1

Indywidualny tenis stołowy – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 24 stycznia 2018


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego
w indywidualnym tenisie stołowym szkół podstawowych
zdobyli Wiktoria Uszko z Miłkowej i Marcin Olesiak z Chełmca

Nowy Dokument programu Microsoft Publisher


·

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 24 stycznia 2018 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych).
  5. Do zawodów zgłosiło się 19 zawodniczek z 14 szkół i 21 zawodników z 13 szkół podstawowych. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  6. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Wiktoria Uszko Miłkowa Magdalena Szubryt
2. Edyta Nowak Miłkowa Magdalena Szubryt
3. Emilia Grzybowska Niskowa Marcin Jańczy
4. Magdalena Sekuła Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
5. Gabriela Przychocka Posadowa Mogilska Barbara Kubiak
6. Julia Główczyk Krynica-Zdrój 1 Robert Witassek
7. Nikola Cisowska Przydonica Dorota Migacz
8. Kamila Sopata Szczereż Jan Mrówka
9 – 12. Weronika Sadłoń Przydonica Dorota Migacz
Dominika Szczygieł Posadowa Mogilska Barbara Kubiak
Julia Iwańska Czarny Potok Jan Mrówka
Katarzyna Majerska Jazowsko Grażyna Grońska
13 – 16. Paulina Piksa Maszkowice Teresa Gancarczyk
Natalia Brzęk Krynica-Zdrój 2 Krzysztof Mirek
Gabriela Jarosz Stadła Małgorzata Jurkowska
Julia Matyaszek Gostwica Zygmunt Biel
17 – 19. Oliwia Bodziony Czarny Potok Jan Mrówka
Magdalena Pogwizd Mszalnica Paweł Marszałek
Karolina Grońska Jazowsko Grażyna Grońska

 

Kolejność chłopców w turnieju:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Marcin Olesiak Chełmiec Adam Oratowski
2. Szymon Główczyk Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
3. Piotr Bochenek Ptaszkowa 2 Tomasz Kiełbasa
4. Karol Piksa Czarny Potok Jan Mrówka
5. Patryk Lasyk Czarny Potok Jan Mrówka
6. Albert Tatara Czarny Potok Jan Mrówka
7. Damian Mrówka Czarny Potok Jan Mrówka
8. Martin Gołąb Tęgoborze Katarzyna Barucha
9 – 12. Michał Tokarczyk Sienna Dominika Zielińska
Szymon Krajewski Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
Karol Niepsuj Siołkowa Piotr Fyda
Jan Popardowski Podole-Górowa Wiesław Rębiasz
13 – 16. Karol Pasoń Olszanka Wojciech Basta
Grzegorz Bargieł Długołęka-Świerkla Zygmunt Biel
Marcin Sarata Krynica-Zdrój 2 Krzysztof Mirek
Marcin Kiełbasa Siołkowa Piotr Fyda
17 – 21. Marek Klag Zagorzyn Łukasz Kutwa
Piotr Rosiek Przydonica Dorota Migacz
Jakub Kulak Olszanka Wojciech Basta
Patryk Sarata Krynica-Zdrój 2 Krzysztof Mirek
Arkadiusz Hamiga Zabrzeż Grzegorz Baran

 

  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Wiktoria Uszko z Miłkowej oraz Marcin Olesiak z Chełmca.
  3. Awans na zawody rejonowe (01.02.2018 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Wiktoria Uszko Miłkowa
2. Edyta Nowak Miłkowa
3. Emilia Grzybowska Niskowa
4. Magdalena Sekuła Ptaszkowa
5. Gabriela Przychocka Posadowa Mogilska
6. Julia Główczyk Krynica-Zdrój 1

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Marcin Olesiak Chełmiec
2. Szymon Główczyk Ptaszkowa 2
3. Piotr Bochenek Ptaszkowa 2
4. Karol Piksa Czarny Potok
5. Patryk Lasyk Czarny Potok
6. Albert Tatara Czarny Potok

 

Sprawozdanie – ind – tenis – DZ i CH – SP

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN