1

Indywidualny tenis stołowy – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 11 stycznia 2019

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 10 stycznia 2019 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych). Do zawodów zgłosiło się 19 zawodniczek z 12 szkół i 20 zawodników z 14 szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  1. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Nikola Cisowska Przydonica Krzysztof Budnik
2. Kamila Sopata Szczereż Damian Kurzeja
3. Oliwia Bodziony Czarny Potok Jan Mrówka
4. Zuzanna Wieczorek Tęgpborze Dariusz Kosecki
5. Anna Henk Łęka Szymon Potoczek
6. Katarzyna Majerska Jazowsko Grażyna Grońska
7. Aleksandra Kiełbasa Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
8. Kinga Wieczorek Tęgoborze Dariusz Kosecki
9. Aleksandra Smoła Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
10. Justyna Sromek Niskowa Marcin Jańczy
11. Weronika Tomaszek Zagorzyn Marta Chlipała
12. Marta Jelito Królowa Polska Marek Koprowski
13 – 14. Joanna Tabaszewska Przydonica Krzysztof Budnik
Karolina Kiełbasa Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
15 – 18. Natalia Wastag Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
Natalia Duda Jazowsko Grażyna Grońska
Magdalena Piksa Czarny Potok Jan Mrówka
Gabriela Zwolińska Gostwica Małgorzata Basta

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Marcin Olesiak Chełmiec Adam Oratowski
2. Karol Piksa Czarny Potok Jan Mrówka
3. Jakub Mól Biała Niżna Karolina Król
4. Konrad Kogut Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
5. Karol Janusz Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
6. Damian Mrówka Czarny Potok Jan Mrówka
7. Kacper Gromala Zabrzeż Aleksandra Wojtas
8. Marcin Siedlarz Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
9. Piotr Rosiek Przydonica Krzysztof Budnik
10. Patryk Laszyk Czarny Potok Jan Mrówka
11. Tomasz Augustyn Tęgoborze Dariusz Kosecki
12. Łukasz Bomba Lipie Jan Opilo
13 – 16. Arkadiusz Szymczyk Michalczowa Stanisław Zelek
Arkadiusz Hamiga Zabrzeż Aleksanrda Wojtas
Konrad Michalik Jamnica Katarzyna Obrzut
Filip Kołodziej Jazowsko Mariusz Adamczyk
17 – 18. Maciej Kotlarz Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
Patryk Świętoń-Basiaga Januszowa Łukasz Biernacki
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Nikola Cisowska z Przydonicy oraz Marcin Olesiak z Chełmca.
  3. Awans na zawody rejonowe (01.02.2019 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Nikola Cisowska Przydonica
2. Kamila Sopata Szczereż
3. Oliwia Bodziony Czarny Potok
4. Zuzanna Wieczorek Tęgpborze
5. Anna Henk Łęka
6. Katarzyna Majerska Jazowsko


CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Marcin Olesiak Chełmiec
2. Karol Piksa Czarny Potok
3. Jakub Mól Biała Niżna
4. Konrad Kogut Ptaszkowa 2
5. Karol Janusz Ptaszkowa 2
6. Damian Mrówka Czarny Potok

 

Sprawozdanie – ind – tenis – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN