1

Krużlowa Wyżna i Łącko zwyciężają w drużynowych biegach przełajowych

Opublikowano 27/04/2022


P1490384


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie.
  2. Cel imprezy – popularyzacja biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w drużynowych biegach przełajowych
    w kategorii dziewcząt i chłopców, wyłonienie indywidualnych mistrzów powiatu wśród dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po jednej drużynie dziewcząt i chłopców).
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 26 kwietnia 2022 r. – Muszyna – Zapopradzie.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały reprezentacje szkół podstawowych ( rocznik 2007 i 2008), oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespół składał się z 6 dziewcząt oraz 6 chłopców. Dystans dla dziewcząt wynosił 1000 m, dla chłopców – 1500 m. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowałao miejscu drużyny w klasyfikacji końcowej. Prowadzona była oddzielna klasyfikacja indywidualna dla poszczególnych biegów i kategorii.
  1. W zawodach wzięło udział 144 uczestników – 11 szkół w kategorii dziewcząt (66 zawodniczek) i 14 w kategorii chłopców (78 zawodników).
  1. Wyniki drużynowych biegów przełajowych

WYNIKI DRUŻYNOWE SZKÓŁ

Dziewczęta:

  1. Krużlowa Wyżna (290 pkt.)

  – Kaszany Oliwia ( 60 pkt. = poz. 7)

  – Fyda Beata ( 55 pkt. = poz. 12)

  – Durlak Aleksandra ( 54 pkt. = poz. 13)

  – Marcinkiewicz Karolina ( 49 pkt. = poz. 18)

  – Jaremcio Zuzanna ( 37 pkt. = poz. 30)

  – Szczerba Sandra ( 35 pkt. = poz. 32)

  1. ZSP Łącko (268 pkt.)

  – Faron Paulina ( 65 pkt. = poz. 2)

  – Wójcik Zuzanna ( 61 pkt. = poz. 6)

  – Tomasiak Jadwiga ( 50 pkt. = poz. 17)

  – Myjak Elżbieta ( 43 pkt. = poz. 24)

  – Cebula Natalia ( 25 pkt. = poz. 42)

  – Kowalik Klaudia ( 24 pkt. = poz. 43)

  1. SP Wielogłowy (233 pkt.)

  – Połomska Wiktoria ( 64 pkt. = poz. 3)

  – Pawlik Paulina ( 51 pkt. = poz. 16)

  – Kantor Martyna ( 44 pkt. = poz. 23)

  – Kurzydło Martyna ( 31 pkt. = poz. 36)

  – Kulpa Julia ( 28 pkt. = poz. 39)

  – Popiela Alicja ( 15 pkt. = poz. 52)

  1. SP Stróże (230 pkt.)

  – Krok Oliwia ( 58 pkt. = poz. 9)

  – Lichoń Julia ( 47 pkt. = poz. 20)

  – Obrzut Julia ( 41 pkt. = poz. 26)

  – Lorek Olga ( 34 pkt. = poz. 33)

  – Dalewska Aleksandra ( 33 pkt. = poz. 34)

  – Gryzik Karina ( 17 pkt. = poz. 50)

  1. SP Korzenna (225 pkt.)

  – Tarasek Zuzanna ( 57 pkt. = poz. 10)

  – Głąb Katarzyna ( 56 pkt. = poz. 11)

  – Leśniak Aleksandra ( 46 pkt. = poz. 21)

  – Hojnor Sara ( 27 pkt. = poz. 40)

  – Grygiel Oliwia ( 20 pkt. = poz. 47)

  – Stawiarska Milena ( 19 pkt. = poz. 48)

  1. SP Jazowsko (204 pkt.)

  – Wysopal Paulina ( 62 pkt. = poz. 5)

  – Rams Dagmara ( 39 pkt. = poz. 28)

  – Masiarz Łucja ( 30 pkt. = poz. 37)

  – Opielewicz Anna ( 29 pkt. = poz. 38)

  – Słowik Wiktoria ( 26 pkt. = poz. 41)

  – Majerska Izabela ( 18 pkt. = poz. 49)

  1. SP Kadcza (195 pkt.)

  – Florian Hanna ( 66 pkt. = poz. 1)

  – Ciągło Daria ( 45 pkt. = poz. 22)

  – Potoniec Oliwia ( 42 pkt. = poz. 25)

  – Florian Aniela ( 21 pkt. = poz. 46)

  – Zaremba Karolina ( 14 pkt. = poz. 53)

  – Jawor Łucja ( 7 pkt. = poz. 60)

  1. SP Przydonica (171 pkt.)

  – Jasińska Karolina ( 52 pkt. = poz. 15)

  – Basta Maria ( 48 pkt. = poz. 19)

  – Zając Justyna ( 38 pkt. = poz. 29)

  – Zięcina Emilia ( 16 pkt. = poz. 51)

  – Zyzak Magdalena ( 9 pkt. = poz. 58)

  – Wójs Magdalena ( 8 pkt. = poz. 59)

  1. SP Podegrodzie (157 pkt.)

  – Koszyk Katarzyna ( 63 pkt. = poz. 4)

  – Zielińska Klaudia ( 40 pkt. = poz. 27)

  – Olchawa Nicola ( 32 pkt. = poz. 35)

  – Bochniarz Weronika ( 12 pkt. = poz. 55)

  – Kruczek Izabela ( 6 pkt. = poz. 61)

  – Zielińska Amelia ( 4 pkt. = poz. 63)

  1. SP Lipie (121 pkt.)

  – Stanek Aleksandra ( 53 pkt. = poz. 14)

  – Pancerz Monika ( 36 pkt. = poz. 31)

  – Porębska Emilia ( 13 pkt. = poz. 54)

  – Bomba Wiktoria ( 11 pkt. = poz. 56)

  – Szczecina Natalia ( 5 pkt. = poz. 62)

  – Białek Martyna ( 3 pkt. = poz. 64)

  1. SP Jasienna (117 pkt.)

  – Zając Martyna ( 59 pkt. = poz. 8)

  – Julia Bulanda ( 23 pkt. = poz. 44)

  – Kinga Jagielska ( 22 pkt. = poz. 45)

  – Kwaśniowska Martyna ( 10 pkt. = poz. 57)

  – Błachuta Justyna ( 2 pkt. = poz. 65)

  – Mucha Klaudia ( 1 pkt. = poz. 66)

Chłopcy:

  1. ZSP Łącko (370 pkt.)

  – Mrówka Piotr ( 78 pkt. = poz. 1)

  – Jawor Adam ( 75 pkt. = poz. 4)

  – Biel Damian ( 63 pkt. = poz. 16)

  – Duda Radosław ( 56 pkt. = poz. 23)

  – Grabiec Igor ( 51 pkt. = poz. 28)

  – Jasiurkowski Paweł ( 47 pkt. = poz. 32)

  1. Krużlowa Wielka (355 pkt.)

  – Potoczek Dominik ( 74 pkt. = poz. 5)

  – Gruca Hubert ( 71 pkt. = poz. 8)

  – Szarek Michał ( 69 pkt. = poz. 10)

  – Szczepanek Eryk ( 53 pkt. = poz. 26)

  – Mucha Michał ( 45 pkt. = poz. 34)

  – Gajkowski Bartłomiej ( 43 pkt. = poz. 36)

  1. SP Jazowsko (353 pkt.)

  – Kołodziej Fabian ( 77 pkt. = poz. 2)

  – Sopata Szymon ( 73 pkt. = poz. 6)

  – Owsianka Błażej ( 57 pkt. = poz. 22)

  – Słowik Konrad ( 55 pkt. = poz. 24)

  – Mróz Bartłomiej ( 54 pkt. = poz. 25)

  – Gancarczyk Dawid ( 37 pkt. = poz. 42)

  1. SP Chełmiec (341 pkt.)

  – Kowalczyk Nikodem ( 72 pkt. = poz. 7)

  – Łukasz Jankowski ( 68 pkt. = poz. 11)

  – Arkadiusz Pawlikowski ( 65 pkt. = poz. 14)

  – Zawiślan Konrad ( 64 pkt. = poz. 15)

  – Wójs Patryk ( 49 pkt. = poz. 30)

  – Wontorczyk Krystian ( 23 pkt. = poz. 56)

  1. ZSP Muszyna (264 pkt.)

  – Szymczyk Krystian ( 70 pkt. = poz. 9)

  – Hojniak Aleksander ( 67 pkt. = poz. 12)

  – Długosz Piotr ( 60 pkt. = poz. 19)

  – Ryba Szymon ( 28 pkt. = poz. 51)

  – Krzak Krzysztof ( 27 pkt. = poz. 52)

  – Włodek Witold ( 12 pkt. = poz. 67)

  1. SP Korzenna (221 pkt.)

  – Jaworecki Kacper ( 52 pkt. = poz. 27)

  – Golonka Paweł ( 46 pkt. = poz. 33)

  – Zieleń Szymon ( 35 pkt. = poz. 44)

  – Rogalski Jakub ( 32 pkt. = poz. 47)

  – Brończyk Adrian ( 31 pkt. = poz. 48)

  – Głąb Tomasz ( 25 pkt. = poz. 54)

  1. SP Wielogłowy (214 pkt.)

  – Baczyński Michał ( 62 pkt. = poz. 17)

  – Fałowski Kacper ( 48 pkt. = poz. 31)

  – Bielak Kamil ( 41 pkt. = poz. 38)

  – Furtak Kacper ( 36 pkt. = poz. 43)

  – Wojnarowski Szymon ( 16 pkt. = poz. 63)

  – Tokarczyk Wiktor ( 11 pkt. = poz. 68)

  1. SP Jasienna (214 pkt.)

  – Kondziołka Dawid ( 61 pkt. = poz. 18)

  – Turek Jarosław ( 42 pkt. = poz. 37)

  – Walasik Patryk ( 40 pkt. = poz. 39)

  – Piotrowski Szymon ( 38 pkt. = poz. 41)

  – Naglak Tomasz ( 29 pkt. = poz. 50)

  – Tobaszewski Jakub ( 4 pkt. = poz. 75)

  1. SP Brzezna (196 pkt.)

  – Olszak Dominik ( 66 pkt. = poz. 13)

  – Gomółka Bartosz ( 50 pkt. = poz. 29)

  – Zieliński Brajan ( 24 pkt. = poz. 55)

  – Gomułka Szymon ( 22 pkt. = poz. 57)

  – Pawlik Paweł ( 21 pkt. = poz. 58)

  – Szubryt Filip ( 13 pkt. = poz. 66)

  1. SP Stróże (174 pkt.)

  – Wolak Maksymilian ( 59 pkt. = poz. 20)

  – Litawa Hubert ( 58 pkt. = poz. 21)

  – Ziomek Łukasz ( 30 pkt. = poz. 49)

  – Przetacznik Kacper ( 14 pkt. = poz. 65)

  – Obrzut Julian ( 8 pkt. = poz. 71)

  – Gryzło Dawid ( 5 pkt. = poz. 74)

  1. SP Przydonica (157 pkt.)

  – Zięba Kacper ( 39 pkt. = poz. 40)

  – Zięba Tomasz ( 34 pkt. = poz. 45)

  – Zyzak Jakub ( 33 pkt. = poz. 46)

  – Zając Janusz ( 26 pkt. = poz. 53)

  – Fedko Karol ( 19 pkt. = poz. 60)

  – Mlyczyński Mateusz ( 6 pkt. = poz. 73)

  1. SP Podegrodzie (113 pkt.)

  – Chełmecki Artur ( 44 pkt. = poz. 35)

  – Maciuszek Maciej ( 18 pkt. = poz. 61)

  – Lorczyk Marcin ( 17 pkt. = poz. 62)

  – Woda Dominik ( 15 pkt. = poz. 64)

  – Salamon Krzysztof ( 10 pkt. = poz. 69)

  – Skoczeń Jakub ( 9 pkt. = poz. 70)

  1. SP Długołeka-Świerkla (76 pkt.)

  – Olszak Szymon ( 76 pkt. = poz. 3)

  1. SP Lipie (33 pkt.)

  – Rembiasz Kamil ( 20 pkt. = poz. 59)

  – Matusik Bartosz ( 7 pkt. = poz. 72)

  – Pancerz Maciej ( 3 pkt. = poz. 76)

  – Piszczek Michał ( 2 pkt. = poz. 77)

  – Widłok Jakub ( 1 pkt. = poz. 78)

  – Wójs Jan ( 0 pkt. = DNF)

 

WYNIKI INDYWIDUALNE

Dziewczęta:

  1. Florian Hanna (66 pkt.) – SP Kadcza [#181]
  2. Faron Paulina (65 pkt.) – ZSP Łącko [#171]
  3. Połomska Wiktoria (64 pkt.) – SP Wielogłowy [#155]
  4. Koszyk Katarzyna (63 pkt.) – SP Podegrodzie [#112]
  5. Wysopal Paulina (62 pkt.) – SP Jazowsko [#82]
  6. Wójcik Zuzanna (61 pkt.) – ZSP Łącko [#172]
  7. Kaszany Oliwia (60 pkt.) – SP Krużlowa Wyżna [#197]
  8. Zając Martyna (59 pkt.) – SP Jasienna [#164]
  9. Krok Oliwia (58 pkt.) – SP Stróże [#101]
  10. Tarasek Zuzanna (57 pkt.) – SP Korzenna [#143]

 

Chłopcy:

  1. Mrówka Piotr (78 pkt.) – ZSP Łącko
  2. Kołodziej Fabian (77 pkt.) – SP Jazowsko [#84]
  3. Olszak Szymon (76 pkt.) – SP Długołeka-Świerkla [#191]
  4. Jawor Adam (75 pkt.) – ZSP Łącko [#173]
  5. Potoczek Dominik (74 pkt.) – Krużlowa Wielka [#189]
  6. Sopata Szymon (73 pkt.) – SP Jazowsko [#82]
  7. Kowalczyk Nikodem (72 pkt.) – SP Chełmiec [#121]
  8. Gruca Hubert (71 pkt.) – Krużlowa Wielka [#197]
  9. Szymczyk Krystian (70 pkt.) – ZSP Muszyna [#75]
  10. Szarek Michał (69 pkt.) – Krużlowa Wielka [#190]
  11. Łukasz Jankowski (68 pkt.) – SP Chełmiec [#125]
  12. Hojniak Aleksander (67 pkt.) – ZSP Muszyna [#71]
  13. Olszak Dominik (66 pkt.) – SP Brzezna [#61]
  14. Arkadiusz Pawlikowski (65 pkt.) – SP Chełmiec [#122]
  15. Zawiślan Konrad (64 pkt.) – SP Chełmiec [#124]
  16. Biel Damian (63 pkt.) – ZSP Łącko [#175]
  17. Baczyński Michał (62 pkt.) – SP Wielogłowy [#154]
  18. Kondziołka Dawid (61 pkt.) – SP Jasienna [#162]
  19. Długosz Piotr (60 pkt.) – ZSP Muszyna [#72]
  20. Wolak Maksymilian (59 pkt.) – SP Stróże [#105]
  21. Litawa Hubert (58 pkt.) – SP Stróże [#102]
  22. Owsianka Błażej (57 pkt.) – SP Jazowsko [#81]
  23. Duda Radosław (56 pkt.) – ZSP Łącko [#174]
  24. Słowik Konrad (55 pkt.) – SP Jazowsko [#86]
  25. Mróz Bartłomiej (54 pkt.) – SP Jazowsko [#83]
  26. Szczepanek Eryk (53 pkt.) – Krużlowa Wielka [#200]
  27. Jaworecki Kacper (52 pkt.) – SP Korzenna [#143]
  28. Grabiec Igor (51 pkt.) – ZSP Łącko [#176]
  29. Gomółka Bartosz (50 pkt.) – SP Brzezna [#64]
  30. Wójs Patryk (49 pkt.) – SP Chełmiec [#126]
  31. Fałowski Kacper (48 pkt.) – SP Wielogłowy [#152]
  32. Jasiurkowski Paweł (47 pkt.) – ZSP Łącko [#172]
  33. Golonka Paweł (46 pkt.) – SP Korzenna [#146]
  34. Mucha Michał (45 pkt.) – Krużlowa Wielka [#198]
  35. Chełmecki Artur (44 pkt.) – SP Podegrodzie [#116]
  36. Gajkowski Bartłomiej (43 pkt.) – Krużlowa Wielka [#199]
  37. Turek Jarosław (42 pkt.) – SP Jasienna [#161]
  38. Bielak Kamil (41 pkt.) – SP Wielogłowy [#151]
  39. Walasik Patryk (40 pkt.) – SP Jasienna [#163]
  40. Zięba Kacper (39 pkt.) – SP Przydnica [#96]
  41. Piotrowski Szymon (38 pkt.) – SP Jasienna [#166]
  42. Gancarczyk Dawid (37 pkt.) – SP Jazowsko [#85]
  43. Furtak Kacper (36 pkt.) – SP Wielogłowy [#153]
  44. Zieleń Szymon (35 pkt.) – SP Korzenna [#142]
  45. Zięba Tomasz (34 pkt.) – SP Przydnica [#92]
  46. Zyzak Jakub (33 pkt.) – SP Przydnica [#91]
  47. Rogalski Jakub (32 pkt.) – SP Korzenna [#141]
  48. Brończyk Adrian (31 pkt.) – SP Korzenna [#145]
  49. Ziomek Łukasz (30 pkt.) – SP Stróże [#106]
  50. Naglak Tomasz (29 pkt.) – SP Jasienna [#164]
  51. Ryba Szymon (28 pkt.) – ZSP Muszyna [#73]
  52. Krzak Krzysztof (27 pkt.) – ZSP Muszyna [#74]
  53. Zając Janusz (26 pkt.) – SP Przydnica [#95]
  54. Głąb Tomasz (25 pkt.) – SP Korzenna [#144]
  55. Zieliński Brajan (24 pkt.) – SP Brzezna [#65]
  56. Wontorczyk Krystian (23 pkt.) – SP Chełmiec [#123]
  57. Gomułka Szymon (22 pkt.) – SP Brzezna [#62]
  58. Pawlik Paweł (21 pkt.) – SP Brzezna [#63]
  59. Rembiasz Kamil (20 pkt.) – SP Lipie [#53]
  60. Fedko Karol (19 pkt.) – SP Przydnica [#93]
  61. Maciuszek Maciej (18 pkt.) – SP Podegrodzie [#115]
  62. Lorczyk Marcin (17 pkt.) – SP Podegrodzie [#112]
  63. Wojnarowski Szymon (16 pkt.) – SP Wielogłowy [#155]
  64. Woda Dominik (15 pkt.) – SP Podegrodzie [#113]
  65. Przetacznik Kacper (14 pkt.) – SP Stróże [#104]
  66. Szubryt Filip (13 pkt.) – SP Brzezna [#66]
  67. Włodek Witold (12 pkt.) – ZSP Muszyna [#76]
  68. Tokarczyk Wiktor (11 pkt.) – SP Wielogłowy [#156]
  69. Salamon Krzysztof (10 pkt.) – SP Podegrodzie [#114]
  70. Skoczeń Jakub (9 pkt.) – SP Podegrodzie [#111]
  71. Obrzut Julian (8 pkt.) – SP Stróże [#103]
  72. Matusik Bartosz (7 pkt.) – SP Lipie [#51]
  73. Mlyczyński Mateusz (6 pkt.) – SP Przydnica [#94]
  74. Gryzło Dawid (5 pkt.) – SP Stróże [#101]
  75. Tobaszewski Jakub (4 pkt.) – SP Jasienna [#165]
  76. Pancerz Maciej (3 pkt.) – SP Lipie [#54]
  77. Piszczek Michał (2 pkt.) – SP Lipie [#52]
  78. Widłok Jakub (1 pkt.) – SP Lipie [#55]

 

  1. Awans na zawody wojewódzkie – 12.05.2022 r. w Nowym Targu – uzyskały szkoły:
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej – dziewczynki
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku – chłopcy

oraz indywidualnie uczniowie:

Hanna Florian – 1 miejsce – SP w Kadczy

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

Druzynowe biegi przełajowe – IM

              

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN