Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt

P1490215

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 kwietnia 2022 r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodniczki (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 10 minut.

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Ewa Sobczyk

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem, który uzyskał awans na zawody rejonowe (ok. 05.05.2022 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Gabriela Czerwińska, Klaudia Czerwińska, Patrycja Czerwińska, Anna Długosz, Julia Gardoń, Amelia Garwol, Joanna Jędrzejek, Julia Majewska, Martyna Michalik, Katarzyna Rdzawska, Martyna Tokarz, Karolina Urbańska, Wiktoria Wolanin, Wiktoria Załęska, Jowita Żywczak.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano także najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Amelia Garwol ze Złockiego.