ARCHIWUM KOMUNIKATÓW

1

Łącko najlepsze w szczypiorniaka szkół podstawowych

Opublikowano 7 kwietnia 2017

7 kwietnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w minipiłce ręcznej chłopców szkół podstawowych.

W turnieju wystąpiły najlepsze cztery zespoły w powiecie nowosądeckim (zwycięzcy zawodów międzygminnych): Szkoła Podstawowa w Podegrodziu, Szkoła Podstawowa w Rożnowie, Szkoła Podstawowa w Łącku,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego i awans na zawody rejonowe zdobyła Szkoła Podstawowa w Łącku, drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju, trzecie zajęli uczniowie z Rożnowa, a czwarte z Podegrodzia.

P1150524

Szkoła Podstawowa w Łącku

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 7 kwietnia 2017 r. – Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 64 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Łącku
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Rożnowie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut.

4. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Tomasz Kożuch

1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jerzy Adamczyk, Radosław Adamczyk, Kacper Czepielik, Patryk Janiczak, Szymon Jasiurkowski, Mateusz Klag, Krystian Kornaś, Witold Kurnyta, Mariusz Kutwa, Mateusz Miłkowski, Dawid Rekucki, Łukasz Rompalski, Piotr Talar, Jakub Ukleja.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mariusz Kutwa z Łącka.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Łącku, która uzyskała awans na zawody rejonowe (28.04.2017 r. – Biecz).