1

Lekkoatletyka dziewcząt – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 28 maja 2018

P1310693

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
 w Lekkoatletyce Indywidualnej Dziewcząt

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 28 maja 2018 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały uczennice szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reprezentacja szkoły mogła liczyć maksymalnie 16 dziewcząt. W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować 2 zawodniczki. Zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Start zawodniczki w biegu długim (600 m) wykluczał jej udział w innej konkurencji.
  5. Do zawodów zgłosiło 12 szkół w kategorii dziewcząt (112 zawodniczek)
  • Łącko
  • Podegrodzie
  • Tęgoborze
  • Nawojowa
  • Kamionka Wielka 1
  • Łososina Dolna
  • Jazowsko
  • Stróże
  • Chełmiec
  • Ptaszkowa
  • Gródek n/Dunajcem
  • Sienna

 

  1. Wyniki końcowe:

 

  • Klasyfikacja – 100 m (eliminacje)
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Franczyk Natalia ZSP w Łącku 13.09
2 Florjan Natalia ZSP w Łącku 13.22
3 Iwańska Paulina Gim  Stróże 13.5
4 Kurzeja Daria SP Jazowsko 14.06
5 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 14.11
6 Chełmecka Jowita SP Podegrodzie 14.23
7 Wysowska Magdalena SP Ptaszkowa 14.29
8 Kołodziej Oliwia SP Łososina Dolna 14.44
9 Bochenek Klaudia SP Tęgoborze 14.5
10 Król Aleksandra SP Ptaszkowa 14.63
11 Kuk Karolina Gim  Stróże 14.69
12 Dynowska Kinga SP Łososina Dolna 14.8
13 Kowalska Małgorzata SP 1 Kamionka W. 14.89
14 Szewczyk Katarzyna SP Chełmiec 14.97
15 Laciuga Zuzanna SP Podegrodzie 14.99
16 Bogdańska Wiktoria SP Nawojowa 15.11
17 Lizoń Wiktoria SP Jazowsko 15.22
18 Poremba Kinga SP 1 Kamionka W. 15.43
19 Frączek Oliwia SP Nawojowa 15.6
20 Hajduk Anna SP Tęgoborze 15.66

 

  • Klasyfikacja – 100 m – Finał
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Florjan Natalia ZSP w Łącku 12,90
2 Iwańska Paulina Gim  Stróże 13.11
3 Franczyk Natalia ZSP w Łącku 13.31
4 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 13,94
5 Kurzeja Daria SP Jazowsko 14.02

 

  • Klasyfikacja – 300 m
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Sromek Klaudia SP Chełmiec 45.97
Kałużny Zofia ZSP w Łącku 45.97
3 Żelazko Alicja SP Tęgoborze 48.81
4 Dybiec Martyna ZSP w Łącku 48.91
5 Stachoń Roksana SP Podegrodzie 49.11
6 Bryniak Alicja SP Łososina Dolna 49.55
7 Walat Julia SP Sienna 49.92
8 Nawalaniec Zuzanna SP Podegrodzie 50.59
9 Pażucha Izabela SP Nawojowa 50.67
10 Witnik Joanna SP 1 Kamionka W. 50.85
11 Kiełbasa Marta SP 1 Kamionka W. 50.88
12 Jarzębiak Julia SP Nawojowa 51.3
13 Piksa Gabriela SP Jazowsko 51.93
14 Job Justyna Gim  Stróże 52.31
15 Płachta Emilia SP Sienna 52.59
16 Prusak Sylwia SP Łososina Dolna 52.79
17 KUŹMA Anna SP Tęgoborze 53.58
18 Pancerz Alicja Gim  Stróże 53.83
19 Górska Wiktoria SP Ptaszkowa 53.96
20 Chronowska Katarzyna SP Ptaszkowa 55.12
21 Majerska Edyta SP Jazowsko 55.18
22 Wojsław Izabella SP Chełmiec 55.46

 

  • Klasyfikacja – 600 m
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Bogdańska Julia SP Nawojowa 01:49,88
2 Serafin Klaudia SP Łososina Dolna 01:50,24
3 Konopka Agata ZSP w Łącku 01:51,40
4 Majkrzak Julia ZSP w Łącku 01:54,06
5 Plata Amelia SP Jazowsko 01:58,65
6 Koszyk Beata SP Podegrodzie 02:02,11
7 Homoncik Joanna SP Ptaszkowa 02:06,19
8 Cebula Weronika SP Jazowsko 02:08,52
9 Kocemba Marcelina SP 1 Kamionka W. 02:11,62
10 Maciuszek Karolina SP Podegrodzie 02:14,19
11 Biernacka Patrycja SP Łososina Dolna 02:16,26
12 Jarosz Martyna SP Ptaszkowa 02:20,87
13 Ogorzałek Paulina SP Nawojowa 02:27,12
Berkowicz Daria Gim  Stróże DNF

 

  • Klasyfikacja – skok w dal
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Florjan Natalia ZSP w Łącku 4.66
2 Duda Klaudia SP Jazowsko 4.62
3 Franczyk Natalia ZSP w Łącku 4.61
4 Sopata Anna SP Jazowsko 4.41
5 Seruga Natalia SP Tęgoborze 4.26
Kołodziej Angelika SP Tęgoborze 4.26
7 Wojnarowska Katarzyna SP Podegrodzie 4.2
8 Walat Julia SP Sienna 4.17
9 Wysowska Magdalena SP Ptaszkowa 3.98
10 Olchawa Żaneta SP Łososina Dolna 3.97
11 Kuzera Natalia SP Chełmiec 3.95
12 Bogdańska Wiktoria SP Nawojowa 3.92
13 Turek Kinga SP Podegrodzie 3.87
14 Płachta Emilia SP Sienna 3.86
15 Sromek Klaudia SP Chełmiec 3.76
16 Korabiańska Edyta SP Nawojowa 3.69
17 Firlej Patrycja SP Łososina Dolna 3.68
18 Poremba Kinga SP 1 Kamionka W. 3.61
19 Homoncik Joanna SP Ptaszkowa 3.48
20 Rumin Karolina SP 1 Kamionka W. DNF

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Rumin Karolina SP 1 Kamionka W. 9.73
2 Nowak Klaudia SP Łososina Dolna 9.4
3 Turek Dominika ZS Gródek n/D 9.09
4 Jarosz Justyna SP Tęgoborze 9.08
5 Wnęk Magdalena ZSP w Łącku 9.07
6 Sopata Anna SP Jazowsko 9.05
7 RUCHAŁA ANNA SP Chełmiec 8.61
8 Matusiewicz Gabriela ZSP w Łącku 8.46
9 Mokrzycka Justyna SP Nawojowa 8.44
10 Duda Klaudia SP Jazowsko 8.24
11 Michalik Dominika SP Łososina Dolna 8.05
12 Zarabska Oliwia SP Podegrodzie 7.84
13 Król Aleksandra SP Ptaszkowa 7.78
14 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 7.73
15 Lelito Zuzanna SP Nawojowa 7.72
16 Baran Natalia SP 1 Kamionka W. 7.43
17 Januś Ewelina Gim  Stróże 7.28
18 Olchawa Izabela SP Podegrodzie 7.03
19 Szubryt Patrycja SP Ptaszkowa 7.01
20 Cepiga Katarzyna SP Tęgoborze 6.96

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Fałowska Weronika SP Tęgoborze 143
2 Herbich Weronika SP Tęgoborze 134
3 Iwańska Paulina Gim  Stróże 134
4 Poparda Sylwia SP Podegrodzie 125
5 Pajor Patrycja SP Łososina Dolna 125
6 Bieryt Jolanta SP Jazowsko 120
Kuźma Justyna SP Łososina Dolna 120
8 Ogorzałek Aleksandra SP Ptaszkowa 120
9 Słabaszewska Małgorzat ZSP w Łącku 120
10 Chronowska Katarzyna SP Ptaszkowa 120
11 Zygmunt Zuzanna SP Podegrodzie 120
12 Wnęk Magdalena ZSP w Łącku 115
13 Majerska Edyta SP Jazowsko 115
14 Kowalska Magdalena SP 1 Kamionka W. 110

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
  Turek Kinga SP Podegrodzie  
1 Chełmecka Jowita SP Podegrodzie 0:58,86
  Wojnarowska Katarzyna SP Podegrodzie  
  Zygmunt Zuzanna SP Podegrodzie  
Iwańska Paulina Gimnazjum  Stróże  
2 Kuk Karolina Gimnazjum  Stróże 0:58,98
Pancerz Alicja Gimnazjum  Stróże  
Lisowicz Magdalena Gimnazjum  Stróże  
Hajduk Anna SP Tęgoborze  
3 Bochenek Klaudia SP Tęgoborze 0:59,18
Żelazko Alicja SP Tęgoborze  
Fałowska Weronika SP Tęgoborze  
Jacak Wiktoria SP Chełmiec
4 Szewczyk Katarzyna SP Chełmiec 0:59,41
Sromek Klaudia SP Chełmiec
Wojsław Izabella SP Chełmiec
Kołodziej Oliwia SP Łososina Dolna
5 Bryniak Alicja SP Łososina Dolna 0:59,54
Faron Kinga SP Łososina Dolna
Firlej Patrycja SP Łososina Dolna
Kowalska Małgorzata SP 1 Kamionka W.
6 Poremba Kinga SP 1 Kamionka W. 1:00,19
Kiełbasa Marta SP 1 Kamionka W.
Rumin Karolina SP 1 Kamionka W.
Lizoń Wiktoria SP Jazowsko
7 Kurzeja Daria SP Jazowsko 1:01,07
Piksa Gabriela SP Jazowsko
Sopata Anna SP Jazowsko
Zwolenik Justyna SP Ptaszkowa
8 Ząber Izabela SP Ptaszkowa 1:01,54
Michalik Magdalena SP Ptaszkowa
Homoncik Joanna SP Ptaszkowa
Franczyk Natalia ZSP Łącko
Florjan Natalia ZSP Łącko DQ
Kałużny Zofia ZSP Łącko
Dybiec Martyna ZSP Lącko
Pażucha Izabela SP Nawojowa
Bogdańska Wiktoria SP Nawojowa DQ
Jarzębiak Julia SP Nawojowa
Frączek Oliwia SP Nawojowa

 

7. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.


 

 KLASYFIKACJA SZKÓŁ:

Miejsce Szkoła Punkty
1 ZSP Łącko 70
2 SP Tęgoborze 48
3 SP Jazowsko 36.5
4 SP Łososina Dolna 35.5
5 SP Podegrodzie 34
6 SP Chełmiec 24
7 Gimnazjum Stróże 23
8 SP 1 Kamionka W. 15
9 SP Nawojowa 12
10 SP Ptaszkowa 11
11 ZS Gródek /D 7
12 SP Sienna 5

 


 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN