1

II Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w pływaniu

Opublikowano 26/10/2021


DSC01911

Sprawozdanie z II Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym dziewcząt i chłopców
szkół podstawowych i średnich

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Wójt Gminy Chełmiec, Szkoła Podstawowa w Świniarsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 26 października 2021 r. – Aqua Centrum Chełmiec.
  3. Cel imprezy – popularyzacja pływania wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w poszczególnych grupach wiekowych, w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz uczniów awansujących na zawody wojewódzkie (3 dziewczęta i 3 chłopców w każdym stylu i w każdej grupie wiekowej) oraz po 1 sztafecie.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i średnich
    w 4 grupach wiekowych oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców w stylu wybranym przez zawodnika (klasyczny, dowolny, grzbietowy, motylkowy).
  5. W zawodach wzięło udział 117 uczestników
  • Igrzyska Dzieci: 59 zawodników
  • Igrzyska Młodzieży: 30 zawodników
  • Licealiada: 28 uczestników

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

IGRZYSKA DZIECI          

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014  

Styl dowolny – dystans 25 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Belica Amelia SP w Chełmcu 26,37

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014

Styl dowolny – dystans 25 m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Piętka Jakub SP w Moszczenicy 20,15
2 Polakiewicz Bartosz SP w Chełmcu 22,92
3 Bobrowski Adrian SP w Chełmcu 25,21
4 Rzepka Radosław SP w Librantowej 38,44

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014  

Styl grzbietowy – dystans 25 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Jeż Lena SP w Chełmcu 32,53
2 Garncarczyk Hanna SP w Świniarsku 34,61
3 Zyzak Wiktoria SP w Świniarsku 34,64
4 Kądziołka Nikola SP nr.2 w Starym Sączu 35,92
5 Boczarska Wiktoria SP w Chełmcu          42,98

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014

Styl grzbietowy – dystans 25 m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Bobrowski Eryk SP w Chełmcu 23,99
2 Majerski Adam SP w Kadczy 27,94
3 Pabis Paweł SP w Chełmcu 31,11
4 Garbacz Piotr SP w Chełmcu 33,48
5 Słaby Kacper SP w Januszowej 35,35

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014  

Styl klasyczny – dystans 25 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Podgórska Łucja SP nr.1 w Starym Sączu 27,30
2 Marczyk Oliwia SP w Chełmcu 34,05

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2012 – 2014

Styl klasyczny – dystans 25 m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Majerski Jan SP w Kadczy 45,19

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl dowolny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Iwańska Zofia SP w Chełmcu 45,06
2 Polakiewicz Magdalena SP w Chełmcu 45,57
3 Litwińska Anna SP w Witowicach Dolnych 47,09
4 Hojnor Wiktoria SP w Librantowej 48,25
5 Bocheńska Maja ZSP  w Niskowej 48,36
6 Majewska Anna SP w Biczycach 51,81
7 Mróz Maja SP w Chełmcu 55,63
8 Gołąb Ola SP w Librantowej 57,37
9 Dyrek Weronika SP nr.2 w Starym Sączu 57,59
10 Olchawa Martyna SP w Chomranicach 1.00,95

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl dowolny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Matusiewicz Mikołaj SP w Łącku 35,48
2 Pogwizd Artur SP w Chełmcu 36,27
3 Nosal Tomasz SP w Chełmcu 40,67
4 Golonka Olaf SP w Chełmcu 40,99
5 Uryga Kacper SP w Januszowej 43,07
6 Gołąb Mateusz SP w Librantowej 43,66
7 Bołoz Arkadiusz SP w Złockiem 44,19
8 Bobrowski Kamil SP w Chełmcu 51,87
9 Kałucki Mikołaj SP w Złockiem 54,33
10 Sęk Adam SP w Wielogłowach 55,61
11 Tokarz Jakub SP w Librantowej 57,79
12 Matląg Mateusz SP w Chomranicach 57,96
13 Tokarczyk Adam SP w Chomranicach 58,66
14 Tokarczyk Jakub SP w Lącku 1.00,13
15 Popiela Miłosz SP w Biczycach 1.05,94

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl grzbietowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Gołąb Julia SP w Chełmcu 52,06
2 Nowak Nikola SP w Chełmcu 53,09
3 Tokarz Paulina SP w Chełmcu 53,25
4 Marczyk Karolina SP nr.2 w Starym Sączu 1.02,09
5 Czyżowska Dominika SP w Świniarsku 1.06,49
6 Garncarczyk Oliwia SP w Świniarsku 1.10,55
7 Kania Maja SP w Świniarsku 1.14,27

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl grzbietowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Piętka Adam SP w Moszczenicy 39,78
2 Kapułka Wojciech SP w Chełmcu 52,00
3 Leśniak Paweł SP w Chełmcu 52,51
4 Obrzut Łukasz SP w Świniarsku 59,59
5 Głąb Hubert SP w Chełmcu 1.02,27
6 Czubaj Krzysztof SP w Chełmcu 1.00.43

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl klasyczny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Król Gabriela SP w Chomranicach 1.01,18

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl klasyczny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Kapuła Igor SP w Barcicach 1.16,83

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2009 – 2011
Styl motylkowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Franczewski Szymon SP nr.2 w Starym Sączu 59,35

 

Wyniki – Sztafeta dziewcząt 6 x 25 m rocznik 2009 i młodsze

I miejsce:  sztafeta SP w Chełmcu :                 

Mróz Maja, Polakiewicz Magdalena, Gołąb Julia, Mróz Wiktoria, Tokarz Paulina, Iwańska Zofia (awans na zawody wojewódzkie)

Wyniki – Sztafeta chłopców 6 x 25 m rocznik 2009 i młodsi

I miejsce:  sztafeta SP w Chełmcu:           

Golonka Olaf, Kapułka Wojciech, Swałtek Mikołaj, Pogwizd Artur,

Nosal Tomasz, Gromulski Ziemowit (awans na zawody wojewódzkie)

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl dowolny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Piętka Zuzanna SP w Moszczenicy 31,67
2 Mężyk Anastazja S P w  Świniarsku 33,84
3 Gołaszewska Lena S P w Chełmcu 37,02
4 Mordarska Wiktoria S P w Świniarsku 38,48
5 Padula Kamila S P w Świniarsku 38,50
6 Wyskiel Oliwia S P w Świniarsku 39,23
7 Respekta Alicja S P w Januszowej 39,31
8 Garbacz Weronika S P w Chełmcu 40,40
9 Gaik Natalia S P w Świniarsku 40,89
10 Cygan Patrycja S P w Wielogłowach 52,28

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl dowolny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Piątkiewicz Maksymilian S P w Chełmcu     36,36
2 Fałowski Julian S P w Świniarsku 37,42
3 Kowalczyk Nikodem S P w Chełmcu 39,87
 4 Gałysa Jakub S P w Świniarsku 41,35
5 Młynarczyk Maciej S P w Januszowej 42,09
6 Tomecki Sebastian S P nr 2 w St.  Sączu 42,65
7 Berezowski Artur S P w Januszowej 43,05
8 Twardy Tomasz S P w Świniarsku 52,67

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl grzbietowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Kotas Ewelina S P w Świniarsku      47,76
2 Siwulska Julia S P w Olszance 55,64
3 Wysopal Paulina S P w Jazowsku 56,54

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl grzbietowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Chronowski Jakub S P w Chełmcu 39,88
2 Kluska Paweł S P w Chełmcu 47,68

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl motylkowy – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Długopolski Ignacy S P w Chełmcu 43,38

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl klasyczny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Sarota Emilia S P w Świniarsku 55,81
2 Górowska Nikola S P w Świniarsku 57,00
3 Oszczepalska Karolina S P w Świniarsku 57,70

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 – 2008
Styl klasyczny – dystans 50 m (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Bobrowski Krzysztof S P w Chełmcu 48,61
2 Kumor Arkadiusz S P w Chełmcu 50,07
3 Gorczyca Łukasz S P w Świniarsku 54,70

 

Wyniki – Sztafeta dziewcząt 6 x 50 m rocznik 2007 i 2008

I miejsce:  sztafeta SP w Świniarsku

Mężyk Anastazja, Mordarska Wiktoria, Gaik Natalia, Padula Kamila, Kotas Ewelina, Wyskiel Oliwia (awans na zawody wojewódzkie)            

Wyniki – Sztafeta chłopców 6 x 50 m rocznik 2007 i 2008

I miejsce:  sztafeta SP w Chełmcu:

Kumor Arkadiusz , Długopolski Ignacy , Bobrowski Krzysztof,  Chronowski Jakub, Piątkiewicz Maksymilian , Orzechowski Bartłomiej  (awans na zawody wojewódzkie)                   

II miejsce:  sztafeta SP w Świniarsku :

Fałowski Julian , Gałysa Jakub, Gorczyca Łukasz, Kociołek Krystian , Twardy Tomasz ,  Lupa Szymon

LICEALIADA MŁODZIEŻY          

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół średnich – rocznik 2002 i młodsze

Styl dowolny – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Smalec Emilia ZSP Nawojowa 36,02
2 Guzik Barbara ZSP Nawojowa 42,57
3 Siedlarz Maria ZS Marcinkowice 52,07
4 Dudek Emilia ZS Marcinkowice 56,17
5 Skrzeczyńska Gabriela LO Grybów 56,73
6 Kęder Weronika ZSP Stary Sącz 58,14
7 Czyżycka Karolina ZS Marcinkowice 59,13
8 Majchrzak Weronika ZS Marcinkowice 1.04,15

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2002 i młodsi
Styl dowolny – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Mastalski Bartosz ZS Marcinkowice 32,84
2 Pacyna Aleksander ZSP Nawojowa 36,73
3 Dwojak Kacper LO Grybów 36,74
4 Szymański Konrad ZSP Krynica 2D 37,77
5 Bazielich Jakub ZSP Stary Sącz 40,35
6 Niepsuj Jonasz ZS Marcinkowice 43,67
7 Smaś Jakub ZS Marcinkowice 44,49
8 Michalik Wojciech ZS Marcinkowice 46,29
9 Maślanka Bartosz ZS Marcinkowice 49,87
10 Lorek Dominik ZSP Nawojowa 54,59

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół średnich – rocznik 2002 i młodsze
Styl grzbietowy – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Trojan Natalia ZSP Nawojowa 48,62
2 Michalik Alicja ZS Marcinkowice 1.17,41

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2002 i młodsi
Styl grzbietowy – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Zajączek Maciej ZSP Stary Sącz 42,35
2 Smaś Jakub ZS Marcinkowice 55,66
3 Mikulec Jakub ZSP Stary Sącz 1.11,65

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół średnich – rocznik 2002 i młodsze
Styl klasyczny – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Fryczek Wiktoria LO Grybów 46,55
2 Horn Natalia ZS Nawojowa 59,29
3 Bugańska Patrycja ZS Marcinkowice 1.18,53

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2002 i młodsi
Styl klasyczny – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Śliwa Leon ZSP Nawojowa 44,97

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2002 i młodsi
Styl motylkowy – dystans 50m  (miejsca 1 – 3 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Smajdor Franciszek ZS Marcinkowice 57,74

 

Wyniki – Sztafeta dziewcząt 6 x 50 m rocznik 2002 i młodsze

I miejsce:  sztafeta ZS Marcinkowice :

Bugańska Patrycja , Majchrzak Weronika , Siedlarz Maria , Bodziony Emilia, Michalik Alicja, Czyżycka Karolina  (awans na zawody wojewódzkie)

Wyniki – Sztafeta chłopców 6 x 50 m rocznik 2002 i młodsi

I miejsce:  sztafeta ZS Marcinkowice :

Maślanka Bartosz, Mastalski Bartosz , Smajdor Franciszek , Smaś Jakub , Niepsuj Jonasz , Michalik Wojciech  (awans na zawody wojewódzkie)

 

  1. Podczas zakończenia zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Zawody wojewódzkie w pływaniu indywidualnym:

  • Igrzyska Dzieci – 14-18.02.2022 r. – Bochnia
  • Igrzyska Młodzieży – 04-08.04.2022 r. – Bochnia
  • Licealiada Młodzieży – 21-31.03.2022 r. – Myślenice

Sprawozdanie – pływanie


                 

  Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN