1

I Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu

Opublikowano 12 lutego 2020


P1430863


Sprawozdanie z I Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Pływaniu Indywidualnym dziewcząt i chłopców
szkół podstawowych i średnich

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Wójt Gminy Chełmiec, Szkoła Podstawowa w Świniarsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 12 lutego 2020 r. – Aqua Centrum Chełmiec.
  3. Cel imprezy – popularyzacja pływania wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w poszczególnych grupach wiekowych, w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz uczniów awansujących na zawody wojewódzkie (3 dziewczęta i 3 chłopców w każdej grupie wiekowej).
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i średnich w 4 grupach wiekowych oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców w stylu wybranym przez zawodnika (klasyczny, dowolny, grzbietowy, motylkowy).
  5. W zawodach wzięło udział 82 uczestników
  • Igrzyska Dzieci: 53 zawodników z 12 szkół podstawowych (23 dziewczynki i 30 chłopców)
  • Igrzyska Młodzieży: 16 zawodników z 6 szkół podstawowych (8 zawodniczek i 8 zawodników)
  • Licealiada: 13 uczestników z 3 szkół średnich ( 4 dziewczęta i 9 chłopców)

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2010 – 2012 (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Majewska Anna Biczyce Dolne 23,30
2 Iwańska Zofia Chełmiec 24,31
3 Basta Julia Chełmiec 24,98
4 Mróz Maja Chełmiec 25,41
5 Groń Amelia Muszyna 26,77
6 Rusyniak Martyna Biczyce Dolne 27,38
7 Polańska Zofia Muszyna 30,31
8 Maślanka Alicja Muszyna 43,54

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2010 – 2012  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Golonka Olaf Chełmiec 20,79
2 Bołoz Arkadiusz Złockie 21,30
3 Jurczak Jakub Chełmiec 21,73
4 Gieniec Aleksander Januszowa 22,49
5 Gołąb Mateusz Librantowa 24,16
6 Salamon Jakub Podegrodzie 24,56
7 Tobiasz Alan Chełmiec 25,91
8 Kapułka Wojciech Chełmiec 26,35
9 Jarosz Patryk Muszyna 27,77
10 Stec Kacper Muszyna 32,42
11 Majerski Adam Kadcza 32,77
12 Hnatkiewicz Piotr Muszyna 39,42
13 Gajowski Jakub Muszyna 35.77

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2009 (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce

Nazwisko

Imię

Szkoła

Czas

1 Mężyk Anastazja Świniarsko 34,18
2 Gołaszewska Lena Chełmiec 35,37
3 Mordarska Wiktoria Świniarsko 38,35
4 Gaik Natalia Świniarsko 38,40
5 Padula Kamila Świniarsko 39,66
6 Respekta Alicja Januszowa 40,49
7 Wingralek Zuzanna Łącko 46,88
8 Cebula Natalia Łącko 47,76
9 Leszko Sandra Łącko 52,43
10 Tokarczyk Anita Łącko 52,46
11 Koza Milena Muszyna 1.02,44
12 Weberman Magdalena Muszyna 1.03,11
13 Jasińska Emilia Muszyna 1.11,82
14 Tereba Nicola Muszyna 1.15,62
15 Hamernik Wiktoria Muszyna 1.19,68

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2009 (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Bocheński Kajetan Niskowa 35,98
2 Długopolski Ignacy Chełmiec 36,43
3 Piszczek Michał Biczyce Dolne 36,88
  Matusiewicz Mikołaj Łącko 36,88
5 Chronowski Jakub Chełmiec 38,80
6 Fałowski Julian Świniarsko 39,12
7 Kumor Arkadiusz Chełmiec 39,70
8 Salamon Krzysztof Podegrodzie 44,05
9 Tyliszczak Jan Muszyna 44,29
10 Jasiurkowski Karol Łącko 45,55
11 Drozd Adam Muszyna 48,83
12 Wojak Antoni Muszyna 52,73
13 Sało Szymon Muszyna 55,51
14 Długosz Piotr Muszyna 57,44
15 Biel Damian Łącko 57,63
16 Jasiurkowski Paweł Łącko 1.01,10
17 Homa Bartosz Muszyna 1.28,92

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2005 i 2006 (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Trojanowska Julia Chełmiec 32,75
2 Basta Julia Chełmiec 34,09
3 Podgórni Elżbieta Muszyna 48,27
4 Mozdyniewicz Lualeni Łącko 53,70
5 Jasińska Wiktoria Chełmiec 53,90
6 Ząbek Nikola Chełmiec 54,23
7 Tokarczyk Emilia Łącko 1.06,60
8 Ciągło Łucja Muszyna 1.20,62

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2005 i 2006 (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie): 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Ociepka Hubert Chełmiec 33,45
2 Czernecki Jakub Świniarsko 34,45
3 Król Piotr Świniarsko 34,95
4 Majda Karol Świniarsko 36,80
5 Duda Szymon Biczyce Dolne 43,36
6 Kucia Jan Rdziostów 46,13
7 Stróżyk Marceli Muszyna 55,40
8 Zygadło Kacper Łącko

57,73

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół średnich – rocznik 2000 i młodsze (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Fryczek Wiktoria LO Grybów 39,21
2 Sekuła Martyna LO Grybów 52,52
3 Augustyn Kinga ZS Marcinkowice 52,60
4 Siedlarz Maria ZS Marcinkowice 56,85

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2000 i młodsi  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Nachyła Jakub ZS Marcinkowice 29,47
2 Pacyna Aleksander ZS Marcinkowice 37,85
3 Szymański Konrad ZSP Krynica 42,55
4 Mastalski Bartosz ZS Marcinkowice 43,29
5 Fałowski Martin ZS Marcinkowice 43,31
6 Gryboś Kamil LO Grybów 43,39
5 Ponisz Jakub ZS Marcinkowice 43,41
6 Nalepa Maciej LO Grybów 53,13
7 Lach Sebastian ZSP Krynica 54,39
8 Wachna Michał ZSP Krynica 58,05
9 Majerski Marcin ZSP Krynica 1.13,85

 

  1. Podczas zakończenia zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Zawody wojewódzkie w pływaniu indywidualnym:

  • Igrzyska Dzieci – 20.02.2020 r. – Myślenice
  • Igrzyska Młodzieży – 08.04.2020 r. – Limanowa
  • Licealiada Młodzieży – 27.03.2020 r. – Tarnów

 

Sprawozdanie – pływanie

 

                   Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN