1

Lekkoatletyka chłopców – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 29 maja 2018

P1320076

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Lekkoatletyce Indywidualnej Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 29 maja 2018 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (roczniki 2002,2003 i 2004). Reprezentacja szkoły mogła liczyć maksymalnie 16 chłopców. W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować 2 zawodników. Zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Start zawodnika w biegu długim (600 m) wykluczał jego udział w innej konkurencji.
  5. Do zawodów zgłosiło 12 szkół w kategorii chłopców (132 zawodników)
  • Łącko
  • Podegrodzie
  • Nawojowa
  • Kamionka Wielka 1
  • Jazowsko
  • Stróże
  • Chełmiec
  • Ptaszkowa
  • Krużlowa Wyżna
  • Grybów
  • Tęgoborze
  • Gródek n/Dunajem

 

  1.  Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja – 100 m (eliminacje)
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Lisiecki Piotr ZSP Łącko 11.35
2 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko 11.97
Cieśla Patryk SP Nawojowa 11.97
4 Oracz Grzegorz Gimnazjum Krużlowa 12.18
Mróz Mateusz SP Jazowsko 12.19
6 Potoczek Patryk SP Chełmiec 12.36
7 Błaszczyk Sebastian SP Podegrodzie 12.37
8 MLYCZYŃSKI Paweł ZS  Gródek  n/D 12.40
9 Mirek Kacper SP Chełmiec 12.43
10 Bajerski Krystian Gimnazjum  Stróże 12.53
11 Majerski Dominik ZSP Łącko 12.55
12 Kmak Mateusz SP 1 Kamionka W 12.60
13 Siedlarz Dawid SP Ptaszkowa 12.76
14 Dutka Krzysztof SP Nawojowa 12.78
15 Pęcak Jakub Gimnazjum Stróże 12.85
16 Witnik Kacper Gimzajum Krużlowa 12.92
17 Pierzchała Szczepan Tęgoborze 12.93
18 Migacz Jakub SP 1 Kamionka W 13.06
19 Prusak Gabriel Tęgoborze 13.28
20 Świgut Dawid SP 1 Grybów 13.36
21 Wolak Patryk ZS  Gródek  n’D 13.43
22 Dyrek Kacper SP Podegrodzie 13.48
23 Matusik Mikołaj SP 1 Grybów 14.02
24 Poręba Daniel SP Ptaszkowa 14.04

 

  • Klasyfikacja – 100 m – FINAŁ
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Lisiecki Piotr ZSP Łącko 11.21
2 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko 11.84
3 Cieśla Patryk SP Nawojowa 12.05
4 Oracz Grzegorz Gimnazjum Krużlowa 12.41
5 Mróz Mateusz SP Jazowsko 12.66

 

  • Klasyfikacja – 300 m
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Klag Mateusz ZSP Łącko 38.72
2 Sopata Rafał SP Jazowsko 40.50
3 Szabla Filip Tęgoborze 40.90
4 Pyrdoł Filip SP Ptaszkowa 40.91
5 Matusik Kamil Gimnazjum  Stróże 41.82
6 Kiełbasa Marcin SP Ptaszkowa 42.47
Mirek Kacper SP Chełmiec 42.47
8 Ogórek Michał SP Nawojowa 42.63
9 Poręba Patryk Gimzajum Krużlowa 42.76
10 Tomasiak Michał SP Jazowsko 43.00
11 Piszczek Michał ZSP Łącko 43.03
12 Migacz Jakub SP 1 Kamionka W 43.18
13 Dusza Sebastian Gimnazjum  Stróże 43.35
14 Joniec Bartlomiej SP Chełmiec 43.71
15 Dutka Piotr SP Nawojowa 44.03
16 Jaśkiewicz Arkadiusz Tęgoborze 44.77
17 Gruca Błażej SP 1 Grybów 44.99
18 Kocemba Kacper SP 1 Kamionka W 45.72
19 Wolak Michał ZS  Gródek  n’D 46.11
20 Maciuszek Dawid SP Podegrodzie 46.34
21 Maciuszek Mateusz SP Podegrodzie 46.62
22 Pietruch Piotr Gimzajum Krużlowa 47.12
23 Blicharz Mikołaj SP 1 Grybow 49.82

 

 

  • Klasyfikacja – 1000 m
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Migacz Jakub Gimnazjum  Stróże 2,53.71
2 Bodziony Mateusz SP Podegrodzie 3,01.29
3 Kiełbasa Adrian SP Ptaszkowa 3,01.44
4 Rak Piotr Gimnazjum Krużlowa 3,01.59
5 Talar Filip ZSP  Łącko 3,03.36
6 Jarosz Kacper SP 1 Grybow 3,06.13
7 Skoczeń Piotr SP Nawojowa 3,06.58
8 Zieleń Łukasz Tęgoborze 3,06.83
9 Dara Dawid SP Podegrodzie 3,08.36
10 Klag Paweł ZSP Łącko 3,11.31
11 Sajdak Adam SP Jazowsko 3,12.45
12 Gajkowski Jakub Gimzajum Krużlowa 3,12.68
13 Hajduga Krzysztof Tęgoborze 3,16.89
14 Nowak Kornel SP Chełmiec 3,17.43
15 Janus Kacper SP Ptaszkowa 3,18.18
16 Michalik Patryk Gimnazjum  Stróże 3,21.07
17 Mrzygłód Bartłomiej ZS  Gródek  n’D 3,25.58
18 Trojan Piotr SP 1 Kamionka W 3,26.72
19 Wyrostek Rafał SP Jazowsko 3,28.09
20 Kiełbasa Józef SP 1 Grybów 3,29.00
21 Klimczak Łukasz SP Nawojowa 3,49.42

 

  • Klasyfikacja – skok w dal
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Lisiecki Piotr ZSP Łącko 5.98
2 Mróz Mateusz SP Jazowsko 5.83
3 Kiełbasa Marcin SP Ptaszkowa 5.53
4 Tuczyński Kamil SP 1 Kamionka W 5.49
5 Fryzowicz Kacper SP Podegrodzie 5.37
Nowak Konrad Tęgoborze 5.37
7 Szabla Filip Tęgoborze 5.31
8 Pietruch Piotr Gimnazjum Krużlowa 5.29
9 Klag Mateusz ZSP Łącko 5.25
10 Ogórek Michał SP Nawojowa 5.17
11 Błaszczyk Sebastian SP Podegrodzie 5.15
12 Oracz Grzegorz Gimnazjum Krużlowa 4.89
13 Słowik Mateusz SP Jazowsko 4.83
14 Świgut Dawid SP 1 Grybów 4.81
15 Kmak Mateusz SP 1 Kamionka W 4.78
16 MASTALERZ Patryk ZS  Gródek  n/D 4.74
17 Matusik Mikołaj SP 1 Grybów 4.64
18 Potoczak Patryk SP Chełmiec 4.57
19 Dutka Krzysztof SP Nawojowa 4.52
20 Kruczek Łukasz SP Ptaszkowa 4.49
21 Basta Krystian SP Chełmiec 4.31

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Pierzchała Szczepan Tęgoborze 160
2 Nowak Konrad Tęgoborze 157
3 Fryzowicz Kacper SP Podegrodzie 157
4 Chudzik Damian Gimnazjum  Stróże 154
5 ADAMCZYK Paweł ZSP Łącko 151
6 Gorzowski Krzysztof ZSP Łącko 151
7 Klimek Kacper SP Jazowsko 148
8 Ząber Kamil SP Ptaszkowa 145
9 Tuczyński Kamil SP 1 Kamionka W 145
10 Wojnarowski Piotr SP Podegrodzie 145
11 Witnik Jonasz SP 1 Kamionka W 145
12 Basta Krystian SP Chełmiec 140
13 Warzeha Mariusz SP Jazowsko 140
14 Witnik Kacper Gimnazjum Krużlowa 140
15 Poręba Dawid SP Ptaszkowa 140
16 MLYCZYŃSKI Mateusz ZS  Gródek  n/D 135
17 Petrażycki Grzegorz SP Chełmiec 135
18 Uznański Szymon Gimnazjum Krużlowa 135

 

 

  •  Klasyfikacja – pchnięcie kulą
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Poręba Jakub SP 1 Kamionka W 10.62
2 GROMALA Tomasz ZSP Łącko 10.23
3 Mastalerz Krzysztof SP Ptaszkowa 10.06
4 Kruczek Kacepr Tęgoborze 9.96
5 ADAMAREK Paweł ZSP Łącko 9.83
6 Sopata Rafał SP Jazowsko 9.70
7 Szarek Marcin Gimnazjum Krużlowa 9.59
8 Gruca Błażej SP 1 Grybów 9.32
9 Oracz Dawid Gimnazjum Krużlowa 9.30
10 Poręba Krzysztof SP Ptaszkowa 9.26
11 Wójtowicz Paweł SP Nawojowa 9.10
12 Kudlik Jakub SP Nawojowa 9.06
13 Piksiński Dawid SP Jazowsko 8.70
14 Klag Patryk SP Podegrodzie 8.69
15 REMBIASZ Mateusz ZS  Gródek  n/D 8.59
16 Abram Arkadiusz Gimnazjum  Stróże 8.54
17 Cisowski Karol Tęgoborze 8.45
18 Ligęza Artur SP Podegrodzie 8.09
19 SZCZECINA Michał ZS  Gródek  n/D 7.66
20 Joniec Bartłomiej SP Chełmiec 7.14

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 m
Miejsce Szkoła Czas
1 Łącko 48,41
2 Jazowsko 49,62
3 Krużlowa Wyżna 51,01
4 Tęgoborze 51,40
5 Gródek n/Dunajcem 52,22
6 Stróże 52,23
7 Kamionka Wielka 52,74
8 Nawojowa 52,81
9 Podegrodzie 53,24
10 Ptaszkowa 53,48
11 Chełmiec 53.58
12 Grybów 55.97

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

 KLASYFIKACJA SZKÓŁ:

Miejsce Szkoła Punkty
1 ZSP Łącko 68
2 SP Tęgoborze 46.5
3 SP Jazowsko 44
4 SP Ptaszkowa 32.5
5 Gimnazjum Krużlowa 26
6 Gimnazjum Stróże 25
7 SP Podegrodzie 24.5
8 SP 1 Kamionka W. 20
9 SP Nawojowa 14
10 SP Chełmiec 8.5
11 ZS Gródek /D 7
12 SP 1 Grybów 6

 

Wyniki szkół – chłopcy (do pobrania)


 

LA chłopców – Igrzyska Młodzieży


 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN