1

Drużynowe biegi przełajowe – szkoły średnie

Opublikowano 25 kwietnia 2018


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego
w drużynowych biegach przełajowych zdobyły szkoły:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu
– kategoria dziewcząt – w składzie: 
Owsianka Katarzyna, Pustułka Barbara, Majerska Wioletta, Wojtas Anna. Opiekun: Ewelina Gajdosz-Śliwa.

180425_011702_11


Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie
kategoria chłopców – w składzie: Gawlik Krystian, Sapalski Kacper, Pękala Marcin, Czochór Piotr. Opiekun: Sławomir Brattig.

180425_011702_10


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej
w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie.
  2. Cel imprezy – popularyzacja biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców, wyłonienie indywidualnych mistrzów powiatu wśród dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po jednej drużynie dziewcząt i chłopców).
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 25 kwietnia 2018 r. – Muszyna – „Zapopradzie”.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespół składał się z: 4 uczennic – rocznik 1998 i młodsze oraz 4 uczniów – rocznik 1998 i młodsi. Dystans dla dziewcząt wynosił 1000 m, dla chłopców – 1500 m. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o miejscu drużyny w klasyfikacji końcowej. Prowadzona była oddzielna klasyfikacja indywidualna dla poszczególnych biegów i kategorii.
  1. W zawodach wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych – 56 zawodników
    (28 dziewcząt i 28 chłopców).
  1. Wyniki drużynowych biegów przełajowych

DZIEWCZĘTA:

MIEJSCE SZKOŁA SUMA MIEJSC
1. ZSP Stary Sącz 90
2. ZSZ Grybów 82
3. ZS Marcinkowice 63
4. LO Grybów 59
5. ZS Łącko 54
6. ZSP Krynica 31
7. PZS Muszyna 27

 

CHŁOPCY:

MIEJSCE SZKOŁA SUMA MIEJSC
1. ZSZ Grybów 98
2. PZS Muszyna 71
3. LO Grybów 70
4. ZSP Krynica 55
5. ZS Lącko 46
6. ZSP Stary Sącz 34
7. ZS Marcinkowice 32

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE W KATEGORII DZIEWCZĄT:

 1. ZSP Stary Sącz (90 pkt.)

  • Owsianka Katarzyna (pkt.: 26)
  • Pustułka Barbara (pkt.: 23)
  • Majerska Wioletta (pkt.: 14)
  • Wojtas Anna (pkt.: 27)

2. ZSZ Grybów (82 pkt.)

  • Motyka Edyta (pkt.: 15)
  • Radziak Klaudia (pkt.: 24)
  • Łukasik Justyna (pkt.: 25)
  • Radziak Kamila (pkt.: 18)

3. ZS Marcinkowice (63 pkt.)

  • Halibart Edyta (pkt.: 19)
  • Groń Monika (pkt.: 21)
  • Bogdańska Olga (pkt.: 13)
  • Kamińska Dominika (pkt.: 10)

4. LO Grybów (59 pkt.)

  • Górska Lidia (pkt.: 8)
  • Pękala Maria (pkt.: 22)
  • Radzik Adrianna (pkt.: 9)
  • Janik Kinga (pkt.: 20)

5. ZS Łącko (54 pkt.)

  • Wojtas Ilona (pkt.: 11)
  • Cebula Kinga (pkt.: 3)
  • Biel Katarzyna (pkt.: 12)
  • Wąchała Katarzyna (pkt.: 28)

6. ZSP Krynica (31 pkt.)

  • Jędrzejek Elżbieta (pkt.: 17)
  • Gomulec Magdalena (pkt.: 7)
  • Bieś Julia (pkt.: 2)
  • Szost Zuzanna (pkt.: 5)

7. PZS Muszyna (27 pkt.)

  • Krokowska Anna (pkt.: 16)
  • Lech Dorota (pkt.: 4)
  • Hojniak Agata (pkt.: 1)
  • Gościńska Aleksandra (pkt.: 6)

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE W KATEGORII CHLOPÓW:

1. ZSZ Grybów (98 pkt.)

  • Gawlik Krystian (pkt.: 27)
  • Sapalski Kacper (pkt.: 19)
  • Pękala Marcin (pkt.: 28)
  • Czochór Piotr (pkt.: 24)

2. PZS Muszyna (71 pkt.)

  • Uryga Michał (pkt.: 22)
  • Drab Damian (pkt.: 13)
  • Krynicki Jakub (pkt.: 15)
  • Nowak Arkadiusz (pkt.: 21)

3. LO Grybów (70 pkt.)

  • Matusik Damian (pkt.: 20)
  • Biskup Adrian (pkt.: 18)
  • Wojciechowski Jakub (pkt.: 9)
  • Gucwa Patryk (pkt.: 23)

4. ZSP Krynica (55 pkt.)

  • Kądziałka Jan (pkt.: 16)
  • Gągor Patryk (pkt.: 25)
  • Horowski Dawid (pkt.: 3)
  • Galik Dawid (pkt.: 11)

5. ZS Łącko (46 pkt.)

  • Skut Marcin (pkt.: 8)
  • Urban Kamil (pkt.: 7)
  • Dąbrowski Krzysztof (pkt.: 17)
  • Rusnak Adam (pkt.: 14)

6. ZSP Stary Sącz (34 pkt.)

  • Bielak Przemysław (pkt.: 1)
  • Majewski Michał (pkt.: 26)
  • Zaliszewski Dominik (pkt.: 2)
  • Broniszewski Szymon (pkt.: 5)

7. ZS Marcinkowice (32 pkt.)

  • Wojnarowski Kacper (pkt.: 12)
  • Pierzchała Adrian (pkt.: 6)
  • Tworek Kamil (pkt.: 10)
  • Przychocki Jakub (pkt.: 4)

 

WYNIKI INDYWIDUALNE:

Dziewczęta:

  1. Wąchała Katarzyna (nr startowy: 12) – pkt. 28 – ZS Łącko
  2. Wojtas Anna (nr startowy: 24) – pkt. 27 – ZSP Stary Sącz
  3. Owsianka Katarzyna (nr startowy: 21) – pkt. 26 – ZSP Stary Sącz
  4. Łukasik Justyna (nr startowy: 27) – pkt. 25 – ZSZ Grybów
  5. Radziak Klaudia (nr startowy: 26) – pkt. 24 – ZSZ Grybów
  6. Pustułka Barbara (nr startowy: 22) – pkt. 23 – ZSP Stary Sącz
  7. Pękala Maria (nr startowy: 18) – pkt. 22 – LO Grybów
  8. Groń Monika (nr startowy: 14) – pkt. 21 – ZS Marcinkowice
  9. Janik Kinga (nr startowy: 20) – pkt. 20 – LO Grybów
  10. Halibart Edyta (nr startowy: 13) – pkt. 19 – ZS Marcinkowice
  11. Radziak Kamila (nr startowy: 28) – pkt. 18 – ZSZ Grybów
  12. Jędrzejek Elżbieta (nr startowy: 1) – pkt. 17 – ZSP Krynica
  13. Krokowska Anna (nr startowy: 5) – pkt. 16 – PZS Muszyna
  14. Motyka Edyta (nr startowy: 25) – pkt. 15 – ZSZ Grybów
  15. Majerska Wioletta (nr startowy: 23) – pkt. 14 – ZSP Stary Sącz
  16. Bogdańska Olga (nr startowy: 15) – pkt. 13 – ZS Marcinkowice
  17. Biel Katarzyna (nr startowy: 11) – pkt. 12 – ZS Łącko
  18. Wojtas Ilona (nr startowy: 9) – pkt. 11 – ZS Łącko
  19. Kamińska Dominika (nr startowy: 16) – pkt. 10 – ZS Marcinkowice
  20. Radzik Adrianna (nr startowy: 19) – pkt. 9 – LO Grybów
  21. Górska Lidia (nr startowy: 17) – pkt. 8 – LO Grybów
  22. Gomulec Magdalena (nr startowy: 2) – pkt. 7 – ZSP Krynica
  23. Gościńska Aleksandra (nr startowy: 8) – pkt. 6 – PZS Muszyna
  24. Szost Zuzanna (nr startowy: 4) – pkt. 5 – ZSP Krynica
  25. Lech Dorota (nr startowy: 6) – pkt. 4 – PZS Muszyna
  26. Cebula Kinga (nr startowy: 10) – pkt. 3 – ZS Łącko
  27. Bieś Julia (nr startowy: 3) – pkt. 2 – ZSP Krynica
  28. Hojniak Agata (nr startowy: 7) – pkt. 1 – PZS Muszyna

 

Chłopcy:

  1. Pękala Marcin (nr startowy: 27) – pkt. 28 – ZSZ Grybów
  2. Gawlik Krystian (nr startowy: 25) – pkt. 27 – ZSZ Grybów
  3. Majewski Michał (nr startowy: 22) – pkt. 26 – ZSP Stary Sącz
  4. Gągor Patryk (nr startowy: 2) – pkt. 25 – ZSP Krynica
  5. Czochór Piotr (nr startowy: 28) – pkt. 24 – ZSZ Grybów
  6. Gucwa Patryk (nr startowy: 20) – pkt. 23 – LO Grybów
  7. Uryga Michał (nr startowy: 5) – pkt. 22 – PZS Muszyna
  8. Nowak Arkadiusz (nr startowy: 8) – pkt. 21 – PZS Muszyna
  9. Matusik Damian (nr startowy: 17) – pkt. 20 – LO Grybów
  10. Sapalski Kacper (nr startowy: 26) – pkt. 19 – ZSZ Grybów
  11. Biskup Adrian (nr startowy: 18) – pkt. 18 – LO Grybów
  12. Dąbrowski Krzysztof (nr startowy: 11) – pkt. 17 – ZS Łącko
  13. Kądziałka Jan (nr startowy: 1) – pkt. 16 – ZSP Krynica
  14. Krynicki Jakub (nr startowy: 7) – pkt. 15 – PZS Muszyna
  15. Rusnak Adam (nr startowy: 12) – pkt. 14 – ZS Łącko
  16. Drab Damian (nr startowy: 6) – pkt. 13 – PZS Muszyna
  17. Wojnarowski Kacper (nr startowy: 13) – pkt. 12 – ZS Marcinkowice
  18. Galik Dawid (nr startowy: 4) – pkt. 11 – ZSP Krynica
  19. Tworek Kamil (nr startowy: 15) – pkt. 10 – ZS Marcinkowice
  20. Wojciechowski Jakub (nr startowy: 19) – pkt. 9 – LO Grybów
  21. Skut Marcin (nr startowy: 9) – pkt. 8 – ZS Łącko
  22. Urban Kamil (nr startowy: 10) – pkt. 7 – ZS Łącko
  23. Pierzchała Adrian (nr startowy: 14) – pkt. 6 – ZS Marcinkowice
  24. Broniszewski Szymon (nr startowy: 24) – pkt. 5 – ZSP Stary Sącz
  25. Przychocki Jakub (nr startowy: 16) – pkt. 4 – ZS Marcinkowice
  26. Horowski Dawid (nr startowy: 3) – pkt. 3 – ZSP Krynica
  27. Zaliszewski Dominik (nr startowy: 23) – pkt. 2 – ZSP Stary Sącz
  28. Bielak Przemysław (nr startowy: 21) – pkt. 1 – n ZSP Stary Sącz

    7. Awans na zawody wojewódzkie – 16.05.2018 r. w Nowym Targu – uzyskały szkoły:

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu – dziewczęta
  • Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie – chłopcy

oraz indywidualnie:

Wąchała Katarzyna – ZS Łącko (1 miejsce)

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

 

Sprawozdanie – Drużynowe biegi przełajowe – sz. średnie

 

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN