1

Lekkoatletyka indywidualna – Igrzyska Młodzieży

Opublikowano 29 maja 2019


P1420107

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Lekkoatletyce Indywidualnej Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 29 maja 2019 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowały uczennice szkół podstawowych i gimnazjalnych (roczniki 2003, 2004 i 2005).. Reprezentacja szkoły mogła liczyć maksymalnie 16 dziewcząt i 16 chłopców. W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować 2 zawodników. Zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Start zawodniczki w biegu długim (600 dziewczęta, 1000 m chłopcy) wykluczał jej udział w innej konkurencji.
  5. Do zawodów zgłosiło 12 szkół w kategorii dziewcząt i chłopców (212 zawodników)
  • Łącko
  • Rytro
  • Tęgoborze
  • Nawojowa
  • Kamionka Wielka 1
  • Łososina Dolna
  • Jazowsko
  • Stróże
  • Chełmiec
  • Ptaszkowa
  • Krużlowa Wyżna
  • Złockie
  1. Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja – 100 m (eliminacje)

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Klimek Kinga ZSP Stróże 14,04
2 Masiarz Klaudia SP Jazowsko 14,15
3 Majkrzak Małgorzata ZSP Łącko 14,19
4 Wysowska Magdalena SP 1 Ptaszkowa 14,34
5 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 14,36
6 Majewska Edyta SP Jazowsko 14,65
7 Bieryt Joanna ZSP Złockie 14,66
8 Jasińska Karolina SP 1 Ptaszkowa 14,76
9 Krzyśko Wiktoria ZSP Łącko 14,91
10 Górka Kinga SP Chełmiec 15,02
11 Olchawa Żaneta SP Łososina Dolna 15,04
12 Jędrusik Magdalena ZSP Krużlowa 15,12
13 Pierzga Aleksandra SP Łososina Dolna 15,19
14 Tokarz Roksana ZSP Złockie 15,39
15 Wieczorek Wiktoria SP Tęgoborze 15,47
16 Ogorzałek Paulina SP Nawojowa 15,85
17 Adamek Gabriela SP Nawojowa 16,11
18 Pustułka Julia SP RYTRO 18,12
19 Lisowicz Magdalena ZSP Stróże DNS

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Izworski Michał SP RYTRO 11,46
2 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko 11,67
3 Oracz Grzegorz ZSP Krużlowa 12,35
4 Skoczeń Piotr SP Jazowsko 12,36
5 Bochenek Arkadiusz SP 1 Ptaszkowa 12,51
6 Zieleń Łukasz SP Tęgoborze 12,61
4 PROSZEK MACIEJ SP Nawojowa 12,69
8 Filipowicz Marcin ZSP Krużlowa 12,79
9 Oleksy Norbert ZSP Stróże 12,91
10 Tomasiak Paweł SP RYTRO 12,92
11 Filipek Artur SP Łososina Dolna 12,96
12 PAWLIK PATRYK ZSP Łącko 13,06
13 Gruca Szymon SP Chełmiec 13,11
14 Dusza Sebastian ZSP Stróże 13,14
15 Poręba Krzysztof SP 1 Ptaszkowa 13,37
16 Klag Igor ZSP Łącko 13,44
17 Pasiut Maciej SP Chełmiec 13,46
18 Nowak Dawid SP Łososina Dolna 13,57
19 Prusak Gabriel SP Tęgoborze 13,96
20 SŁOWIK SEBASTIAN SP Nawojowa 13,97

 

  • Klasyfikacja – 100 m – Finał

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 13,77
2 Klimek Kinga ZSP Stróże 14,12
3 Masiarz Klaudia SP Jazowsko 14,37
4 Majkrzak Magdalena ZSP Łącko 14,57
5 Wysowska Małgorzata SP 1 Ptaszkowa 14,91

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Izworski Michał SP RYTRO 11,61
2 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko 11,86
3 Oracz Grzegorz ZSP Krużlowa 12,40
4 Skoczeń Piotr SP Jazowsko 12,65
5 Bochenek Arkadiusz SP 1 Ptaszkowa 12,86

 

  • Klasyfikacja – 300 m

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Grygiel Aleksandra ZSP Krużlowa 50,39
2 Sobolewska Natalia ZSP Stróże 51,47
3 Żelazko Alicja SP Tęgoborze 51,79
4 Bednarek Kinga SP Łososina Dolna 52,16
5 Pustułka Julia SP RYTRO 52,89
6 Majerska Edyta SP Jazowsko 53,55
7 Skalniak Wiktoria ZSP Złockie 53,98
8 Brzeczek Wiktoria ZSP Łącko 54,21
9 Talar Aleksandra ZSP Łącko 55,04
10 Sobolewska Kinga ZSP Stróże 55,75
11 Pażucha Izabela SP Nawojowa 56,38
12 Michalik Magdalena SP 1 Ptaszkowa 56,40
13 Jarzębiak Julia SP Nawojowa 56,88
14 Lizoń Wiktoria SP Jazowsko 56,93
15 Maciejewska Michalina ZSP Złockie 57,65
16 Ptak Alicja SP Chełmiec 57,94
17 Czepiel Julia SP Łososina Dolna 58,46
18 Tobiasz Katarzyna SP Chełmiec 1.08,87
19 Frączek Weronika ZSP Krużlowa DNS

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 KLAG MATEUSZ ZSP Łącko 38,84
2 Sopata Rafał SP Jazowsko 40,21
3 Witnik Kacper ZSP Krużlowa 41,28
4 Pyrdoł Filip SP 1 Ptaszkowa 41,78
5 Mirek Kacper SP Chełmiec 42,52
6 Zieleń Łukasz SP Tęgoborze 42,90
4 Ogórek Michał SP Nawojowa 43,20
8 Tokarczyk Marcin SP RYTRO 43,50
9 Szewczyk Sebastian SP Łososina Dolna 43,92
10 Uznański Szymon ZSP Krużlowa 44,14
11 Dusza Sebastian ZSP Stróże 44,21
12 WIKTOR ŁUKASZ SP Nawojowa 44,88
13 Olchawa Konrad SP Jazowsko 45,22
14 Łękawski Kacper SP RYTRO 45,33
15 Hajduga Krzysztof SP Tęgoborze 45,53
16 Filipowicz Szymon SP 1 Ptaszkowa 46,00
17 Oleksy Norbert ZSP w Stróżach 46,21
18 LESZKO DAWID ZSP Łącko 46,25
19 Nowak Dawid SP Łososina Dolna 46,39
20 Olchawa Olaf SP Chełmiec 50,00

 

  • Klasyfikacja – 600 m i 1000 m

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Bogdańska Julia SP Nawojowa 1.55,23
2 Plata Amelia SP Jazowsko 1.59,91
3 Michalik Marta SP 1 Ptaszkowa 2.04,79
4 Skalniak Magdalena ZSP Złockie 2.05,94
5 Górka Wiktoria SP Chełmiec 2.06,95
6 Salamon Zofia SP Łososina Dolna 2.07,66
7 Mrówka Martyna ZSP Łącko 2.08,54
8 Sopata Joanna SP Jazowsko 2.09,51
9 Bołoz Gabriela ZSP Złockie 2.11,09
10 Burnagiel Klaudia SP Łososina Dolna 2.14,00
11 JOB Justyna ZSP Stróże 2.15,51
12 Pustułka Julia SP RYTRO 2.20,94
13 Bodziony Kamila SP Chełmiec 2.24,18
14 Niepsuj Izabela ZSP Stróże 2.31,58
15 Majkrzak Julia ZSP Łącko DNS

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Dudczak Kacper SP RYTRO 2.58,38
2 KASPRZAK JAKUB ZSP Łącko 2.58,82
3 Nowak Kornel SP Chełmiec 2.59,60
4 Migacz Jakub ZSP w Stróżach 3.04,57
5 Homoncik Piotr SP 1 Kamionka W. 3.09,00
6 TWARDOWSKI DAWID ZSP Łącko 3.11,29
4 Bogdański Kacper SP Chełmiec 3.12,86
8 Skrzypiec Jakub SP 1 Ptaszkowa 3.16,24
9 Wojtarowicz Sebastian ZSP Krużlowa 3.1840
10 Janusz Kacper SP 1 Ptaszkowa 3.22,34
11 Matusik Dawid ZSP Stróże 3.24,85
12 Kłapacz Mirosław ZSP Krużlowa 3.25,21
13 Woliński Karol SP Tęgoborze 3.32,56
14 Jakub Janczak SP RYTRO 3.37,59
15 Boguszewski Mikołaj SP Tęgoborze 3.38,06
16 Kałuziński Dominik SP Jazowsko 3.38,73
17 Janawa Klaudiusz SP Łososina Dolna 3.38,89
18 Majerski Dariusz SP Jazowsko 3.47,60
19 BOCHENEK DANIEL SP Nawojowa 4.02,16
20 MĘŻYK MATEUSZ SP Nawojowa 4.06,14

 

  • Klasyfikacja – skok w dal

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Grygiel Aleksandra ZSP Krużlowa 4,48
2 Serafin Weronika ZSP Stróże 4,32
3 Wysowska Magdalena SP 1 Ptaszkowa 4,25
4 Kolodziej Angelika SP Tęgoborze 4,21
5 Myjak Patrycja ZSP Łącko 4,06
6 Duda Klaudia SP Jazowsko 4,05
7 Mrówka Agnieszka ZSP Łącko 3,99
8 Masiarz Klaudia SP Jazowsko 3,99
9 Filip Dorota ZSP Krużlowa 3,99
10 Myjak Julia ZSP Złockie 3,86
11 Jacak Wiktoria SP Chełmiec 3,84
12 Jarzębiak Julia SP Nawojowa 3,70
13 Klimek Kinga ZSP Stróże 3,68
14 Chronowska Katarzyna SP 1 Ptaszkowa 3,59
15 Biernacka Patrycja SP Łososina Dolna 3,54
16 Kmiecik Patrycja SP Chełmiec 3,51
17 Olchawa Żaneta SP Łososina Dolna 3,50
18 Tomasiak Karolina ZSP Złockie 3,46
19 Korabiowska Edyta SP Nawojowa 3,33
20 Górka Kinga SP Chełmiec DNS
21 Podgórska Amelia SP RYTRO DNS

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 KLAG Mateusz ZSP Łącko 5,56
2 Izworski Michał SP RYTRO 5,26
3 Witnik Kacper ZSP Krużlowa 5,16
4 Sajdak Adam SP Jazowsko 5,15
5 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko 5,04
6 Pyrdoł Filip SP 1 Ptaszkowa 5,00
4 OGÓREK MICHAŁ SP Nawojowa 4,88
8 Poręba Patryk ZSP Krużlowa 4,85
9 Lasyk Tomasz SP Chełmiec 4,81
10 Kurnyta Jan ZSP Łącko 4,80
11 Bednarek Patryk SP Łososina Dolna 4,71
12 WIKTOR ŁUKASZ SP Nawojowa 4,55
13 Tomasiak Paweł SP RYTRO 4,54
14 Krzyżak Karol SP Tęgoborze 4,45
15 Kmiecik Maciej SP Chełmiec 4,44
16 Filipek Artur SP Łososina Dolna 4,44
17 Hajduga Krzysztof SP Tęgoborze 4,04
18 Mastalerz Augustyn SP 1 Ptaszkowa DNS

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą

Dziewczęta:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Wnęk Magdalena ZSP Łącko 9,21
2 Bieryt Joanna ZSP Złockie 8,82
3 Matusiewicz Gabriela ZSP Łącko 8,56
4 Ruchała Anna SP Chełmiec 8,55
5 Siedlarz Justyna SP 1`Ptaszkowa 8,32
6 Zięć Patrycja SP Łososina Dolna 8,31
7 Kulig Sara SP RYTRO 8,21
8 Lelito Zuzanna SP Nawojowa 7,82
9 Duda Klaudia SP Jazowsko 7,77
10 Filip Dorota ZSP Krużlowa 7,72
11 Szubryt Patrycja SP 1 Ptaszkowa 7,62
12 Budaj Oliwia ZSP Złockie 7,62
13 Kołodziej Oliwia SP Łososina Dolna 7,55
14 Opielewicz Zuzanna SP Jazowsko 7,55
15 Stelmach Kinga SP Nawojowa 7,52
16 Kulig Karolina SP RYTRO 7,52
17 Lesniak Anna SP Tęgoborze 7,48
18 Frączek Weronika ZSP Krużlowa 6,59
19 Prusak Patrycja SP Tęgoborze 5,91

 

Chłopcy:

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Sopata Rafał SP Jazowsko 11,14
2 Bryniak Krystian SP Łososina Dolna 10,96
3 Cisowski Karol SP Tęgoborze 10,26
4 Oracz Dawid ZSP Krużlowa 10,01
5 Serafin Sebastian SP Tęgoborze 9,93
6 OGÓREK TOMASZ SP Nawojowa 9,70
4 Uznański Szymon ZSP Krużlowa 9,60
8 Joniec Bartłomiej SP Chełmiec 9,36
9 Cepiga Dawid SP Łososina Dolna 9,17
10 MICHALIK JAN SP Nawojowa 9,09
11 Poręba Krzysztof SP 1 Ptaszkowa 8,93
12 Zaczyk Arkadiusz SP 1 Ptaszkowa 8,82
13 Lipień Jakub ZSP Łącko 8,78
14 Wojtas Paweł SP RYTRO 8,62
15 Bałuszyński Kacper SP RYTRO 8,51
16 Zaziębło Marcin ZSP Łącko 8,12
17 Pasiut Maciej SP Chełmiec 8,09
18 Olchawa Damian SP Jazowsko 8,05

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

 

LA – Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN