1

Dziewczynki z Czarnego Potoku i chłopcy z Zagorzyna Mistrzami Powiatu w drużynowym tenisie stołowym

Opublikowano 22 listopada 2017

P1210879

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 listopada 2017 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.

Do zawodów zgłosiło się 6 szkół w kategorii dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Mogilnie
  • Szkoła Podstawowa w Klęczanach
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej

i 6 w kategorii chłopców:

  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu
  • Szkoła Podstawowa w Siennej
  • Gimnazjum w Stróżach
  • Zespół Szkół w Marcinkowicach
  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku Jan Mrówka
2. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej Wojciech Małyk
3. Szkoła Podstawowa w Mogilnie Jan Oleksy
4. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie Marta Chlipała
5 – 6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej Anna Stojda
Szkoła Podstawowa w Klęczanach Anna Wcześny

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie Grzegorz Legutko
2. Szkoła Podstawowa w Siennej Dominika Zielińska
3. Gimnazjum w Stróżach Marta Janik
4. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Marek Fiut
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Szczereżu Maria Pancerz
Zespół Szkół w Marcinkowicach Mariusz Jop
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyło Szkoła w Czarnym Potoku, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Zagorzynie.
  3. Awans na zawody rejonowe uzyskały szkoły:
  • Dziewczęta:
Szkoła Skład drużyny
SZKOŁA PODSTAWOWA
W CZARNYM POTOKU
Zuzanna Matusiewicz, Gabriela Gromala
SZKOŁA PODSTAWOWA
W LIPNICY WIELKIEJ
Patrycja Jurek, Zuzanna Łatka, Sonia Żarowska

 

  • Chłopcy:
Szkoła Skład drużyny
SZKOŁA PODSTAWOWA
W ZAGORZYNIE
Krystian Duda, Michał Dziedzina, Antoni Faron
SZKOŁA PODSTAWOWA
W SIENNEJ
Dawid trojanowski, Jakub Krężel

 

Sprawozdanie -Drużynowy tenis stołowy – DZ i CH – Igrzyska Młodzieży

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN