1

Koszykarki z Biczyc Dolnych Mistrzyniami Powiatu.

Opublikowano 29 listopada 2017

P1210976

Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych występowała w składzie: Karolina Gródek, Natalia Iwańska, Justyna Jasińska, Natalia Kojs, Sandra Lipka, Agata Marczyk, Sara Mordarska, Zuzanna Rymarczyk, Aneta Sarota, Wanda Stawiarska, Klaudia Stącel, Gabriela Żelechowska.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 29 listopada 2017 r. – Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodniczek (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  • Szkoła Podstawowa w Mogilnie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 6 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Mogilnie Agata Jasińska

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych, która uzyskała awans na zawody rejonowe (luty 2018 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Karolina Gródek, Natalia Iwańska, Justyna Jasińska, Natalia Kojs, Sandra Lipka, Agata Marczyk, Sara Mordarska, Zuzanna Rymarczyk, Aneta Sarota, Wanda Stawiarska, Klaudia Stącel, Gabriela Żelechowska.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Karolina Gródek z Biczyc Dolnych.