1

Lekkoatletyka indywidualna – szkoły średnie

Opublikowano 5 czerwca 2018

P1320753

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej
 w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 4 czerwca 2018 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja szkoły mogła liczyć maksymalnie 16 dziewcząt i 16 chłopców. W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować 2 zawodników. Zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach oraz w sztafecie. Start zawodnika w biegu długim (800 m dziewczęta, 1500 m chłopcy) wykluczał jego udział w innej konkurencji.
  5. Do zawodów zgłosiło 120 zawodników – z pięciu szkół ponadgimnazjalnych:
    LO Grybów, ZS Łącko, ZSP Krynica-Zdrój, ZSZ Grybów, LO Stary Sącz.
  1. Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja – 100 m dziewcząt (eliminacje)
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Sowa Dominika ZSZ Grybów 13.76
2 Biel Ewelina ZSP Krynica 13.90
3 Kucia Aneta ZS Łącko 14.12
4 Burnagiel Dominika ZSP Krynica 14.15
5 Witek Alicja LO Grybów 14.66
6 Sopata Karolina LO Stary Sącz 14.75
7 Duszyńska Ewa ZS Łącko 15.21
8 Kuk Katarzyna LO Grybów 15.73
9 Pawlik Justyna LO Stary Sącz 16.13

 

  • Klasyfikacja – 100 m dziewcząt – Finał

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Sowa Dominika ZSZ Grybów 13.65
2 Kucia Aneta ZS Łącko 13.84
3 Biel Ewelina ZSP Krynica 14.08
4 Burnagiel Dominika ZSP Krynica 14.33

5

Witek Alicja LO Grybów

14.68

 

 

  • Klasyfikacja – 100 m chłopców (eliminacje)

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Stec Rafał LO Stary Sącz 11.71
2 Matusik Damian LO Grybów 11.91
3 Litwiński Jakub ZSP Krynica 11.93
4 Myśliwiec Adrian LO Grybów 12.02
5 Wincenciak Emanuel ZSP Krynica 12.24
6 Skut Marcin ZS Łącko 12.5
7 Śliwa Tomasz ZSZ Grybów 12.64
8 Seifert Jarosław LO Stary Sącz 12.76
9 Klimek Piotr ZS Łącko 12.97

 

  • Klasyfikacja – 100 m chłopców – Finał

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Matusik Damian LO Grybów 12.11
2 Stec Rafał LO Stary Sącz 12.31
3 Myśliwiec Adrian LO Grybów 12.53
4 Wincenciak Emanuel ZSP Krynica 12.41
5 Litwiński Jakub ZSP Krynica DQ

 

  • Klasyfikacja – 400 m dziewcząt

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Podgórska Anna LO Stary Sącz 1,09.52
2 Szczerba Izabela ZSZ Grybów 1,11.35
3 Łukasik Iwona ZSZ Grybów 1,13.04
4 Faron Aleksandra LO Stary Sącz 1,13.72
5 Wożniak Agnieszka ZSP Krynica 1,14.74
6 Burnagiel Dominika ZSP Krynica 1,16.21
7 Wojtas Ilona ZS Łącko 1,20.06
8 Więcławek Katarzyna ZS Łącko 1,23.43
9 Czochór Anna LO Grybów 1,24.12

 

  • Klasyfikacja – 400 m chłopców

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Gucwa Patryk LO Grybów 0,56.54
2 Gawlik Krystian ZSZ Grybów 0,56.72
3 Wikar Hubert ZS Łącko 0,58.01
4 Miechurski Krystian LO Stary Sącz 0,59.53
5 Dąbrowski Krzysztof ZS Łącko 1,00.64
6 Waligóra Krystian LO Stary Sącz 1,02.47
7 Obrzut Piotr LO Grybów 1,03.33
8 Horowski Dawid ZSP Krynica 1,04.43
9 Pękala Dawid ZSP Krynica 1,05.29

 

 

  • Klasyfikacja – 800 m dziewcząt

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Olszowska Klaudia LO Stary Sącz 2.39
2 Pękala Maria LO Grybów 2.45
3 Wąchała Katarzyna ZS Łącko 2.54
4 Biel Judyta ZSP Krynica 2.75
5 Radzik Klaudia ZSZ Grybów 3.02
6 Oleksy Julia LO Grybów 3.11

 

  • Klasyfikacja – 1500 m chłopców

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Pękala Marcin ZSZ Grybów 4.46
2 Topolski Krzysztof ZS Łącko 4.58
3 Wojciechowski Jakub LO Grybów 5.11
4 Gągor Patryk ZSP Krynica 5.16
5 Pulit Mateusz ZS Łącko 5.23
6 Śliwiński Karol ZSP Krynica 5.28

 

 

  • Klasyfikacja – skok w dal dziewcząt

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Jędrzejek Elżbieta ZSP Krynica 4.18
2 Pękala Angelika LO Grybów 4.11
3 Podgórska Anna LO Stary Sącz 3.98
4 Witek Alicja LO Grybów 3.96
5 Biel Ewelina ZSP Krynica 3.73
6 Biel Magdalena ZS Łącko 3.69
7 Więcławek Katarzyna ZS Łącko 3.51
8 Podwika Magdalena ZSZ Grybów 3.40
9 Smajda Maria LO Stary Sącz 3.16

 

  • Klasyfikacja – skok w dal chłopców

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Myśliwiec Adrian LO Grybów 5.92
2 Stec Rafał LO Stary Sącz 5.66
3 Marciszewski Adrian ZS Łącko 5.65
4 Matusik Damian LO Grybów 5.48
5 Jachowicz Michał ZSZ Grybów 5.45
6 Stolarski Jakub ZSP Krynica 5.39
7 Wikar Hubert ZS Łącko 5.28
8 Kołodziej Dawid LO Stary Sącz 5.20
9 Majerski Dawid ZSP Krynica 5.20
10 Sapalski Kacper ZSZ Grybów 4.94

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż dziewcząt

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Sopata Karolina LO Stary Sącz 134
2 Janik Weronika LO Grybów 131
3 Szczypka Małgorzata ZSP Krynica 128
4 Kucia Aneta ZS Łącko 125
5 Sowa Dominika ZSZ Grybów 125
6 Zasadni Oliwia ZS Łącko 125
7 Mikulska Zuzanna ZSZ Grybów 120
8 Nosal Gabriela ZSP Krynica 120
9 Maurek Daria LO Stary Sącz 120

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż chłopców

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Wąchała Andrzej ZS Łącko 175
2 Forszpaniak Patryk ZS Łącko 169
3 Sosnowski Jakub ZSP Krynica 166
4 Kołodziej Dawid LO Stary Sącz 163
5 Pawlik Karol ZSP Krynica 154
6 Gruca Jakub LO Grybów 151
7 Gomulak Mateusz ZSZ Grybów 140
8 Bołoz Karol LO Stary Sącz 135
9 Obrzut Łukasz LO Grybów 0

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą w dziewcząt

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Woyciechowska Patrycja ZSP Krynica 7.90
2 Moskalik Aleksandra LO Stary Sącz 7.83
3 Hilger Patrycja ZS Łącko 7.82
4 Tokarczyk dominika LO Stary Sącz 7.42
5 Witek Daria LO Grybów 7.30
6 Mikulska Zuzanna ZSZ Grybów 6.93
7 Duszyńska Ewa ZS Łącko 6.78
8 Wrona Natalia ZSP Krynica 6.23

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą chłopców

 

Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Szkwarła Michał ZSP Krynica 12.98
2 Mamak Bartłomiej ZS Łącko 11.94
3 Grygiel Marcin LO Grybów 10.73
4 Wincenciak Emmanuel ZSP Krynica 10.57
5 Ligęza Konrad ZSZ Grybów 9.97
6 Konstanty Piotr LO Stary Sącz 9.85
7 Florek Paweł LO Stary Sącz 9.26
8 Najduch Paweł ZS Łącko 9.04
9 Liszka Beniamin LO Grybów 7.93

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 m dziewcząt

 

Miejsce Szkoła Czas
1 ZSZ Grybów 58.64
2 LO Grybów 1,00.32
3 LO Stary Sącz 1,01.76
4 ZS Łącko 1,02.30
5 ZSP Krynica 1,03.21

 

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 m chłopców

 

Miejsce Szkoła Czas
1 ZS Łącko 49.14
2 LO Grybow 49.62
3 ZSZ Grybów 50.52
4 LO Stary Sącz 50.63
5 ZSP Krynica 51.81
  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

LA – szkoły średnie 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ (do pobrania)

Wyniki szkół – dziewczęta

Wyniki szkół – chłopcy

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN