1

Lekkoatletyka szkół średnich

Opublikowano 31 maja 2017

P1180900


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej
w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.
  2. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
  3. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 30 maja 2017 r. – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
  4. Uczestnictwo – w zawodach startowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Reprezentacja szkoły mogła liczyć maksymalnie 16 dziewcząt i 16 chłopców. W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować 2 zawodników. Zawodnik mógł startować maksymalnie w dwóch konkurencjach oraz w sztafecie. Start zawodnika w biegu długim (800 m dziewczęta, 1500 m chłopcy) wykluczał jego udział w innej konkurencji.
  5. Do zawodów zgłosiło 150 zawodników – 77 zawodniczek z 7 szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i 73 zawodników z 6 szkół w kategorii chłopców. DZIEWCZĘTA:  LO Grybów, ZS Łącko, PZS Muszyna, ZSP Krynica-Zdrój, ZSP Nawojowa, ZSP Stary Sącz, ZSZ Grybów. CHŁOPCY: LO Grybów, ZS Łącko, PZS Muszyna, ZSP Krynica-Zdrój, ZSP Nawojowa, ZSZ Grybów.
  1. Wyniki końcowe:
  • Klasyfikacja – 100 m dziewcząt
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Kurzeja Agnieszka ZSP Stary Sącz 13.22
2 Kucia Aneta ZS Łącko 13.69
3 Sowa Dominika ZSZ Grybów 13.89
4 Biel Ewelina ZSP Krynica 14.19
5 Migacz Magdalena ZSZ Grybów 14.21
6 Woyciechowska Patrycja ZSP Krynica 14.44
7 Nowak Kinga ZSP Nawojowa 14.68
8 Witek Alicja LO Grybów 14.89
9 Kulig Edyta ZS Łącko 15.1
10 Gościńska Kinga PZS MUSZYNA 15.18
11 Strączek Klaudia ZSP Nawojowa 15.26
12 Mitro Kinga PZS MUSZYNA 15.32
13 Stojda Renata ZSP Stary Sącz 16.25
14 Smoła Julia LO Grybów 17.64

 

  • Klasyfikacja – 100 m chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Matusik Damian LO Grybów 11.45
2 Szczepanik Dawid ZSZ Grybów 11.65
3 Radzik Mateusz ZSZ Grybów 11.85
4 Myśliwiec Adrian LO Grybów 12.07
5 Gołyźniak Krzysztof PZS MUSZYNA 12.16
6 Jurek Jakub ZSP Nawojowa 12.28
7 MICHALIK KRZYSZTOF PZS MUSZYNA 12.34
8 Mlyczyński Damian ZSP Nawojowa 12.57
9 Kuldanek Łukasz ZS Łącko 12.86
10 Barna Michał ZSP Krynica 13.08
11 Rówiński Henryk ZSP Krynica 13.5
12 Kasiowniak Dominik ZS Łącko DSQ

 

  • Klasyfikacja – 400 m dziewcząt
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Łukasik Iwona ZSZ Grybów 1.13.06
2 Owsianka Katarzyna ZSP Stary Sącz 1.13.16
3 Wierny Aleksandra ZSP Nawojowa 1.15.07
4 Totoś Natalia ZSZ Grybów 1.15.80
5 Pustułka Barbara ZSP Stary Sącz 1.17.94
6 Chrobak Edyta ZS Łącko 1.18.21
7 Piotrowska Małgorzata PZS MUSZYNA 1.18.39
8 Baziak Gabriela ZS Łącko 1.20.15
9 Ciepiela Paulina ZSP Krynica 1.20.72
10 Znamirowska Magdalena LO Grybów 1.21.14
11 Mikulska Patrycja ZSP Krynica 1.24.15
12 Prusak Wiktoria PZS MUSZYNA 1.37.28
13 Drąg Emilia ZSP Nawojowa 1.37.50
14 Smoła Julia LO Grybów DNS

 

  • Klasyfikacja – 400 m chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Gawlik Krystian ZSZ Grybów 56.24
2 Mędoń Michał ZSZ Grybów 59.13
3 Majchrzak Łukasz ZS Łącko 1.02.34
4 Obrzut Piotr LO Grybów 1.02.53
5 Kubiak Bartłomiej LO Grybów 1.03.11
6 Drab Damian PZS MUSZYNA 1.03.63
7 Tyczyński Damian PZS MUSZYNA 1.04.20
8 Kowalczyk Mariusz ZS Łącko 1.04.83
9 Leśniak Daniel ZSP Nawojowa 1.07.07
10 Grybel Wojciech ZSP Krynica 1.07.26
11 Barbna Michał ZSP Krynica 1.07.32
12 Konieczny Kamil ZSP Nawojowa 1.14.22

 

  • Klasyfikacja – 800 m dziewcząt
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Biel Judyta ZSP Krynica 3.03.70
2 Zasadni Oliwia ZS Łącko 3.06.69
3 Bielska Urszula LO Grybów 3.13.30
4 Drożdż Karolina ZSP Stary Sącz 3.16.01
5 Koszyk Patrycja LO Grybów 3.17.22
6 Pogwizd Elżbieta ZSZ Grybów 3.20.88
7 Florek Dorota ZSP Stary Sącz 3.21.80
8 Totoś Paulina ZSZ Grybów 3.23.23
9 Hamernik Klaudia ZSP Krynica 3.28.58
10 Tomasiak Magdalena ZS Łącko 3.33.47
11 Horoszko Maria PZS MUSZYNA DNS
12 Gruca Ewelina ZSP Nawojowa DNS
13 Pierzchała Katarzyna ZSP Nawojowa DNS

 

  • Klasyfikacja – 1500 m chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 Rosłoński Grzegorz ZSZ Grybów 4.49.37
2 Sapalski Kacper ZSZ Grybów 4.54.57
3 Gościnski Michał ZSP Krynica 4.58.69
4 Liszka Tadeusz LO Grybów 4.59.36
5 Biskup Adrian LO Grybów 5.06.21
6 Zasadni Wojciech ZS Łącko 5.14.19
7 Najduch Tomasz ZS Łącko 5.15.38
8 Hajduk Kamil ZSP Krynica 5.18.39
9 Kowalik Łukasz ZSP Nawojowa 5.32.60
10 Oleksy Przemysław ZSP Nawojowa 5.36.63
11 Kosztyła Daniel PZS MUSZYNA 5.47.57

 

  • Klasyfikacja – skok w dal dziewcząt
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Kurzeja Agnieszka ZSP Stary Sącz 4.40
2 Biel Ewelina ZSP Krynica 4.20
3 Migacz Magdalena ZSZ Grybów 4.16
4 Jędrzejek Elżbieta ZSP Krynica 4.08
5 Ziemianek Kinga ZS Łącko 3.95
6 Grygiel Wioletta ZSZ Grybów 3.85
7 Gruca Ewelina ZSP Nawojowa 3.82
8 Witek Alicja LO Grybów 3.67
9 Kulig Edyta ZS Łącko 3.67
10 Wiatr Faustyna ZSP Stary Sącz 3.66
11 Nowak Kinga ZSP Nawojowa 3.55
12 Marczyk Katarzyna PZS MUSZYNA 3.38
13 Czerwińska Monika PZS MUSZYNA 3.37
14 Smoła Julia LO Grybów 2.82

 

  • Klasyfikacja – skok w dal chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Myśliwiec Adrian LO Grybów 5.58
2 Majerski Dawid ZSP Krynica 5.43
3 Matuła Michał LO Grybów 5.41
4 Wikar Hubert ZS Łącko 5.23
5 Forszpaniak Patryk ZS Łącko 5.16
6 Jurek Jakub ZSP Nawojowa 5.16
7 Gołyźniak Krzysztof PZS MUSZYNA 5.12
8 Mędoń Michał ZSZ Grybów 5.01
9 Stolarski Jakub ZSP Krynica 4.94
10 Szczepanik Dawid ZSZ Grybów 4.74
11 Zerka Sebastian ZSP Nawojowa 4.59
12 Tyczyński Damian PZS MUSZYNA 4.21

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż dziewcząt
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Janik Weronika LO Grybów 130
2 Owsianka Katarzyna ZSP Stary Sącz 127
3 Sowa Dominika ZSZ Grybów 127
4 Gościnska Kinga PZS MUSZYNA 127
5 Kucia Aneta ZS Łącko 124
6 Szczypka Małgorzata ZSP Krynica 121
Wierny Aleksandra ZSP Nawojowa 121
8 Totoś Natalia ZSZ Grybów 118
9 Rucka Kinga PZS MUSZYNA 118
Bober Iwona ZS Łącko 118
11 Matusik Maria ZSP Krynica 115
Pierzchała Katarzyna ZSP Nawojowa 115
13 Bieryt Marianna ZSP Stary Sącz 110

 

  • Klasyfikacja – skok wzwyż chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Uryga Michał PZS MUSZYNA 170
2 Forszpaniak Patryk ZS Łącko 164
3 Sosnowski Jakub ZSP Krynica 164
4 Rak Rafał ZSZ Grybów 161
5 Gawlik Krystian ZSZ Grybów 158
6 Pawlik Karol ZSP Krynica 155
7 Matuła Michał LO Grybów 152
8 Dutka Marcin PZS MUSZYNA 146
9 Leśniak Jan ZSP Nawojowa 134
10 Pękala Artur LO Grybów 125
11 Wąchała Andrzej ZS Łącko 0

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą w dziewcząt
Lp. Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Kluska Zuzanna PZS MUSZYNA 8.73
2 Hilger Patrycja ZS Łącko 8.22
3 Pustułka Barbara ZSP Stary Sącz 8.18
4 Janik Kinga LO Grybów 8.09
5 Motyka Agnieszka LO Grybów 7.96
6 Woyciechowska Patrycja ZSP Krynica 7.75
7 Romanek Natalia ZSZ Grybów 7.40
8 Jurecka Anna ZSP Nawojowa 6.96
9 Cięciwa Daria ZSP Stary Sącz 6.89
10 Strączek Klaudia ZSP Nawojowa 6.50
11 Marczyk Katarzyna PZS MUSZYNA 6.25
12 Bober Iwona ZS Łącko 5.57
13 Nosal Gabriela ZSP Krynica 4.95

 

  • Klasyfikacja – pchnięcie kulą chłopców
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła Wynik
1 Szkwarła Michał ZSP Krynica 13.73
2 Nosal Ireneusz ZSP Krynica 11.86
3 Sokół Paweł ZS Łącko 11.71
4 Gumulak Sylwester PZS MUSZYNA 11.64
5 Kmak Dawid LO Grybów 11.31
6 Syjud Tomasz ZS Łącko 10.14
7 Zarzycki Mikołaj PZS MUSZYNA 9.96
8 Kozera Kamil ZSP Nawojowa 9.43
9 Sroka Piotr ZSP Nawojowa 9.24

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 m dziewcząt
Miejsce Szkoła Czas
1 ZSZ Grybów 58.15
2 ZSP Stary Sącz 59.29
3 LO Grybów 1.00.22
4 ZSP Krynica-Zdrój 1.01.00
5 ZS Łącko 1.01.40
6 ZSP Nawojowa 1.02.28
7 PZS Muszyna 1.07.56

 

  • Klasyfikacja – sztafeta 4 x 100 m chłopców
Miejsce Szkoła Czas
1 PZS Muszyna 49.06
2 LO Grybów 49.55
3 ZSP Krynica-Zdrój 50.89
4 ZSZ Grybów 50.97
5 ZSP Nawojowa 53.17
6 ZS Łącko 53.47

 

  • Klasyfikacja szkół – dziewczęta
Miejsce Szkoła
1 Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie
2 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu
3 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
4 Zespół Szkół w Łącku
5 Liceum Ogólnokształcące w Grybowie
6 Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
7 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej

 

  • Klasyfikacja szkół – chłopcy
Miejsce Szkoła
1 Liceum Ogólnokształcące w Grybowie
2 Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie
3 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
4 Zespół Szkół w Łącku
5 Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
6 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej

 

  1. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

 

LA szkoły średnie

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN