1

Dziewczynki z Rożnowa mistrzyniami w piłce nożnej

Opublikowano 27 maja 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej dziewcząt
zdobyła Szkoła Podstawowa w Rożnowie

P1410935

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kinga Bielica, Amelia Cepiga, Jadwiga Ciastoń, Julia Ciastoń, Alicja Górowska, Klaudia Jordan, Amelia Kwaśniewska, Izabela Nędza, Karolina Szymosz. Trener: Krzysztof Gondek.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 27 maja 2019 r. – Orliki: Stary Sącz, Podegrodzie, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów: (120 zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Gaboniu
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  • Szkoła Podstawowa w Rożnowie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa w Jasiennej
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  1. Zespoły rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. Drużyny z 1 i 2 miejsca z grupy C oraz z 1 miejsc z grup A I B awansowały do rundy finałowej, a drużyny z 2 miejsc z tych dwóch grup rozegrały mecz o miejsce 5 w turnieju.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa A – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Podegrodzie SP Gaboń 5 : 0
2. SP Stróże SP Podegrodzie 1 : 4
3. SP Gaboń SP Stróże 1 : 1

 

 Tabela grupy A:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 2 6 9 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Stróżach 2 1 2 : 5
3. Szkoła Podstawowa w Gaboniu 2 1 1 : 6

 

Grupa B – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Łososina D. SP Rytro 4 : 1
2. SP Rożnów SP Łososina D. 6 : 0
3. SP Rytro SP Rożnów 1 : 5

 

Tabela grupy B:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 2 6 11 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 2 3 4 : 7
3. Szkoła Podstawowa w Rytrze 2 0 2 : 9

 

Grupa C – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Jasienna SP 1 Grybów 1 : 1
2. SP Jazowsko SP Chełmiec 2 : 1
3. SP 1 Grybów SP Chełmiec 0 : 5
4. SP Jasienna SP Jazowsko 0 : 5
5. SP 1 Grybów SP Jazowsko 0 : 3
6. SP Chełmiec SP Jasienna 1 : 0

 

Tabela grupy C:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Jazowsku 3 9 10 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 6 9 : 2
3. Szkoła Podstawowa w Jasiennej 3 1 1 : 7
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 1 1 : 9

 

Mecz o 5 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Łososina D. SP Stróże 2 : 0

 

Grupa finałowa – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Rożnów SP Podegrodzie 2 : 2
2. SP Jazowsko SP Chełmiec 2 : 1
3. SP Podegrodzie SP Chełmiec 3 : 3
4. SP Rożnów SP Jazowsko 2 : 1
5. SP Podegrodzie SP Jazowsko 1 : 1
6. SP Chełmiec SP Rożnów 1 : 1

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 3 5 5 : 4
2. Szkoła Podstawowa w Jazowsku 3 4 4 : 5
3. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 3 6 : 6
4. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 2 5 : 6

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa w Rożnowie Krzysztof Gondek
2. Szkoła Podstawowa w Jazowsku Grażyna Grońska
3. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Marek Fiut
4. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Dariusz Ruchała
5. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej Anna Pajor
6. Szkoła Podstawowa w Stróżach Jadwiga Bogusz
7. Szkoła Podstawowa w Jasiennej Tomasz Górowski
8 – 10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Roman Cygnarowicz
Szkoła Podstawowa w Gaboniu Piotr Wańczyk
Szkoła Podstawowa w Rytrze Krystyna Łękawska

 

  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Rożnowie, która uzyskała awans na zawody rejonowe (31.05.2019 r. – Tarnów).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kinga Bielica, Amelia Cepiga, Jadwiga Ciastoń, Julia Ciastoń, Alicja Górowska, Klaudia Jordan, Amelia Kwaśniewska, Izabela Nędza, Karolina Szymosz.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami
    i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Kamila Kumor ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu.

 

Sprawozdanie – piłka nożna dziewczyny 6 – szkoły podstawowe

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN