1

Lipnica Wielka i Sienna mistrzami w tenisie stołowym.

Opublikowano 21 listopada 2018

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 21 listopada 2018 r. Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrza powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużyn awansujących na zawody rejonowe (po 2 zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. W mistrzostwach powiatu brały udział zespoły złożone z uczniów jednej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Prawo gry miały szkoły, które zajęły 1 i 2 miejsca w zawodach międzygminnych.
  5. Do zawodów zgłosiło się 7 szkół w kategorii dziewcząt (42 zawodników):
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku
  • Szkoła Podstawowa w Miłkowej
  • Szkoła Podstawowa w Piorunce
  • Szkoła Podstawowa w Klęczanach
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Długołece-Świerkli

            i 7 w kategorii chłopców:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa w Żbikowicach
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu
  • Szkoła Podstawowa w Siennej
  • Szkoła Podstawowa w Piorunce
  • Szkoła Podstawowa w Januszowej
  • Szkoła Podstawowa w Jazowsku
  1. Kolejność końcowa turnieju w kategorii dziewcząt:
M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej Wojciech Małyk
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku Jan Mrówka
3. Szkoła Podstawowa w Miłkowej Magdalena Szubryt
4. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie Marta Chlipała
5. Szkoła Podstawowa w Klęczanach Anna Wcześny
6. Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli Zygmunt Biel
7. Szkoła Podstawowa w Piorunce Marek Czyż

 

 Kolejność końcowa turnieju w kategorii chłopców:

M-ce Szkoła Nauczyciel
1. Szkoła Podstawowa w Siennej Leszek Fecko
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej Tomasz Kiełbasa
3. Szkoła Podstawowa w Szczereżu Damian Kurzeja
4. Szkoła Podstawowa w Piorunce Marek Czyż
5. Szkoła Podstawowa w Jazowsku Mariusz Adamczyk
6. Szkoła Podstawowa w Żbikowicach Sabina Ciastoń
7. Szkoła Podstawowa w Januszowej Łukasz Biernacki
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.
  2. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyło Szkoła w Lipnicy Wielkiej, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Siennej.
  3. Awans na zawody rejonowe (05.12.2018 r. – Limanowa) uzyskały szkoły:
  • Dziewczęta:
Szkoła Skład drużyny
SZKOŁA PODSTAWOWA
W LIPNICY WIELKIEJ
Patrycja JUREK, Zuzanna ŁATKA,
Sonia ŻARNOWSKA
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY
W CZARNYM POTOKU
Zuzanna MATUSIEWICZ, Gabriela GROMALA

 

  • Chłopcy:
Szkoła Skład drużyny
SZKOŁA PODSTAWOWA
W SIENNEJ
Dawid TROJANOWSKI, Michał TOKARCZYK
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
W PTASZKOWEJ
Piotr BOCHENEK, Szymon GŁÓWCZYK,
Bartłomiej JANUSZ

 

Sprawozdanie -Druż – tenis – DZ i CH – Igrzyska Młodzieży

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN