1

Czwórbój LA dziewcząt i chłopców

Opublikowano 20 maja 2019


4boj


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Dzieci
w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 20 maja 2019 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych składające się z 6 zawodniczek. Rywalizacja w czwórboju lekkoatletycznym obejmowała: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m dziewcząt i bieg na 1000 m chłopców. Wyniki przeliczane były na punkty wg. tabel czwórbojowych, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na wynik zespołu składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników (z 6 startujących).
  5. W zawodach w kategorii dziewcząt wystartowało 12 szkół podstawowych (72 zawodniczki):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej
  • Szkoła Podstawowa we Frycowej
  • Szkoła Podstawowa w Roztoce Brzezinach
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w  Łososinie Dolnej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Rąbkowej

w kategorii chłopców wystartowało 15 szkół podstawowych (90 zawodników):

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej
  • Szkoła Podstawowa we Frycowej
  • Szkoła Podstawowa w Roztoce Brzezinach
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w  Łososinie Dolnej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Rąbkowej
  • Szkoła Podstawowa w Siołkowej
  • Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
  • Szkoła Podstawowa w Nawojowej
  1. Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja szkół w czwórboju lekkoatletycznym

DZIEWCZĘTA

Miejsce Szkoła Punkty
1. SP Jazowsko 1078
2. SP Stróże 986
3. ZSP Muszyna 902
4. SP Mystków 891
5. SP Królowa Górna 863
6. ZSP Łącko 787
7. SP 1 Grybów 772
8. SP Przydonica 674
9. SP Roztoka Brzeziny 645
10. SP Łososina Dolna 641
11. SP Rąbkowa 539
12. SP Frycowa 514

 

CHŁOPCY

Miejsce Szkoła Punkty
1. ZSP Muszyna 926
2. ZSP Łącko 920
3. SP Jazowsko 817
4. SP Rąbkowa 713
5. SP Rytro 713
6. SP Siołkowa 691
7. SP Zabrzeż 636
8. SP Królowa Górna 632
9. SP 1 Grybów 625
10. SP Roztoka Brzeziny 624
11. SP Przydonica 587
12. SP Mystków 584
13. SP Frycowa 546
14. SP Łososina Dolna 509
15. SP Nawojowa 502

 

  • Klasyfikacja indywidualna – 4 konkurencje

DZIEWCZĘTA

Miejsce Zawodnik Szkoła Punkty
1. Wiktoria Plata SP Jazowsko 247
2. Natalia Duda SP Jazowsko 236
3. Julia Grzyb SP Królowa G. 229

 

CHŁOPCY

Miejsce Zawodnik Szkoła Punkty
1. Kacper Roszuk ZSP Muszyna 242
2. Jakub Tokarczyk ZSP Muszyna 235
3. Arkadiusz Hamiga SP Zabrzeż 233

 

  • Klasyfikacja indywidualna – poszczególne konkurencje

60 m

Dziewczęta

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Julia Grzyb SP Królowa G. 8,37
2. Nikola Dunikowska SP Mystków 8,76
3. Karolina Kowalcze ZSP Muszyna 8,78

 

Chłopcy

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Kacper Roszuk ZSP Muszyna 7,90
2. Oskar Pazgan SP Królowa G. 7,91
3. Fabian Szbla SP Rąbkowa 8,00

 

600 m – dziewczęta

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Julia Hojniak ZSP Muszyna 2:07,07
2. Julia Lichoń SP Stróże 2:07,52
3. Oliwia Borkowska SP Mystków 2:08,27

 

1000 m – chłopcy

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1. Jakub Tokarczyk ZSP Muszyna 3:20,84
2. Piotr Rosiek SP Przydonica 3:28,98
3. Arkadiusz Hamiga SP Zabrzeż 3:31,92

 

Rzut piłeczką palantową

Dziewczęta

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Amelia Lipińska SP Roztoka Brz. 41,00
2. Natalia Duda SP Jazowsko 40,00
3. Gabriela Bieryt SP Jazowsko 40,00

 

Chłopcy

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Kacper Roszuk ZSP Muszyna 49,00
2. Piotr Rosiek SP Przydonica 48,00
Łukasz Bryniak SP Roztoka Brz. 48,00

 

Skok w dal

Dziewczęta

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Kinga Matusik SP Stróże 4,38
2. Magdalena Siedlarz SP Królowa G. 4,27
3. Wiktoria Plata SP Jazowsko 4,25

 

Chłopcy

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1. Patryk Łazarz ZSP Łącko 4,68
2. Dawid Walkowski SP Jazowsko 4,53
3. Arkadiusz Hamiga SP Zabrzeż 4,62

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Awans na zawody rejonowe uzyskały szkoły:

Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach

Kategoria chłopców:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku

oraz indywidualnie Julia Grzyb – SP Królowa Górna i Arkadiusz Hamiga – SP Zabrzeż (zdobyli 3 miejsca indywidualnie w 4 konkurencjach, a ich szkoły nie awansowały na zawody rejonowe). Zawody rejonowe odbędą się 22.05.2019 r. w Nawojowej.


 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS   PN