Opublikowano 26 marca 2019

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa w Jazowsku

P1390746

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kacper Klimek, Maksymilian Kołodziej, Michał Kołodziej, Bartłomiej Lizoń, Dariusz Majerski, Karol Plata, Adam Sajdak, Rafał Sopata, Piotr Tokarczyk, Mateusz Tomasiak. Trener: Mariusz Adamczyk.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 26 marca 2019 r. – Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Rożnowie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 10 minut.

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem Janusz Chłód

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Jazowsku, która uzyskała awans na zawody rejonowe (23.04.2019 r. – Biecz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kacper Klimek, Maksymilian Kołodziej, Michał Kołodziej, Bartłomiej Lizoń, Dariusz Majerski, Karol Plata, Adam Sajdak, Rafał Sopata, Piotr Tokarczyk, Mateusz Tomasiak.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Sopata z Jazowska.