1

Dziewczyny z Ptaszkowej Mistrzyniami Powiatu w piłce nożnej

Opublikowano 13 maja 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej dziewcząt
zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej

P1410581

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Chronowska, Katarzyna Gruca, Karolina Jasińska, Magdalena Michalik, Marta Michalik, Aleksandra Ogorzałek, Katarzyna Poręba, Justyna Siedlarz, Aleksandra Skoczeń, Magdalena Wysowska, Justyna Zwolenik. Trener: Adam Krajniewski.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 13 maja 2019 r. – Orliki: Podegrodzie, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów (96 zawodniczek):
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Barcicach
  • Szkoła Podstawowa w Chomranicach
  • Szkoła Podstawowa w Jelnej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  1. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Podegrodzie Tęgoborze 1 : 0
2. Ptaszkowa Barcice 3 : 0
3. Barcice Tęgoborze 1 : 2
4. Podegrodzie Ptaszkowa 0 : 5
5. Tęgoborze Ptaszkowa 0 : 6
6. Barcice Podegrodzie 0 : 4

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej 3 9 14 : 0
2. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 6 5 : 5
3. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 3 2 : 8
4. Szkoła Podstawowa w Barcicach 3 0 1 : 9

 

Grupa II – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Łącko Jelna 0 : 2
2. Korzenna Chomranice 1 : 3
3. Jelna Chomranice 1 : 2
4.  Łącko Korzenna 2 : 4
5. Jelna Korzenna 2 : 0
6. Chomranice Łącko 2 : 0

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Chomranicach 3 9 7 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Jelnej 3 6 5 : 2
3. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 3 5 : 7
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 0 2 : 8

 

Grupa finałowa – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Ptaszkowa Jelna 3 : 0
2. Chomranice Podegrodzie 2 : 1
3. Jelna Podegrodzie 4 : 2
4. Ptaszkowa Chomranice 4 : 2
5. Jelna Chomranice 1 : 2
6. Podegrodzie Ptaszkowa 0 : 5

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej 3 9 12 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Chomranicach 3 6 6 : 6
3. Szkoła Podstawowa w Jelnej 3 3 5 : 7
4. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 0 3 : 11

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej Adam Krajniewski
2. Szkoła Podstawowa w Chomranicach Małgorzata Ligas
3. Szkoła Podstawowa w Jelnej Wojciech Mróz
4. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Joanna Janik
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy Iwona Babicz
Szkoła Podstawowa w Korzennej Leszek Potoczek
7 – 8. Szkoła Podstawowa w Barcicach Dorota Postrożny
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Ewa Sobczyk

 

  1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej, która uzyskała awans na zawody rejonowe (24.05.2019 r. – Brzezna).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Chronowska, Katarzyna Gruca, Karolina Jasińska, Magdalena Michalik, Marta Michalik, Aleksandra Ogorzałek, Katarzyna Poręba, Justyna Siedlarz, Aleksandra Skoczeń, Magdalena Wysowska, Justyna Zwolenik.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodnikę turnieju, którą została Magdalena Wysowska z Ptaszkowej.

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 DZ – IM

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN