1

Czwórbój LA – zawody rejonowe

Opublikowano 24 maja 2018

P1300787

Sprawozdanie z Mistrzostw Rejonu
Igrzyska Dzieci w Czwórboju LA Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Termin i miejsce zawodów – 24 maja 2018 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  3. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w rejonie, reprezentacji na zawody wojewódzkie (po dwa zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W zawodach prawo startu miały po dwa zespoły dziewcząt i chłopców – mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz. W zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja szkoły składała się z 6 dziewcząt i 6 chłopców.

Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 8. drużyn

  • Szkoła Podstawowa w Bobowej – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa w Lipinkach – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku – powiat nowosądecki
  • Szkoła Podstawowa w Łącku – powiat nowosądecki

w kategorii chłopców zgłosiło się 7. drużyn

  • Szkoła Podstawowa w  – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Mszana Dolna – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa w Tymbarku – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej– powiat nowosądecki
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku – powiat nowosądecki
  1. Wyniki w czwórboju lekkoatletycznym

Dziewczynki:

  • Klasyfikacja szkół w czwórboju lekkoatletycznym
Miejsce Szkoła podstawowa Punkty
1 SP Bobowa 1171
2 SP 2 Nowy Sącz 1085
3 SP Lipinki 1084
4 SP Kasina Wielka 1025
5 SP Poręba Wielka 1011
6 SP 21 Nowy Sącz 953
7 ZSP Łącko 919
8 SP Jazowsko 902

 

 

  • Klasyfikacja indywidualna – 4 konkurencje (miejsca 1 – 3)

 

Miejsce Zawodnik Szkoła Punkty
1 Anna Lach SP Bobowa 285
2 Emilia Michalik SP Lipinki 262
  Kaja Gniecka SP Poręba Wielka 262

 

  • Klasyfikacja indywidualna – poszczególne konkurencje (miejsca 1 – 3)

60 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1 Anna Lach SP Bobowa 8,40
2 Martyna Kaleta SP Kasina Wielka 8,48
3 Emilia Michalik SP Lipinki 8,58

 

600 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1 Emilia Michalik SP Lipinki 1:58,24
2 Martyna Kaleta SP Poręba Wielka 1:58,89
3 Weronika Nabożna SP Lipinki 2:00,93

 

Rzut piłeczką palantową

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1 Kaja Gniecka SP Poręba Wielka 42,00
2 Aleksandra Szczepanek SP Bobowa 38,50
3 Joanna Semla SP Bobowa 38,00

 

Skok w dal

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1 Martyna Kaleta SP Kasina Wielka 4,37
2 Patrycja Cetnarowska SP Lipinki 4,32
3 Emilia Michalik SP Lipinki 4,25

 

Chłopcy:

 

  • Klasyfikacja szkół w czwórboju lekkoatletycznym
Miejsce Szkoła podstawowa Punkty
1 SP 20 Nowy Sącz 1084 1084
2 SP 21 Nowy Sącz 963
3 SP Jankowa 955
4 SP Jazowsko 951
5 SP 1 Ptaszkowa 926
6 SP 2 Mszana Dolna 880
7 SP Tymbark 765

 

  • Klasyfikacja indywidualna – 4 konkurencje (miejsca 1 – 3)
Miejsce Zawodnik Szkoła Punkty
1 Nikodem Błaszczyk Katolicka SP Nowy Sącz 301
2 Feliks Kożuch SP 2 Nowy Sącz 263
3 Mateusz Szymański SP 20 Nowy Sącz 258

 

  • Klasyfikacja indywidualna – poszczególne konkurencje (miejsca 1 – 3)

60 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1 Nikodem Błaszczyk Katolicka SP Nowy Sącz 7,75
2 Mieszko Janicki SP 21 Nowy Sącz 8,00
3 Kamil Aleksander SP 21 Nowy Sącz 8,09

 

1000 m

Miejsce Zawodnik Szkoła Czas
1 Karol Poręba SP 1 Ptaszkowa 3:15,41
2 Jakub Tokarczyk ZSP Muszyna 3:21,59
3 Karol Kruczek SP Jankowa 3:22,07

 

Rzut piłeczką palantową

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1 Karol Danek SP 20 Nowy Sącz 52,00
2 Mateusz Szymański SP 20 Nowy Sącz 51,50
3 Nikodem Błaszczyk Katolicka SP Nowy Sącz 38,00

 

Skok w dal

Miejsce Zawodnik Szkoła Wynik
1 Nikodem Błaszczyk Katolicka SP Nowy Sącz 5,36
2 Mieszko Janicki SP 21 Nowy Sącz 4,94
3 Feliks Kożuch SP 2 Nowy Sącz 4,84

 

  1. Podczas zakończenia najlepsi zawodnicy i szkoły zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.
  2. Awans na zawody wojewódzkie (05.06.2017 r. – Tarnów) uzyskały po dwie najlepsze szkoły
    w Mistrzostwach Rejonu

w kategorii dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Bobowej – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz

 kategorii chłopców

  • Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu – m. Nowy Sącz
  • Indywidualnie: Nikodem Błaszczyk – Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu

 

Wyniki w czwórboju lekkoatletycznym (do pobrania):


 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN