1

Indywidualny tenis stołowy – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 27 stycznia 2020

P1430717


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 23 lutego 2020 r. Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2005 i 2006) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych). Do zawodów zgłosiło się 17 zawodniczek z 9 szkół i 19 zawodników z 14 szkół. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  1. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Wiktoria USZKO SP Miłkowa Magdalena Szubryt
2. Magdalena SEKUŁA SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
3. Katarzyna MAJERSKA SP Jazowsko Grażyna Grońska
4. Emilia GRZYBOWSKA SP Niskowa Marcin Jańczy
5. Karolina GROŃSKA SP Jazowsko Grażyna Grońska
6. Magdalena PIKSA ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
7. Edyta Nowak SP Miłkowa Magdalena Szubryt
8. Joanna TAASZEWSKA SP Przydonica Krzysztof Budnik
9 – 12. Kinga CZUP SP Tęgoborze Patryk Babicz
  Gabriela BŁASZCZYK ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
  Oliwia BODZIONY ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
  Kinga WIECZOREK SP Tęgoborze Patryk Babicz
13 – 17. Nikola ZĄBER SP Królowa Polska  
  Patrycja JANUS SP Mystków Małgorzata Poręba
  Aleksandra SMOŁA SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
  Gabriela BIERYT SP Jazowsko Grażyna Grońska
  Julia KRUCZEK SP Królowa Polska  

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Karol PIKSA ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
2. Piotr BOCHENEK SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
3. Szymon GŁÓWCZYK SP 2 Ptaszkowa  Tomasz Kiełbasa
4. Damian MRÓWKA ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
5. Karol JANUSZ SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
6. Marek KLAG SP Zagorzyn Marta Chlipała
7. Marcin OLESIAK SP Chełmiec Dariusz Ruchała
8. Arkadiusz HAMIGA SP Zabrzeż Jacek Gałysa
9 – 12. Norbert BAJERSKI SP Wojnarowa Violetta Kownacka
  Patryk CZOP SP Januszowa Łukasz Biernacki
  Jakub MASTALSKI SP Brzezna Leszek Kożuch
  Patryk RĘGIEL SP Januszowa Łukasz Biernacki
13 – 16. Karol PASOŃ SP Olszanka Wojciech Basta
  Jakub KULAK SP Olszanka Wojciech Basta
  Kacper BIAŁOŃCZYK SP Tylicz Anna Adamczyk
  Michał KURZEJA SP Jazowsko Grażyna Grońska
17 – 19. Kamil KASPRZYK SP Miłkowa Magdalena Szubryt
  Jakub KWIT SP Zagorzyn Marta Chlipała
  Piotr ROSIEK SP Przydonica Krzysztof Budnik
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Wiktoria Uszko z Miłkowej i Karol Piksa z Czarnego Potoku.
  3. Awans na zawody rejonowe (08.04.2020 r. – Ropa) uzyskali: 

DZIEWCZYNKI:

 

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Wiktoria USZKO SP Miłkowa
2. Magdalena SEKUŁA SP 2 Ptaszkowa
3. Katarzyna MAJERSKA SP Jazowsko
4. Emilia GRZYBOWSKA SP Niskowa
5. Karolina GROŃSKA SP Jazowsko
6. Magdalena PIKSA ZSP Czarny Potok

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Karol PIKSA ZSP Czarny Potok
2. Piotr BOCHENEK SP 2 Ptaszkowa
3. Szymon GŁÓWCZYK SP 2 Ptaszkowa 
4. Damian MRÓWKA ZSP Czarny Potok
5. Karol JANUSZ SP 2 Ptaszkowa
6. Marek KLAG SP Zagorzyn

 

ind – tenis – DZ i CH – IM

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN