1

Indywidualny tenis stołowy – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 17 stycznia 2020


P1430256


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 16 stycznia 2020 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych). Do zawodów zgłosiło się 17 zawodniczek z 12 szkół i 21 zawodników z 13 szkół podstawowych.Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  1. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Kamila Sopata SP Szczereż Damian Kurzeja
2. Weronika Tomaszek SP Zagorzyn Marta Chlipała
3. Łucja Jawor SP Kadcza Krzysztof Duda
4. Zuzanna Wieczorek SP Tęgoborze Patryk Babicz
5. Justyna Sromek SP Niskowa Marcin Jańczy
6. Julita Iwańska SP Czarny Potok Jan Mrówka
7. Patrycja Uszko SP Miłkowa Magdalena Szubryt
8. Natalia Zaczyk SP Trzycierz Szymon Potoczek
9 – 12. Weronika Janus SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
Paulina Wójs SP Lipie Zygmunt Opilo
Ewelina Faron SP Czarny Potok Jan Mrówka
Oliwia Słaboń SP Roztoka-Brzeziny Marek Nowakowski
13 – 16. Marta Jelito SP Królowa Polska Ewelina Książkiewicz
Anita Tyrkiel SP Szczereż Damian Kurzeja
Martyna Bochenek SP Mszalnica Piotr Pietruch
Natalia Harnik SP Niskowa Marcin Jańczy
 17. Klaudia Grzybowska SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Jakub Mól SP Biała Niżna Jacek Rola
2. Marcin Siedlarz SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
3. Jan Suktus ZSP Łącko Witold Majerski
4. Jaku Potapczyk SP Januszowa Łukasz Biernacki
5. Artur Berezowski SP Januszowa Łukasz Biernacki
6. Fabian Kołodziej SP Jazowsko Mariusz Adamczyk
7. Karol Niepsuj SP Siołkowa Piotr Fyda
8. Michał Piszczek SP Lipie Zygmunt Opilo
9 – 12. Karol Dziedziak SP Siołkowa Piotr Fyda
Filip Ignaszewski SP Witowice Dariusz Czech
Piotr Mrówka ZSP Łącko Witold Majerski
Michał Magiera SP Januszowa Łukasz Biernacki
13 – 16. Andrzej Kiełbasa SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
Kamil Toczek SP Nowa Wieś Leszek Baran
Bartłomiej Michalik SP Jamnica Katarzyna Obrzut
Igor Szczepaniec SP Nowa Wieś Leszek Baran
17 – 21. Oskar Myjak ZSP Łącko Witold Majerski
Karol Babik SP Maszkowice Teresa Gancarczyk
Marcin Skupiński SP Zagorzyn Marta Chlipała
Marcin Nowak SP Tęgoborze Patryk Babicz
Krystian Surma SP Nowa Wieś Leszek Baran
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Kamila Sopata ze Szczereża oraz Jakub Mól z Białej Niżnej.
  3. Awans na zawody rejonowe (31.03.2020 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

 

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Kamila Sopata SP Szczereż
2. Weronika Tomaszek SP Zagorzyn
3. Łucja Jawor SP Kadcza
4. Zuzanna Wieczorek SP Tęgoborze
5. Justyna Sromek SP Niskowa
6. Julita Iwańska SP Czarny Potok

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Jakub Mól SP Biała Niżna
2. Marcin Siedlarz SP 2 Ptaszkowa
3. Jan Suktus ZSP Łącko
4. Jaku Potapczyk SP Januszowa
5. Artur Berezowski SP Januszowa
6. Fabian Kołodziej SP Jazowsko

 

Sprawozdanie – ind – tenis – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN