1

Martyna Dziedziak i Jakub Mól z Białej Niżnej najlepsi w tenisie stołowym

Opublikowano 04/04/2022


P1480817


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 4 kwietnia 2022 r. Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji na zawody rejonowe (6 najlepszych zawodniczek i zawodników).
  4. Prawo gry w mistrzostwach powiatu mieli uczniowie szkół podstawowych (roczniki 2007 i 2008) wyłonieni w zawodach międzygminnych (po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z czterech finałów międzygminnych).
  5. Do zawodów zgłosiło się 18 zawodniczek  i 18 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, mecze do 3 wygranych setów.
  6. Kolejność końcowa dziewcząt w turnieju:
M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Martyna Dziedziak ZSP Biała Niżna Jacek Rola
2. Natalia Sekuła SP 2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
3. Oliwia Sadłoń SP Roztoka Brzeziny Bogusław Wolak
4. Kamila Sopata SP Szczereż Damian Kurzeja
5. Klaudia Lupa SP Roztoka Brzeziny Bogusław Wolak
6. Wiktoria Plata SP Biczyce Dolne Agnieszka Nowak
7 – 8. Julita Iwańska ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
Nikola Niemiec SP Kadcza Krzysztof Duda
9 – 12. Zuzanna Homoncik SP 1 Kamionka Wielka Zuzanna Bobrowska
Łucja Jawor SP Kadcza Krzysztof Duda
Justyna Sromek ZSP Niskowa Marcin Jańczy
Martyna Bochenek SP Mszalnica Piotr Pietruch
13 – 16. Julia Migacz SP Gostwica Józef Nieć
Magdalena Kubacka SP Gostwica Józef Nieć
Paulina Wójs SP Lipie Zygmunt Opoło
Klaudia Grzybowska SP2 Ptaszkowa Tomasz Kiełbasa
17 – 18. Natalia Turek SP Roztoka Brzeziny Bogusław Wolak
Anita Tyrkiel SP Szczereż Damian Kurzeja

 

Kolejność chłopców w turnieju:

Mce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa Nauczyciel
1. Jakub Mól ZSP Biała Niżna Jacek Rola
2. Fabian Kołodziej SP Jazowsko Mariusz Adamczyk
3. Bartosz Matusik SP Lipie Zygmunt Opiło
4. Kacper Kiełbasa SP Mszalnica Piotr Pietruch
5. Oskar Zając SP Chomranice Małgorzata Ligas
6. Mateusz Kulpa SP2 Kamionka Wielka Anna Stojda
7 – 8. Artur Berezowski SP Januszowa Łukasz Biernacki
Grzegorz Majerski SP Jazowsko Mariusz Adamczyk
9 – 12. Piotr Mrówka ZSP Łącko Ewa Sobczyk
Karol Dziedziak SP Siołkowa Piotr Fyda
Daniel Radziak SP Siołkowa Piotr Fyda
Piotr Kocemba SP2 Kamionka Wielka Anna Stojda
13 – 16. Oskar Myjak ZSP Łącko Ewa Sobczyk
Mateusz Bochenek SP Mszalnica Piotr Pietruch
Kacper Nowak SP Siołkowa Piotr Fyda
Radosław Duda ZSP Łącko Ewa Sobczyk
17 – 18. Oskar Madziar ZSP Czarny Potok Jan Mrówka
Michał Piszczek SP Lipie Zygmunt Opiło

 

7. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

8. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Martyna Dziedziak i Jakub Mól z Białej Niżnej.

9. Awans na zawody rejonowe (11.04.2022 r. – Limanowa) uzyskali:

DZIEWCZYNKI:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Martyna Dziedziak ZSP Biała Niżna
2. Natalia Sekuła SP 2 Ptaszkowa
3. Oliwia Sadłoń SP Roztoka Brzeziny
4. Kamila Sopata SP Szczereż
5. Klaudia Lupa SP Roztoka Brzeziny
6. Wiktoria Plata SP Biczyce Dolne

 

CHŁOPCY:

M-ce Imię i nazwisko Szkoła Podstawowa
1. Jakub Mól ZSP Biała Niżna
2. Fabian Kołodziej SP Jazowsko
3. Bartosz Matusik SP Lipie
4. Kacper Kiełbasa SP Mszalnica
5. Oskar Zając SP Chomranice

6.

Mateusz Kulpa SP2 Kamionka Wielka

 

ind – tenis – DZ i CH – IM

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN