Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w koszykówce dziewcząt

Drużyna z Krynicy występowała w składzie: Anna Baran, Wiktoria Bochniarz, Natalia Brzęk, Gabriela Chrzanowska, Paulina Klisiewicz, Kaja Kożuch, Anna Łukaszczyk, Natalia Nosal, Martyna Ptaszek, Joanna Ryba, Julia Siwiec, Sandra Sopata, Daria Stachura. Opiekun: Dawid Gomółka.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 4 grudnia 2018 r. – Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodniczek (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Obidzy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 4 kwarty po 5 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Krużlowej Wyżnej Damian Jędrusik

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, która uzyskała awans na zawody rejonowe (do 01.03.2019 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Anna Baran, Wiktoria Bochniarz, Natalia Brzęk, Gabriela Chrzanowska, Paulina Klisiewicz, Kaja Kożuch, Anna Łukaszczyk, Natalia Nosal, Martyna Ptaszek, Joanna Ryba, Julia Siwiec, Sandra Sopata, Daria Stachura.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Klaudia Bryniak ze Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.