Chłopcy z Obidzy mistrzami w szczypiorniaka

Opublikowano 1 kwietnia 2019

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa w Obidzy

P1400356

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Damian Basiaga, Lucjan Basiaga, Maciej Jasiński, Eryk Jarząb, Kamil Kołodziej, Kacper Kurzawa, Jakub Lizoń, Konrad Lizoń, Arkadiusz Łatka, Ignacy Obrzud, Arkadiusz Tokarczyk, Arkadiusz Tomasiak, Dominik Tomasiak. Trener: Krzysztof Adamczyk.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 1 kwietnia 2019 r. – Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Rąbkowej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Obidzy
  • Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Rąbkowej Halina Stanuch

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Obidzy, która uzyskała awans na zawody rejonowe (09.04.2018 r. – Gorlice).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Damian Basiaga, Lucjan Basiaga, Maciej Jasiński, Eryk Jarząb, Kamil Kołodziej, Kacper Kurzawa, Jakub Lizoń, Konrad Lizoń, Arkadiusz Łatka, Ignacy Obrzud, Arkadiusz Tokarczyk, Arkadiusz Tomasiak, Dominik Tomasiak.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Jaje z Podola-Górowej.