1

Drużynowe biegi przełajowe – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 9 maja 2018

P1280980


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Muszynie.
  2. Cel imprezy – popularyzacja biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców, wyłonienie indywidualnych mistrzów powiatu wśród dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po jednej drużynie dziewcząt i chłopców).
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 9 maja 2018 r. – Muszyna – Zapopradzie.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespół składał się z 4 dziewcząt – roczniki 2002, 2003 i 2004 oraz 4 chłopców – roczniki 2002, 2003 i 2004. Dystans dla dziewcząt wynosił 1000 m, dla chłopców – 1500 m. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o miejscu drużyny w klasyfikacji końcowej. Prowadzona była oddzielna klasyfikacja indywidualna dla poszczególnych biegów i kategorii.
  1. W zawodach wzięło udział 117 uczestników – 15 szkół w kategorii dziewcząt (57 zawodniczek) i 16 w kategorii chłopców (61 zawodników).
  1. Wyniki drużynowych biegów przełajowych

WYNIKI DRUŻYNOWE SZKÓŁ

Dziewczęta:

MIEJSCE SZKOŁA SUMA MIEJSC
1 Łącko 197
2 Łososina Dolna 189
3 Lipnica Wielka 170
4 Podegrodzie 144
5 Jazowsko 135
6 Muszyna 131
7 Stróże 125
8 Rytro 106
9 Przydonica 99
10 Koniuszowa 68
11 Złockie 66
12 Chełmiec 55
13 Korzenna 48
14 Ptaszkowa 46
15 Lipie 17

 

Wyniki szczegółowe:

1) Łącko (197 pkt.)

  – Majkrzak Julia (pkt.: 47)

  – Kałużny Zofia (pkt.: 54)

  – Konopka Agata (pkt.: 53)

  – Florjan Natalia (pkt.: 43)

2) Łososina D (189 pkt.)

  – Bryniak Alicja (pkt.: 50)

  – Serafin Klaudia (pkt.: 55)

  – Faron Kinga (pkt.: 44)

  – Prusak Sylwia (pkt.: 40)

3) Lipnica W (170 pkt.)

  – Chmielowska Emilia (pkt.: 48)

  – Jurek Patrycja (pkt.: 37)

  – Jurek Anna (pkt.: 46)

  – Fyda Angelika (pkt.: 39)

4) Podegrodzie (144 pkt.)

  – Koszyk Beata (pkt.: 52)

  – Turek Kinga (pkt.: 36)

  – Nawalaniec Zuzanna (pkt.: 27)

  – Stachoń Roksana (pkt.: 29)

5) Jazowsko (135 pkt.)

  – Cebula Weronika (pkt.: 28)

  – Duda Klaudia (pkt.: 14)

  – Piksa Gabriela (pkt.: 51)

  – Sopata Anna (pkt.: 42)

6) Muszyna (131 pkt.)

  – Łukasik Emilia (pkt.: 22)

  – Stoińska Julia (pkt.: 34)

  – Mikusz Gabriela (pkt.: 30)

  – Prusak Daria (pkt.: 45)

7) Stróże (125 pkt.)

  – Iwańska Paulina (pkt.: 56)

  – Dziedzic Sabina (pkt.: 24)

  – Pancerz Alicja (pkt.: 25)

  – Kalamaszek Karolina (pkt.: 20)

8) Rytro (106 pkt.)

  – Garwol Sandra (pkt.: 18)

  – Pustułka Grażyna (pkt.: 6)

  – Pustułka Julia (pkt.: 49)

  – Pustułka Kinga (pkt.: 33)

9) Przydonica (99 pkt.)

  – Berdychowska Justyna (pkt.: 32)

  – Małek Julia (pkt.: 41)

  – Zyzak Agnieszka (pkt.: 26)

10) Koniuszowa (68 pkt.)

  – Bugara Izabela (pkt.: 35)

  – Stasianek Anna (pkt.: 10)

  – Szlag Wioletta (pkt.: 12)

  – Bochenek Ewelina (pkt.: 11)

11) ZSP Złockie (66 pkt.)

  – Budaj Oliwia (pkt.: 38)

  – Skalniak Magdalena (pkt.: 19)

  – Zbącka Wiktoria (pkt.: 2)

  – Madoń Wiktoria (pkt.: 7)

12) SP Chełmiec (55 pkt.)

  – Tokarz Karolina (pkt.: 31)

  – Górowska Wiktoria (pkt.: 4)

  – Jurczak Ewelina (pkt.: 15)

  – Jurczak Marta (pkt.: 5)

13) Korzenna (48 pkt.)

  – Martuszewska Magda (pkt.: 21)

  – Grygiel Klaudia (pkt.: 23)

  – Kurzawa Natalia (pkt.: 1)

  – Głąb Natalia (pkt.: 3)

14) Ptaszkowa (46 pkt.)

  – Zwolenik Justyna (pkt.: 9)

  – Jarosz Martyna (pkt.: 13)

  – Jasińska Karolina (pkt.: 8)

  – Ogorzałek Aleksandra (pkt.: 16)

15) Lipie (17 pkt.)

  – Wolak Marta (pkt.: 17)

 

Chłopcy: 

MIEJSCE SZKOŁA SUMA MIEJSC
1 Łącko 209
2 Krużlowa Wyzna 180
3 Łososina Dolna 179
4 Jazowsko 166
5 Przydonica 164
6 Korzenna 162
7 Ptaszkowa 123
8 Marcinkowice 117
9 Muszyna 103
10 Chełmiec 96
11 Stróże 90
12 Rytro 89
13 Złockie 75
14 Koniuszowa 68
15 Lipnica Wielka 65
16 Lipie 5

 

Wyniki szczegółowe:

1) Łącko (209 pkt.)

  – Klag Mateusz (pkt.: 59)

  – Talar Filip (pkt.: 56)

  – Adamczyk Paweł (pkt.: 50)

  – Klag Paweł (pkt.: 44)

2) Krużlowa (180 pkt.)

  – Chronowski Paweł (pkt.: 40)

  – Rak Piotr (pkt.: 58)

  – Gajkowski Jakub (pkt.: 27)

  – Poręba Patryk (pkt.: 55)

3) Łososina D (179 pkt.)

  – Filipek Artur (pkt.: 37)

  – Szewczyk Sebastian (pkt.: 39)

  – Czepiel Tomasz (pkt.: 49)

  – Rosiek Dawid (pkt.: 54)

4) Jazowsko (166 pkt.)

  – Sopata Rafał (pkt.: 53)

  – Sajdak Adam (pkt.: 47)

  – Wyrostek Rafał (pkt.: 28)

  – Wyrostek Grzegorz (pkt.: 38)

5) Przydonica (164 pkt.)

  – Zięcina Mateusz (pkt.: 41)

  – Wójs Marcin (pkt.: 57)

  – Zięba Michał (pkt.: 18)

  – Fedko Marcin (pkt.: 48)

6) Korzenna (162 pkt.)

  – Grygiel Michał (pkt.: 32)

  – Woliński Dawid (pkt.: 61)

  – Turski Jakub (pkt.: 45)

  – Kaczmarek Kamil (pkt.: 24)

7) Ptaszkowa (123 pkt.)

  – Kiełbasa Adrian (pkt.: 46)

  – Bagnicki Adrian (pkt.: 22)

  – Janus Kacper (pkt.: 26)

  – Filipowicz Szymon (pkt.: 29)

8) Marcinkowice (117 pkt.)

  – Jacak Krystian (pkt.: 23)

  – Czop Andrzej (pkt.: 43)

  – Pawlik Bogdan (pkt.: 31)

  – Wójcik Patryk (pkt.: 20)

9) Muszyna (103 pkt.)

  – Prusak Jakub (pkt.: 35)

  – Stróżyk Jakub (pkt.: 9)

  – Wachna Michał (pkt.: 7)

  – Rams Arkadiusz (pkt.: 52)

10) Chełmiec (96 pkt.)

  – Wańczyk Krzysztof (pkt.: 34)

  – Joniec Bartłomiej (pkt.: 6)

  – Mirek Kacper (pkt.: 42)

  – Nowak Konrad (pkt.: 14)

11) Stróże (90 pkt.)

  – Sus Radosław (pkt.: 17)

  – Mikulski Dawid (pkt.: 19)

  – Migacz Bartłomiej (pkt.: 3)

  – Dusza Sebastian (pkt.: 51)

12) Rytro (89 pkt.)

  – Łękawski Kacper (pkt.: 10)

  – Dudczak Kacper (pkt.: 60)

  – Janczak Jakub (pkt.: 15)

  – Tokarczyk Marcin (pkt.: 4)

13) Złockie (75 pkt.)

  – Bieryt Paweł (pkt.: 16)

  – Skalniak Bartłomiej (pkt.: 25)

  – Skalniak Daniel (pkt.: 33)

  – Kuc Dominik (pkt.: 1)

14) Koniuszowa (68 pkt.)

  – Ogorzałek Sławomir (pkt.: 36)

  – Porębski Mateusz (pkt.: 11)

  – Szlag Tomasz (pkt.: 13)

  – Sierotowicz Szymon (pkt.: 8)

15) Lipnica W (65 pkt.)

  – Bulanda Piotr (pkt.: 30)

  – Koralik Marcin (pkt.: 21)

  – Jagielski Rafał (pkt.: 12)

  – Maciaszek Piotr (pkt.: 2)

16) Lipie (5 pkt.)

  – Wolak Piotr (pkt.: 5)

 

WYNIKI INDYWIDUALNE UCZNIÓW

Dziewczęta:

1) Iwańska Paulina (nr startowy: 17) – pkt. 56 – Stróże

2) Serafin Klaudia (nr startowy: 46) – pkt. 55 – Łososina D

3) Kałużny Zofia (nr startowy: 42) – pkt. 54 – Łącko

4) Konopka Agata (nr startowy: 43) – pkt. 53 – Łącko

5) Koszyk Beata (nr startowy: 53) – pkt. 52 – Podegrodzie

6) Piksa Gabriela (nr startowy: 35) – pkt. 51 – Jazowsko

7) Bryniak Alicja (nr startowy: 45) – pkt. 50 – Łososina D

8) Pustułka Julia (nr startowy: 7) – pkt. 49 – Rytro

9) Chmielowska Emilia (nr startowy: 49) – pkt. 48 – Lipnica W

10) Majkrzak Julia (nr startowy: 41) – pkt. 47 – Łącko

11) Jurek Anna (nr startowy: 51) – pkt. 46 – Lipnica W

12) Prusak Daria (nr startowy: 16) – pkt. 45 – Muszyna

13) Faron Kinga (nr startowy: 47) – pkt. 44 – Łososina D

14) Florjan Natalia (nr startowy: 44) – pkt. 43 – Łącko

15) Sopata Anna (nr startowy: 36) – pkt. 42 – Jazowsko

16) Małek Julia (nr startowy: 70) – pkt. 41 – Przydonica

17) Prusak Sylwia (nr startowy: 48) – pkt. 40 – Łososina D

18) Fyda Angelika (nr startowy: 52) – pkt. 39 – Lipnica W

19) Budaj Oliwia (nr startowy: 37) – pkt. 38 – Złockie

20) Jurek Patrycja (nr startowy: 50) – pkt. 37 – Lipnica W

21) Turek Kinga (nr startowy: 54) – pkt. 36 – Podegrodzie

22) Bugara Izabela (nr startowy: 25) – pkt. 35 – Koniuszowa

23) Stoińska Julia (nr startowy: 14) – pkt. 34 – Muszyna

24) Pustułka Kinga (nr startowy: 8) – pkt. 33 – Rytro

25) Berdychowska Justyna (nr startowy: 69) – pkt. 32 – Przydonica

26) Tokarz Karolina (nr startowy: 1) – pkt. 31 – Chełmiec

27) Mikusz Gabriela (nr startowy: 15) – pkt. 30 – Muszyna

28) Stachoń Roksana (nr startowy: 56) – pkt. 29 – Podegrodzie

29) Cebula Weronika (nr startowy: 33) – pkt. 28 – Jazowsko

30) Nawalaniec Zuzanna (nr startowy: 55) – pkt. 27 – Podegrodzie

31) Zyzak Agnieszka (nr startowy: 72) – pkt. 26 – Przydonica

32) Pancerz Alicja (nr startowy: 19) – pkt. 25 – Stróże

33) Dziedzic Sabina (nr startowy: 18) – pkt. 24 – Stróże

34) Grygiel Klaudia (nr startowy: 30) – pkt. 23 – Korzenna

35) Łukasik Emilia (nr startowy: 13) – pkt. 22 – Muszyna

36) Martuszewska Magda (nr startowy: 29) – pkt. 21 – Korzenna

37) Kalamaszek Karolina (nr startowy: 20) – pkt. 20 – Stróże

38) Skalniak Magdalena (nr startowy: 38) – pkt. 19 – Złockie

39) Garwol Sandra (nr startowy: 5) – pkt. 18 – Rytro

40) Wolak Marta (nr startowy: 65) – pkt. 17 – Lipie

41) Ogorzałek Aleksandra (nr startowy: 24) – pkt. 16 – Ptaszkowa

42) Jurczak Ewelina (nr startowy: 3) – pkt. 15 – Chełmiec

43) Duda Klaudia (nr startowy: 34) – pkt. 14 – Jazowsko

44) Jarosz Martyna (nr startowy: 22) – pkt. 13 – Ptaszkowa

45) Szlag Wioletta (nr startowy: 27) – pkt. 12 – Koniuszowa

46) Bochenek Ewelina (nr startowy: 28) – pkt. 11 – Koniuszowa

47) Stasianek Anna (nr startowy: 26) – pkt. 10 – Koniuszowa

48) Zwolenik Justyna (nr startowy: 21) – pkt. 9 – Ptaszkowa

49) Jasińska Karolina (nr startowy: 23) – pkt. 8 – Ptaszkowa

50) Madoń Wiktoria (nr startowy: 40) – pkt. 7 – Złockie

51) Pustułka Grażyna (nr startowy: 6) – pkt. 6 – Rytro

52) Jurczak Marta (nr startowy: 4) – pkt. 5 – Chełmiec

53) Górowska Wiktoria (nr startowy: 2) – pkt. 4 – Chełmiec

54) Głąb Natalia (nr startowy: 32) – pkt. 3 – Korzenna

55) Zbącka Wiktoria (nr startowy: 39) – pkt. 2 – Złockie

56) Kurzawa Natalia (nr startowy: 31) – pkt. 1 – Korzenna

 

Chłopcy:

1) Woliński Dawid (nr startowy: 30) – pkt. 61 – Korzenna

2) Dudczak Kacper (nr startowy: 6) – pkt. 60 – Rytro

3) Klag Mateusz (nr startowy: 41) – pkt. 59 – Łącko

4) Rak Piotr (nr startowy: 62) – pkt. 58 – Krużlowa W

5) Wójs Marcin (nr startowy: 70) – pkt. 57 – Przydonica

6) Talar Filip (nr startowy: 42) – pkt. 56 – Łącko

7) Poręba Patryk (nr startowy: 64) – pkt. 55 – Krużlowa

8) Rosiek Dawid (nr startowy: 48) – pkt. 54 – Łososina D

9) Sopata Rafał (nr startowy: 33) – pkt. 53 – Jazowsko

10) Rams Arkadiusz (nr startowy: 16) – pkt. 52 – Muszyna

11) Dusza Sebastian (nr startowy: 20) – pkt. 51 – Stróże

12) Adamczyk Paweł (nr startowy: 43) – pkt. 50 – Łącko

13) Czepiel Tomasz (nr startowy: 47) – pkt. 49 – Łososina D

14) Fedko Marcin (nr startowy: 72) – pkt. 48 – Przydonica

15) Sajdak Adam (nr startowy: 34) – pkt. 47 – Jazowsko

16) Kiełbasa Adrian (nr startowy: 21) – pkt. 46 – Ptaszkowa

17) Turski Jakub (nr startowy: 31) – pkt. 45 – Korzenna

18) Klag Paweł (nr startowy: 44) – pkt. 44 – Łącko

19) Czop Andrzej (nr startowy: 58) – pkt. 43 – Marcinkowice

20) Mirek Kacper (nr startowy: 3) – pkt. 42 – Chełmiec

21) Zięcina Mateusz (nr startowy: 69) – pkt. 41 – Przydonica

22) Chronowski Paweł (nr startowy: 61) – pkt. 40 – Krużlowa W

23) Szewczyk Sebastian (nr startowy: 46) – pkt. 39 – Łososina D

24) Wyrostek Grzegorz (nr startowy: 36) – pkt. 38 – Jazowsko

25) Filipek Artur (nr startowy: 45) – pkt. 37 – Łososina D

26) Ogorzałek Sławomir (nr startowy: 25) – pkt. 36 – Koniuszowa

27) Prusak Jakub (nr startowy: 13) – pkt. 35 – Muszyna

28) Wańczyk Krzysztof (nr startowy: 1) – pkt. 34 – Chełmiec

29) Skalniak Daniel (nr startowy: 39) – pkt. 33 – Złockie

30) Grygiel Michał (nr startowy: 29) – pkt. 32 – Korzenna

31) Pawlik Bogdan (nr startowy: 59) – pkt. 31 – Marcinkowice

32) Bulanda Piotr (nr startowy: 49) – pkt. 30 – Lipnica W

33) Filipowicz Szymon (nr startowy: 24) – pkt. 29 – Ptaszkowa

34) Wyrostek Rafał (nr startowy: 35) – pkt. 28 – Jazowsko

35) Gajkowski Jakub (nr startowy: 63) – pkt. 27 – Krużlowa W

36) Janus Kacper (nr startowy: 23) – pkt. 26 – Ptaszkowa

37) Skalniak Bartłomiej (nr startowy: 38) – pkt. 25 – Złockie

38) Kaczmarek Kamil (nr startowy: 32) – pkt. 24 – Korzenna

39) Jacak Krystian (nr startowy: 57) – pkt. 23 – Marcinkowice

40) Bagnicki Adrian (nr startowy: 22) – pkt. 22 – Ptaszkowa

41) Koralik Marcin (nr startowy: 50) – pkt. 21 – Lipnica W

42) Wójcik Patryk (nr startowy: 60) – pkt. 20 – Marcinkowice

43) Mikulski Dawid (nr startowy: 18) – pkt. 19 – Stróże

44) Zięba Michał (nr startowy: 71) – pkt. 18 – Przydonica

45) Sus Radosław (nr startowy: 17) – pkt. 17 – Stróże

46) Bieryt Paweł (nr startowy: 37) – pkt. 16 – Złockie

47) Janczak Jakub (nr startowy: 7) – pkt. 15 – Rytro

48) Nowak Konrad (nr startowy: 4) – pkt. 14 – Chełmiec

49) Szlag Tomasz (nr startowy: 27) – pkt. 13 – Koniuszowa

50) Jagielski Rafał (nr startowy: 51) – pkt. 12 – Lipnica W

51) Porębski Mateusz (nr startowy: 26) – pkt. 11 – Koniuszowa

52) Łękawski Kacper (nr startowy: 5) – pkt. 10 – Rytro

53) Stróżyk Jakub (nr startowy: 14) – pkt. 9 – Muszyna

54) Sierotowicz Szymon (nr startowy: 28) – pkt. 8 – Koniuszowa

55) Wachna Michał (nr startowy: 15) – pkt. 7 – Muszyna

56) Joniec Bartłomiej (nr startowy: 2) – pkt. 6 – Chełmiec

57) Wolak Piotr (nr startowy: 65) – pkt. 5 – Lipie

58) Tokarczyk Marcin (nr startowy: 8) – pkt. 4 – Rytro

59) Migacz Bartłomiej (nr startowy: 19) – pkt. 3 – Stróże

60) Maciaszek Piotr (nr startowy: 52) – pkt. 2 – Lipnica W

61) Kuc Dominik (nr startowy: 40) – pkt. 1 – Złockie

  1. Awans na zawody wojewódzkie – 16.05.2018 r. w Nowym Targu – uzyskały szkoły:
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku – dziewczynki
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku – chłopcy

oraz indywidualnie uczniowie:

Paulina Iwańska – 1 miejsce – Gimnazjum w Stróżach

Dawid Woliński – 1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Korzennej

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

               

Drużynowe biegi przełajowe -Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN