok. 11.04.2022 r. – Nowy Sącz).
  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Igor Hebda, Piotr Kocemba, Mateusz Kulpa, Miłosz Malczak, Jakub Popiela, Jakub Rams, Szymon Ślipek,
  1. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Szymon Ślipek z Kamionki Wielkiej.