Opublikowano 11 kwietnia 2018

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt
zdobyła Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy

P1270493

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Cepiga, Weronika Fałowska, Anna Hajduk, Weronika Herbich, Justyna Jarosz, Wiktoria Kosakowska, Karolina Nowak, Aleksandra Pociecha, Natalia Seruga, Elżbieta Sromek, Natalia Stach, Dorota Wolak, Alicja Żelasko. Opiekun: Iwona Babicz.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 11 kwietnia 2018 r. – Hala sportowa Zespołu Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodniczki (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa w Jelnej
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 10 minut.

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem Janusz Chłód

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, która uzyskała awans na zawody rejonowe (17.04.2018 r. – Bobowa).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Cepiga, Weronika Fałowska, Anna Hajduk, Weronika Herbich, Justyna Jarosz, Wiktoria Kosakowska, Karolina Nowak, Aleksandra Pociecha, Natalia Seruga, Elżbieta Sromek, Natalia Stach, Dorota Wolak, Alicja Żelasko.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano także najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Justyna Jarosz z Tęgoborzy.