1

Łącko zwycięża w piłce nożnej

Opublikowano 14 maja 2018


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców – „6”
zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku

P1290478

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Filip Faron, Piotr Jawor, Mateusz Klag, Paweł Klag, Sławomir Konopka, Arkadiusz Kowalczyk, Jan Kurnyta, Piotr Lisiecki, Jakub Mrówka, Krystian Rusnak, Filip Talar, Krzysztof Trzepak.  Opiekun: Witold Majerski.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 14 maja 2018 r. – Orliki: Podegrodzie, Stary Sącz, Brzezna, Mostki.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 16 zespołów (192 zawodników)
  • Szkoła Podstawowa w Łomnicy-Zdroju
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa w Brzeznej
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Gimnazjum w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy
  • Szkoła Podstawowa w Rożnowie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa w Nawojowej
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
  • Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej
  • Szkoła Podstawowa w Łabowej w Łącku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynicy-Zdroju
  1. Zespoły rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do następnej rundy, rywalizując w dwóch grupach, następnie po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Mostki

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Królowa Górna Krynica 1 : 1
2. Rytro Stróże 1 : 2
3. Krynica Stróże 2 : 2
4. Królowa Górna Rytro 4 : 2
5. Krynica Rytro 1 : 0
6. Stróże Królowa Górna 1 : 3

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej 3 7 8 : 4
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynicy-Zdroju 3 4 4 : 3
3. Gimnazjum w Stróżach 3 3 5 : 6
4. Szkoła Podstawowa w Rytrze 3 0 3 : 7

 

Grupa II – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Muszyna Grybów 0 : 1
2. Stary Sącz Tęgoborze 1 : 2
3. Grybów Tęgoborze 1 : 3
4. Muszyna Stary Sącz 0 : 6
5. Grybów Stary Sącz 0 : 5
6. Tęgoborze Muszyna 3 : 3

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 7 8 : 5
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 6 12 : 2
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 3 2 : 8
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 3 1 3 : 10

 

Grupa III – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Nawojowa Wielogłowy 0 : 2
2. Łomnica Rożnów 3 : 1
3. Wielogłowy Rożnów 4 : 0
4. Nawojowa Łomnica 0 : 1
5. Wielogłowy Łomnica 1 : 2
6. Rożnów Nawojowa 1 : 1

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Łomnicy 3 9 6 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Wielogłowach 3 6 7 : 2
3. Szkoła Podstawowa w Nawojowej 3 1 1 : 4
4. Szkoła Podstawowa w Rożnowie 3 1 2 : 8

 

Grupa IV – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Łabowa Korzenna 2 : 1
2. Brzezna Łącko 1 : 1
3. Korzenna Łącko 1 : 1
4. Łabowa Brzezna o : 2
5. Korzenna Brzezna 0 : 3
6. Łącko Łabowa 4 : 2

 

Tabela grupy IV:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Brzeznej 3 7 6 : 1
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 5 6 : 4
3. Szkoła Podstawowa w Łabowej 3 3 4 : 7
4. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 1 2 : 6

 

Mecze II fazy rozgrywek:

Grupa „A” – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Królowa Górna Stary Sącz 2 : 1
2. Krynica Tęgoborze 1 : 2
3. Stary Sącz Tęgoborze 1 : 2
4. Królowa Górna Krynica 1 : 1
5. Stary Sącz Krynica 3 : 3
6. Tęgoborze Królowa Górna 1 : 2

 

Tabela grupy „A”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej 3 7 5 : 3
2. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 6 5 : 4
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynicy-Zdroju 3 2 5 : 6
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu 3 1 5 : 7

 

Grupa „B” – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Łącko Łomnica 5 : 5
2. Brzezna Wielogłowy 1 : 1
3. Łomnica Wielogłowy 2 : 1
4. Łącko Brzezna 1 : 1
5. Łomnica Brzezna 0 : 1
6. Wielogłowy Łącko 2 : 4

 

Tabela grupy „B”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 5 10 : 8
2. Szkoła Podstawowa w Brzeznej 3 5 3 : 2
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łomnicy 3 4 7 : 7
4. Szkoła Podstawowa w Wielogłowach 3 1 4 : 7

 

Grupa finałowa – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. Królowa Górna Tęgoborze 2 : 1
2. Łącko Brzezna 1 : 1
3. Brzezna Tęgoborze 3 : 0
4. Królowa Górna Łącko 0 : 6
5. Tęgoborze Łącko 2 : 6
6. Brzezna Królowa Górna 0 : 2

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 7 13 : 3
2. Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej 3 6 4 : 7
3. Szkoła Podstawowa w Brzeznej 3 4 4 : 3
4. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy 3 0 3 : 11

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
2. Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej Sławomir Konopacki
3. Szkoła Podstawowa w Brzeznej Zygmunt Biel
4. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy Dariusz Kosecki
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Łomnicy Sławomir Cetnarowski
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynicy-Zdroju Krzysztof Rusnak
7 – 8. Szkoła Podstawowa w Wieloglowach Albert Cisowski
  Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu Maciej Rejowski
9 – 12. Szkoła Podstawowa w Łabowej Stanisław Brożek
  Szkoła Podstawowa w Nawojowej Paweł Czarnecki
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Marek Zagórski
  Gimnazjum w Stróżach Marta Janik
13 – 16. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie Adam Sułkowski
  Szkoła Podstawowa w Rytrze Małgorzata Machałowska
  Szkoła Podstawowa w Rożnowie Krzysztof Gondek
  Szkoła Podstawowa w Korzennej Leszek Potoczek

 

  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Filip Faron, Piotr Jawor, Mateusz Klag, Paweł Klag, Sławomir Konopka, Arkadiusz Kowalczyk, Jan Kurnyta, Piotr Lisiecki, Jakub Mrówka, Krystian Rusnak, Filip Talar, Krzysztof Trzepak.
  2. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jakub Mrówka z Łącka.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, który uzyskał awans na zawody rejonowe (01.06.2018 r. – Podegrodzie).

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – Igrzyska Młodzieży

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN