1

Mistrzostwa Małopolski w siatkówce chłopców – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 7 maja 2019


Mistrzostwo Małopolski zdobyła Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie.

P1410332

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Dominik Chrabota, Maksymilian Kaleta, Jakub Mróz, Karol Nowak, Wojciech Słupski, Kamil Surmiak, Szymon Szala, Bartłomiej Szczepański, Szymon Szwajdych, Filip Szymacha.


Sprawozdanie z Mistrzostw Małopolski
Igrzyska Dzieci w Siatkówce Chłopców

  1. Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.
  2. Termin i miejsce zawodów – 7 maja 2019 r. – Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza małopolski.
  4. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów – mistrzowie rejonów (60 zawodników):
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach – rejon limanowski
  • Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie – miasto Kraków
  • Szkoła Podstawowa w Rudce – rejon tarnowski
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie – rejon chrzanowski
  • Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach – rejon nowotarski
  • Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach – rejon wielicki
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach po 3. drużyny. Zespoły, które zajęły miejsca 1. i 2. z obydwu grupach awansowały do fazy finałowej z zaliczeniem meczy z eliminacji (grupa składająca się 4. drużyn – system „każdy z każdym”). Mecz o V m-ce rozegrany został pomiędzy drużynami z 3. miejsc w grupach. Spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów, sety do 25 punktów, trzeci set decydujący do 15 punktów. W grze uczestniczył skład 4 – osobowy; w pierwszym secie grały 4 zawodniczki, w drugim pozostałe 4, w trzecim secie (w przypadku remisu w setach) występowały dowolne czwórki zawodników wyznaczone z 10 zawodników z dowolnymi zmianami. Kolejność CZWÓREK ustalona przed zawodami nie mogła być zmieniona przez cały turniej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa – A

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Niepołomice SP 155 Kraków 0 : 2 (20:25; 12:25)
2. SP Pieniążkowice SP Niepołomice 2 : 1 (10:25; 25:20; 15:4)
3. SP 155 Kraków SP Pieniążkowice 2 : 0 (25:12; 25:13)

 

 Tabela końcowa grupy A:

 

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy
cięstwa
 

Sety

Małe punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 155
w Krakowie
2 4 2 4 : 0 100 : 57
2. Szkoła Podstawowa
w Pieniążkowicach
2 3 1 2 : 3 65 : 99
3. Szkoła Podstawowa
w Niepołomicach
2 3 0 1 : 4 81 : 100

 

 

Grupa – B

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 4 Andrychów SP Rudka 2 : 0 (25:15; 25:9)
2. SP 6 Gorlice SP 4 Andrychów 2 : 0 (25:23; 25:15)
3. SP Rudka SP 6 Gorlice 0 : 2 (15:25; 9:25)

 

Tabela końcowa grupy B:

 

 

M-ce

 

Szkoła/Drużyna

 

Mecze

 

Punkty

Zwy
cięstwa
 

Sety

Małe punkty
1. Szkoła Podstawowa nr 6
w Gorlicach
2 4 2 4 : 0 100 : 62
2. Szkoła Podstawowa nr 4
w Andrychowie
2 3 1 2 : 2 88 : 81
3. Szkoła Podstawowa
w Rudce
2 3 0 0 : 4 55 : 100

 

Mecz o 5 miejsce:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Rudka SP Niepołomice 0 : 2 (14:25; 19:25)

 

Grupa finałowa:

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 155 Kraków SP 4 Andrychów 2 : 0 (25:10; 25:11)
2. SP Pieniążkowice SP 6 Gorlice 1 : 2 (22:25; 25:5; 12:15)
3. SP 4 Andrychów SP 6 Gorlice 0 : 2 (23:25; 15:25)
4. SP 155 Kraków SP Pieniążkowice 2 : 0 (25:12; 25:13)
5. SP 4 Andrychów SP Pieniążkowice 0 : 2 (17:25; 18:25)
6. SP 6 Gorlice SP 155 Kraków 1 : 2 (12:25; 25:15; 9:15)

 

Kolejność  końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie
– miasto Kraków
Katarzyna
Malinowska
2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Gorlicach
– rejon limanowski
Tomasz
Chmura
3. Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach
– rejon nowotarski
Adam
Łuszczak
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie

 – rejon chrzanowski

Marcin
Cieluch
5. Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
 – rejon wielicki
Magdalena
Barabasz
6. Szkoła Podstawowa w Rudce
– rejon tarnowski
Jadwiga
Bartnik

 

  1. Mistrzostwo Małopolski zdobyła Szkoła Podstawowa nr 155 w Krakowie.
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Dominik Chrabota, Maksymilian Kaleta, Jakub Mróz, Karol Nowak, Wojciech Słupski, Kamil Surmiak, Szymon Szala, Bartłomiej Szczepański, Szymon Szwajdych, Filip Szymacha.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.

 

 

Mistrzostwa Małopolski – siatkówka chłopców – Igrzyska Dzieci

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN