1

Indywidualny tenis stołowy – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 6 lutego 2019


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 lutego 2019 r. Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (roczniki 2003, 2004 i 2005) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych). Do zawodów zgłosiło się 19 zawodniczek z 17 szkół i 20 zawodników z 15 szkół. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  1. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Sonia Żarnowska Lipnica Wielka Tadeusz Turek
2. Wiktoria Uszko Miłkowa Magdalena Szubryt
3. Zuzanna Matusiewicz Czarny Potok Jan Mrówka
4. Klaudia Rams Zagorzyn Marta Chlipała
5. Gabriela Matlag Klęczany Anna Wcześny
6. Kinga Gawlik Piorunka Marek Czyż
7. Magdalena Machnik Ptaszkowa 1 Adam Krajniewski
8. Ewelina Serafin Witowice Daniel Kowalik
9. Magdalena Sekuła Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
10. Zuzanna Plata Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
11. Natalia Faron Zagorzyn Marta Chlipała
12. Emilia Grzybowska Niskowa Marcin Jańczy
13. Klaudia Bochenek Tęgoborze Iwona Babicz
14. Julia Majkrzak Łącko Ewa Sobczyk
15. Karolina Górczyk Korzenna Leszek Potoczek
16. Martyna Sławek Żbikowice Sabina Ciastoń
17. Edyta Majerska Jazowsko Mariusz Adamczyk
18. Gabriela Gromala Czarny Potok Jan Mrówka
19. Agata Sadłoń Przydonica Krzysztof Budnik

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Dawid Trojanowski Sienna Dominika Zielińska
2. Szymon Główczyk Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
3. Radosław Kaliciński Jazowsko Mariusz Adamczyk
4. Piotr Bochenek Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
5. Robert Szczepanek Stróże Marta Janik
6. Marek Sopata Szczereż Damian Kurzeja
7. Kacper Klima Żbikowice Sabina Ciastoń
8. Dawid Mrówka Zagorzyn Marta Chlipała
9. Kamil Niepsuj Siołkowa Piotr Fyda
10. Kacper Jamrozowicz Piorunka Marek Czyż
11. Arkadiusz Bochenek Ptaszkowa 1 Adam Krajniewski
12. Sebastian Szabla Czarny Potok Jan Mrówka
13. Kacper Krzak Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
14. Radosław Biel Piorunka Marek Czyż
15. Dominik Sarata Tęgoborze Iwona Babicz
16. Szymon Potoniec Szczereż Damian Kurzeja
17. Albert Tatara Czarny Potok Jan Mrówka
18. Sergiusz Gołąb Tęgoborze Iwona Babicz
19. Piotr Trojan Kamionka Wielka 12 Beata Tomasiak
20. Patryk Ręgiel Januszowa Łukasz Biernacki
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Sonia Żarowska z Lipnicy Wielkiej oraz Dawid Trojanowski z Siennej.
  3. Awans na zawody rejonowe (07.03.2019 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Sonia Żarnowska Lipnica Wielka
2. Wiktoria Uszko Miłkowa
3. Zuzanna Matusiewicz Czarny Potok
4. Klaudia Rams Zagorzyn
5. Gabriela Matlag Klęczany
6. Kinga Gawlik Piorunka

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Dawid Trojanowski Sienna
2. Szymon Główczyk Ptaszkowa 2
3. Radosław Kaliciński Jazowsko
4. Piotr Bochenek Ptaszkowa 2
5. Robert Szczepanek Stróże
6. Marek Sopata Szczereż

 

Indywidualny tenis stołowy –  DZ i CH – Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN