Opublikowano 6 grudnia 2017

Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej
Mistrzem Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce chłopców

P1220349

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jakub Bieniek, Paweł Chronowski, Marcin Filipowicz, Kacper Gołyźniak, Jakub Jachowicz, Piotr Rak, Marcin Szarek, Kamil Szczerba, Andrzej Uznański, Grzegorz Uznański, Piotr Ząber. Opiekun: Damian Jędrusik.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 grudnia 2017 r. – Hala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
  • Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 6 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Dariusz Ruchała

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej, które uzyskało awans na zawody rejonowe (07.02.2018 r. – Gorlice).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jakub Bieniek, Paweł Chronowski, Marcin Filipowicz, Kacper Gołyźniak, Jakub Jachowicz, Piotr Rak, Marcin Szarek, Kamil Szczerba, Andrzej Uznański, Grzegorz Uznański, Piotr Ząber.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Piotr Lisiecki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku.