1

Drużynowy tenis stołowy – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 13 grudnia 2019


P1420913


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 12 grudnia 2019 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły podstawowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
  1. Do zawodów zgłosiło się 6 szkół podstawowych w kategorii dziewcząt
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu
  • Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niskowej
  • Szkoła Podstawowa w Łęce
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie

oraz 6 szkół w kategorii chłopców

  • Szkoła Podstawowa w Siołkowej
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Januszowej
  • Szkoła Podstawowa w Mszalnicy
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej Tomasz Kiełbasa
2. Szkoła Podstawowa w Szczereżu Damian Kurzeja
3. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie Marta Chlipała
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niskowej Marcin Jańczy
5. Szkoła Podstawowa w Łęce Leszek Potoczek
6. Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej Marek Koprowski

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Siołkowej Piotr Fyda
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej Tomasz Kiełbasa
3. Szkoła Podstawowa w Januszowej Łukasz Biernacki
4. Szkoła Podstawowa w Mszalnicy Piotr Pietruch
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
6. Szkoła Podstawowa w Jazowsku Cezary Łanik
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Siołkowej.
  3. Awans na zawody rejonowe (do 27.03.2020 r. – Ropa) uzyskały szkoły:

Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej (Weronika Janus, Gabriela Rysiewicz, Natalia Sekuła)
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu (Kamila Sopata, Anita Tyrkiel)

Kategoria chłopców:

  • Szkoła Podstawowa w Siołkowej (Karol Dziedziak, Karol Niepsuj, Daniel Radziak )
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej (Jakub Broda, Marcin Siedlarz, Eryk Ząber)

 

Sprawozdanie -Druż. – tenis – DZ i CH- SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN