1

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim

Opublikowano 27 lutego 2020


P1440476


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Narciarstwie Alpejskim dziewcząt i chłopców
szkół podstawowych i średnich

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego,Centrum Narciarskie MASTER-SKI w Tyliczu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 27 lutego 2020 r. – Centrum Narciarskie MASTER-SKI w Tyliczu.
  3. Cel imprezy – popularyzacja narciarstwa alpejskiego wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w kategoriach dziewcząt i chłopców w poszczególnych grupach wiekowych, oraz uczniów awansujących na zawody wojewódzkie.
  4. W zawodach wystartowało 234 uczestników
  • Igrzyska Dzieci: 99 zawodników szkół podstawowych (45 dziewczynek i 54 chłopców)
  • Igrzyska Młodzieży: 74 zawodników szkół podstawowych (24 zawodniczek i 50 zawodników)
  • Licealiada: 61 uczestników szkół średnich ( 25 dziewcząt i 36 chłopców)
  1. Wyniki zawodów:

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – rocznik 2009 i młodsze (miejsca 1 – 4 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 11 Poręba Karolina SP Cieniawa 00:30.81
2 7 Piernarczyk Lena SP Tylicz 00:33.18
3 6 Maślanka Maja SP 1 Piwniczna 00:33.97
4 5 Hatlaś Patrycja SP Paszyn 00:34.50
5 18 Ogorzałek Dominika SP Cieniawa 00:34.57
6 8 Jojczyk Kinga SP Trzetrzewina 00:35.70
7 10 Kiełbasa Karolina SP Cieniawa 00:35.89
8 15 Potoczek Ewelina SP Świniarsko 00:35.99
9 17 Oszczepalska Emilia SP Świniarsko 00:36.07
10 13 Kachniarz Julia SP Cieniawa 00:38.56
11 12 Chęsiak Julia SP Chełmiec 00:38.61
12 9 Jasińska Karolina SP Paszyn 00:38.65
13 4 Oleksy Wiktoria ZSP  Biała Niżna 00:39.06
14 14 Bołoz Gabryiela SP Złockie 00:40.28
15 19 Groń Amelia ZSP Muszyna 00:43.78
16 3 Sławecka Wiktoria SP 1 Piwniczna 00:43.97
17 2 Motyl Viktoria ZSP Biała Niżna 00:50.19

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – rocznik 2009 i młodsi  (miejsca 1 – 4 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 25 Królikowski Piotr SP Tylicz 00:31.02
2 29 Król Łukasz SP 2 Stary Sącz 00:31.69
3 35 Bochenek Jan SP Cieniawa 00:31.73
4 42 Kopieński Filip SP Koniuszowa 00:31.79
5 34 Dominik Kacper SP 1 Piwniczna 00:32.17
6 38 Kieblesz Jakub SP Tylicz 00:32.79
7 37 Długosz Jakub SP 1 Piwniczna 00:33.09
8 27 Popiela Miłosz SP Biczyce Dolne 00:33.11
9 41 Dominik Filip SP 1 Piwniczna 00:33.15
10 30 Dominik Karol SP 1 Piwniczna 00:33.69
11 24 Wójcik Piotr SP Świniarsko 00:33.96
12 39 Ogorzałek Jakub SP Paszyn 00:34.63
13 47 Zygmunt Albert ZSP 1 Krynica 00:35.24
14 22 Piskor Maciej SP Cieniawa 00:35.40
15 31 Jasiński Karol SP Paszyn 00:36.23
16 23 Gaborek Szymon SP Cieniawa 00:36.79
17 26 Poręba Szymon SP Cieniawa 00:36.95
18 40 Sekuła Gabriel ZSP Biała Niżna 00:37.19
19 36 Klimkowski Jan SP 2 Krynica 00:37.53
20 28 Maślanka Michał SP 1 Piwniczna 00:37.71
21 45 Tokarczyk Arkadiusz SP Biczyce Dolne 00:38.22
22 21 Gawlik Wiktor SP Rdziostów 00:39.53
23 44 Al-Mousfi Dominik ZSP 1 Krynica 00:42.71
24 20 Izworski Wojciech SP 1 Piwniczna 00:43.02
25 46 Bołoz Arkadiusz SP Złockie 00:44.45
           

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2007 i 2008 (miejsca 1 – 4 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 77 Kopieńska Amelia SP Koniuszowa 00:28.21
2 51 Kruczek Wiktoria SP Cieniawa 00:28.70
3 76 Mężyk Anastazja SP Świniarsko 00:29.44
4 65 Kramarczuk Kamila SP  1 Ptaszkowa 00:30.04
5 74 Jarząb Dominika SP Przysietnica 00:30.13
6 78 Lichoń Aleksandra SP 2 Piwniczna 00:31.38
7 55 Janus Oliwia SP Marcinkowice 00:31.88
8 50 Karakuła Zofia SP Tylicz 00:32.04
9 62 Oszczepalska Karolina SP Świniarsko 00:32.71
10 68 Stelmach Julia SP Cieniawa 00:33.00
11 79 Bochenek Agnieszka SP Cieniawa 00:33.32
12 72 Dominik Gabriela SP 1 Piwniczna 00:33.34
13 56 Kruczek Nikola SP Paszyn 00:33.72
14 67 Królikowska Julia SP Tylicz 00:33.73
15 60 Kogut Maria SP 2  Ptaszkowa 00:33.97
16 75 Ameti Dacjana SP Paszyn 00:34.53
17 57 Mikulec Natalia SP Biczyce Dolne 00:34.60
18 69 Stencel Julia SP Wierchomla W 00:34.65
19 73 Siedlarz Edyta SP 1 Ptaszkowa 00:34.90
20 71 Stobierska – Luraniec Hanna SP Koniuszowa 00:35.81
21 54 Faron Paula SP Złockie 00:36.39
22 61 Tomasiak Maja ZSP 1 Krynica 00:36.41
23 64 Urbańska Karolina SP Złockie 00:36.68
24 53 Michalik Paulina SP Cieniawa 00:37.36
25 70 Pycha Julia SP Złockie 00:37.43
26 58 Piec Monika SP 2 Krynica 00:38.24
27 59 Skrobacka Milena ZSP Muszyna 00:38.45
28 66 Gargula Justyna SP Koniuszowa 00:43.10

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2007 i 2008 (miejsca 1 – 4 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 98 Świgut Leon SP Cieniawa 00:26.43
2 88 Ząber Patryk SP Cieniawa 00:28.48
3 93 Królikowski Michał SP Tylicz 00:29.47
4 96 Skrężyna Marcin SP Tylicz 00:29.83
5 86 Michalik Paweł SP Cieniawa 00:30.03
6 106 Zygmunt Franciszek ZSP 1 Krynica 00:30.54
7 89 Poręba Oskar SP Cieniawa 00:30.71
8 107 Soszyński Dominik ZSP 1 Krynica 00:30.78
9 104 Popiela Kacper SP Rdziostów 00:30.79
10 87 Tokarczyk Patryk SP Biczyce Dolne 00:31.35
11 105 Chmielowski Jakub SP 2 Krynica 00:31.51
12 108 Kluska Dawid SP Wierchomla W 00:31.54
13 109 Stec Daniel ZSP Biała Niżna 00:32.21
14 84 Długosz Piotr ZSP Muszyna 00:32.75
15 100 Pogoda Konrad SP 2 Krynica 00:33.25
16 103 Popardowski Kacper SP Rdziostów 00:33.39
17 90 Bednarski Oliwier SP Librantowa 00:34.34
18 112 Drozd Adam ZSP Muszyna 00:34.82
19 91 Zieliński Nikodem SP Świniarsko 00:34.89
20 110 Bodziony Bartosz SP 2 Krynica 00:35.61
21 92 Juryk Mikołaj SP Januszowa 00:35.70
22 82 Gargula Przemysław SP Koniuszowa 00:35.96
23 95 Kiełbasa Mariusz SP Koniuszowa 00:36.39
24 81 Sało Szymon ZSP Muszyna 00:36.53
25 99 Mól Krystian ZSP  Biała Niżna 00:37.53
26 111 Repel Andrzej ZSP Muszyna 00:37.74
27 97 Cycoń Marcel SP Złockie 00:38.29
28 83 Śmigowski Piotr Sp 2 Piwniczna 00:40.32
29 85 Maślanka Piotr SP Złockie 01:04.80

 

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – roczniki 2005 i 2006 (miejsca 1 – 8 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 10 Pyrdoł Łucja SP Cieniawa 00:29.17
2 11 Mozdyniewicz Lualeni ZSP  Łącko 00:29.53
3 16 Kramarczuk Julia SP 1 Ptaszkowa 00:30.29
4 18 Bieryt Joanna SP Złockie 00:30.85
5 17 Szczecina Julia SP Cieniawa 00:31.43
6 2 Długosz Regina SP 1 Piwniczna 00:31.71
7 25 Bielecka Emilia SP Świniarsko 00:31.80
8 19 Dąbrowska Izabela SP  Wielogłowy 00:31.99
9 8 Sztuczka Marianna SP Wierchomla 00:32.11
10 28 Ciastoń Aleksandra SP Tylicz 00:32.83
11 14 Bołoz Katarzyna SP Złockie 00:32.97
12 29 Michalik Aleksandra SP Cieniawa 00:33.48
13 4 Krzyżak Oliwia SP 2 Krynica 00:33.70
14 9 Kożuch Kaja SP 2 Krynica 00:33.73
15 26 Misterka Anna ZSP  Łącko 00:33.89
16 7 Nosal Natalia SP 2 Krynica 00:34.05
17 23 Fecko Edyta SP Cieniawa 00:34.28
18 5 Kaszowska Oliwia SP 2 Krynica 00:35.30
19 27 Pękala Aleksandra SP Rdziostów 00:36.01
20 3 Wróbel Patrycja SP Rdziostów 00:36.32
21 21 Nosal Emilia SP 2 Krynica 00:36.35
22 6 Galeja Oliwia ZSP Biała Niżna 00:38.00
23 22 Grela Elżbieta ZSP Łącko 00:39.87
24 20 Orłowicz Gabriela ZSP Biała Niżna 00:41.32

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół podstawowych – roczniki 2005 i 2006 (miejsca 1 – 8 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 42 Waligóra Oskar SP 1 Piwniczna 00:25.95
2 61 Karakuła Jan SP Tylicz 00:26.20
3 40 Ogorzałek Radosław SP Cieniawa 00:26.94
4 60 Maślanka Jan SP 1 Piwniczna 00:27.24
5 46 Michalik Michał SP Cieniawa 00:27.61
6 64 Królikowski Jakub SP Tylicz 00:27.90
7 76 Gołąb Bartłomiej SP Rdziostów 00:28.61
8 63 Ogorzałek Jakub SP 2 Stary Sącz 00:28.96
9 74 Kogut Damian SP 2 Ptaszkowa 00:29.05
10 44 Admczyk Oskar SP Tylicz 00:29.31
11 72 Glaser Filip SP Marcinkowice 00:29.67
12 38 Michalik Rafał SP Cieniawa 00:29.76
13 73 Tomasiak Filip SP Złockie 00:29.98
14 57 Białończyk Kacper SP Tylicz 00:30.13
15 69 Poręba Gabriel SP Paszyn 00:30.46
16 62 Łuszczewski Jan SP 2 Krynica 00:30.58
17 58 Laskosz Kacper SP Cieniawa 00:30.84
18 48 Majewski Mateusz SP Złockie 00:30.95
19 53 Jojczyk Kamil SP Trzetrzewina 00:31.02
20 37 Miczołek Sebastian SP Paszyn 00:31.07
21 43 Mróz Oskar SP 1 Piwniczna 00:31.10
22 70 Faron Gabriel SP Złockie 00:31.11
23 33 Stelmach Tobiasz SP Cieniawa 00:31.41
24 56 Kałuziński Kacper ZSP 1  Krynica 00:31.58
25 30 Bochenek Wiktor SP Cieniawa 00:31.73
26 71 Białowodzki Filip SP Wierchomla 00:31.78
27 81 Koszyk Artur ZSP Biała Niżna 00:31.91
28 82 Długosz Adam ZSP Muszyna 00:31.91
29 45 Marszałek Oskar SP Rytro 00:32.03
30 66 Liwerski-Wilk Jakub ZSP Łącko 00:32.18
31 31 Reguła Wiktor SP 2 Krynica 00:32.18
32 65 Przybylski Jakub ZSP Muszyna 00:32.44
33 79 Demkowicz Gerard SP 2 Krynica 00:32.69
34 36 Nawrocki Szymon SP 2 Krynica 00:32.95
35 80 Lorens Artur SP Złockie 00:33.37
36 68 Tyczyński Igor ZSP 1 Krynica 00:33.38
37 32 Szufa Tymon SP Januszowa 00:33.83
38 78 Marczyk Bartłomiej SP Tylicz 00:33.91
39 77 Pawlik Bartłomiej SP 2 Piwniczna 00:34.00
40 34 Sidelnikow Tadeusz SP 1 Piwniczna 00:34.82
41 52 Śmigowski Karol SP 2 Piwniczna 00:34.94
42 35 Łomnicki Szymon SP 1 Piwniczna 00:35.39
43 75 Dziedziak Bogdan ZSP Biała Niżna 00:35.40
44 59 Semczyszak Julian SP Złockie 00:35.43
45 54 Franczyk Kamil SP Złockie 00:35.51
46 55 Kumorek Kamil ZSP Biała Niżna 00:35.61
47 67 Soczek Jakub ZSP Biała Niżna 00:36.17
48 39 Migacz Radosław SP Tylicz 00:36.74
49 51 Śmigowski Konrad SP 2 Piwniczna 00:36.77
50 41 Radzik Piotr ZSP Biała Niżna 00:40.64

Wyniki w kategorii dziewcząt szkół średnich – rocznik 2000 i młodsze (miejsca 1 – 8 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 115 Stoińska Julia PZS Muszyna 00:27.36
2 112 Pacho Katarzyna LO Grybów 00:29.87
3 124 Siuta Weronika LO Grybów 00:30.27
4 119 Cięciel Iwona ZS Stary Sącz 00:30.34
5 104 Różana Patrycja ZSP Krynica 00:30.78
6 116 Miczołek Daria ZS Marcinkowice 00:30.94
7 107 Mikołajczyk Martyna ZS Łącko 00:31.32
8 103 Majerska Paulina ZSP Krynica 00:32.17
9 105 Grybel Natalia LO Grybów 00:32.32
10 101 Kotas Kinga ZSP Krynica 00:32.53
11 110 Cebula Kinga ZS Łącko 00:33.40
12 109 Ptaszek Martyna ZSP Krynica 00:33.50
13 118 Galant Zuzanna ZSP Krynica 00:33.60
14 108 Fyda Martyna ZS Marcinkowice 00:34.02
15 100 Dziedziak Zuzanna LO Grybów 00:34.28
16 122 Baran Anna ZSP Krynica 00:34.88
17 106 Repel Marta ZSP Krynica 00:35.05
18 123 Tokarczyk Aleksandra ZSP Krynica 00:35.53
19 113 Żarnowska Katarzyna LO Grybów 00:36.03
20 121 Mordarska Anna LO Grybów 00:36.98
21 102 Czerpak Paulina ZS Stary Sącz 00:37.72
22 111 Dąbrowska Martyna ZS Marcinkowice 00:39.20
23 114 Jędrzejowska Karolina ZS Marcinkowice 00:40.65
24 117 Jakubowska Joanna ZS Marcinkowice 00:41.94
25 120 Wojtas Ilona ZS Łącko 00:43.27

 

Wyniki w kategorii chłopców szkół średnich – rocznik 2000 i młodsi  (miejsca 1 – 8 awans na zawody wojewódzkie):

Miejsce Numer Nazwisko Imię Szkoła Czas
1 159 Hebda Dominik ZS Łącko 00:25.45
2 141 Węglarz Piotr ZS Łącko 00:26.84
3 146 Krzyśko Maciej ZS Marcinkowice 00:27.18
4 130 Romańczyk Szymon PZS Muszyna 00:27.26
5 142 Bieryt Paweł ZS Stary Sącz 00:27.56
6 125 Joniak Wojciech ZS  Stary Sącz 00:27.76
7 162 Cebula Patryk ZS Łącko 00:27.83
8 158 Kapłon Filip ZSP Krynica 00:27.87
9 145 Susidko Marcin ZSP Krynica 00:28.03
10 129 Myjak Albert ZS Łącko 00:28.17
11 170 Michałczak Adam ZS Łącko 00:28.37
12 154 Nachyła Jakub ZS Marcinkowice 00:28.46
13 157 Faron Filip ZS Marcinkowice 00:28.48
14 169 Rusnak Adam ZS Łącko 00:28.59
15 163 Czyszczoń Daniel ZS Stary Sącz 00:28.62
16 148 Peregrym Karol PZS Muszyna 00:28.97
17 156 Węglarczyk Grzegorz ZS Stary Sącz 00:28.97
18 126 Stefański Wiktor ZSP Krynica 00:29.25
19 153 Zarzycki Jakub PZS Muszyna 00:29.25
20 140 Rzepiela Szymon ZS Marcinkowice 00:29.29
21 144 Maczuga Dawid ZSP Krynica 00:29.47
22 171 Pawlik Arkadiusz ZS Stary Sącz 00:29.68
23 152 Cisowski Jan PZS Muszyna 00:29.93
24 155 Dziedziak Jakub LO Grybów 00:30.38
25 165 Chorążyk Bartłomiej ZSP Krynica 00:30.40
26 151 Zachradnik Kacper ZSP Krynica 00:30.68
27 13 Janik Miłosz ZS Stary Sącz 00:30.72
28 168 Krawczyk Kamil ZSP Krynica 00:31.04
29 128 Cidyło Jakub ZSP Krynica 00:31.19
30 160 Dyrek Dawid ZS Marcinkowice 00:31.24
31 127 Bosak Tomasz LO Grybów 00:31.94
32 1 Masiarz Kamil ZS Stary Sącz 00:32.04
33 147 Potoniec Adrian ZS Łącko 00:32.44
34 167 Pietrzak Adrian ZS Stary Sącz 00:32.80
35 166 Pacyna Aleksander ZS Marcinkowice 00:33.77
36 143 Tontor Mikołaj PZS Muszyna 00:36.19

 

  1. Podczas zakończenia zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Zawody wojewódzkie w narciarstwie alpejskim:

  • Igrzyska Dzieci – 05.03.2020 r. – Kluszkowce
  • Igrzyska Młodzieży – 10.03.2020 r. – Kluszkowce
  • Licealiada – 11.03.2020 r. – Kluszkowce

Sprawozdanie – narciarstwo alpejskie

 

                   Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN