1

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach

Opublikowano 09/11/2021


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Szachach Dziewcząt i Chłopców
szkół podstawowych i ponadpodstawowych

P1460356

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, Szkoła Podstawowa w Szczereżu.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 8 listopada 2021 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja szachów wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu oraz szkół, które uzyskają awans na zawody wojewódzkie.
  4. Prawo startu w turnieju powiatowym mieli uczniowie szkół podstawowych i średnich. Zawody zostały przeprowadzone w formie indywidualnej odrębnie dla każdego typu rozgrywek sportowych w trzech grupach wiekowych i w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców.
  • I GRUPA – Igrzyska Dzieci – rocznik 2009 i młodsi
  • II GRUPA – Igrzyska Młodzieży – roczniki 2007 i 2008
  • III GRUPA – Licealiada – rocznik 2002 i młodsi

W turnieju może wziąć udział maksymalnie po 6 dziewcząt i po 6 chłopców z jednej szkoły

w każdej grupie wiekowej.  Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na partię dla zawodnika.

W turnieju startowało się 142 zawodników – Igrzyska Dzieci – 59 zawodników, Igrzyska Młodzieży – 33 zawodników, Licealiada –  50 zawodników.

  1. Kolejność końcowa w turnieju szachowym:
  • Igrzyska Dzieci – dziewczęta:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Michalik Alexandra ZSP SP1 Kamionka Wielka
2 Woźniak Patrycja SP Chełmiec
3 Rumin Magdalena ZSP SP 1 Kamionka Wielka
4 Wastag Justyna SP Długołęka-Świerkla
5 Obrzud Amelia SP Chełmiec
6 Marszałek Anita ZSP SP1 Kamionka Wielka
7 Kościółek Karolina ZSP SP 1 Kamionka Wielka
8 Michalik Kornelia SP Chomranice
9 Salamon Anna SP Chełmiec
10 Wójtowicz Kamila SP Chomranice
11 Kocemba Ewa ZSP SP 1 Kamionka Wielka
12 Chmielewska Gabriela ZSP 1 Krynica-Zdrój
13 Piksińska Omena SP Jazowsko
14 Grońska Anna SP Jazowsko
15 Myjak Magdalena ZSP Łącko
16 Plata Natalia SP Długołęka-Świerkla

 

  • Igrzyska Dzieci – chłopcy
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Matląg Mateusz SP Chomranice
2 Pociecha Dominik SP Chomranice
3 Gomólka Gracjan SP Brzezna
4 Brodowski Karol SP Kadcza
5 Pazgan Łukasz ZSP SP 1 Kamionka Wielka
6 Pociecha Rafał SP Chomranice
7 Myjak Wojciech ZSP Łącko
8 Majerski Adam SP Kadcza
9 Kruczek Patryk SP Chomranice
10 Kocoń Miłosz SP Chełmiec
11 Rumin Jakub ZSP SP 1 Kamionka Wielka
12 Olszak Radosław SP Długołęka-Świekla
13 Miarczyński Sebastian SP Chełmiec
14 Aleksander Krzysztof ZSP Czarny Potok
15 Michalik Mateusz ZSP 1  Kamionka Wielka
16 Sołtys Krystian SP  Kadcza
17 Sobczak Marcin ZSP 1 Krynica-Zdrój
18 Górka Michał SP Chomranice
19 Jasiurkowski Bartłomiej ZSP Łącko
20 Morański Piotr ZSP SP 1 Kamionka Wielka
21 Bobrowski Kamil SP Chełmiec
22 Bodziony Karol SP Jazowsko
23 Majerski Jan SP Kadcza
24 Jarek Szymon ZSP Łącko
25 Górka Franciszek SP Chomranice
26 Ścianek Kacper SP Chełmiec
27 Cygal Maksymilian SP Chełmiec
28 Faron Piotr SP Jazowsko
29 Chlipała Jakub SP Zagorzyn
30 Jawor Antoni SP Kadcza
31 Cetnarski Michał SP Chełmiec
32 Rusnarczyk Bartłomiej SP Szczereż
33 Szabla Kacper ZSP Czarny Potok
34 Pazgan Franciszek ZSP SP 1 Kamionka Wielka
35 Warzecha Maciej SP Jazowsko
36 Popiela Antoni ZSP SP 1 Kamionka Wielka
37 Zygmunt Albert ZSP 1 Krynica-Zdrój
38 Gromala Dariusz ZSP Łącko
39 Kozik Oliwier  
40 Czechowski Leon ZSP Łącko
41 Jankowski Dominik SP Szczereż
42 Sawina Jakub SP Szczereż
43 Bieniek Adam ZSP Łącko
  • Igrzyska Młodzieży – dziewczęta:
Miejsce

Nazwisko

Imię

Szkoła

1 Oleksy Paulina SP Chełmiec
2 Masiarz Łucja SP Jazowsko
3 Lorek Magdalena SP  Chomranice
4 Wolf Zuzanna ZSP 1 Krynica-Zdrój
5 Wastag Klaudia SP Długołęka-Świerkla
6 Rusnarczyk Aleksandra SP Szczereż

7

Kisielewska Maja ZSP 1 Krynica-Zdrój

 

  • Igrzyska Młodzieży – chłopcy:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Pociecha Bartłomiej SP  Chomranice
2 Gomółka Szymon SP Brzezna
3 Olszak Szymon SP Długołęka-Świerkla
4 Słowik Łukasz SP Jazowsko
5 Szlaga Wiktor ZSP 1 Krynica-Zdrój
6 Klag Wiktor ZSP Czarny Potok
7 Kołodziej Fabian SP Jazowsko
8 Mrówka Piotr ZSP Łącko
9 Owsianka Błażej SP Jazowsko
10 Faron Krystian SP Zagorzyn
11 Jasiurkowski Paweł ZSP Łącko
12 Duda Radosław ZSP Łącko
13 Mikulec Stanisław ZSP Czarny Potok
14 Myjak Oskar ZSP Łącko
15 Błaszczyk Artur ZSP Czarny Potok
16 Jarek Filip ZSP Czarny Potok
17 Bodziony Filip SP Długołęka-Świerkla
18 Zygmunt Franciszek ZSP 1 Krynica-Zdrój
19 Kwiatkowski Wiktor  SP Kadcza
20 Słowik Konrad SP Jazowsko
21 Maciuszek Eryk SP Szczereż
22 Wojnarowski Szymon SP Szczereż
23 Chlipała Rafał SP Zagorzyn
24 Hebda Oliwier SP Szczereż
25 Łukasiewicz Karabin Jakub SP Zagorzyn
26 Plata Piotr SP Długołęka-Świerkla
  • Licealiada – dziewczęta:
Miejsce Nazwisko Imię Szkola
1 Kumorek Joanna ZSP Krynica
2 Wolff Kamila ZSP Krynica
3 Budaj Oliwia PZS Muszyna
4 Kulig Zuzanna PZS Muszyna
5 Durlak Martyna LO Grybów
6 Gruca Amelia LO Grybów
7 Prusak Daria PZS Muszyna
8 Zielńska Ewelina PZS Muszyna
9 Drozd Aleksandra PZS Muszyna
10 Koczwara Julia ZSP Krynica
11 Grygiel Natalia LO Grybów
12 Klisiewicz Paulina ZSP Krynica
13 Majerska Paulina ZSP Krynica
14 Szlaga Wiktoria ZS Marcinkowice
15 Sajewicz Aleksandra ZS Marcinkowice
16 Milanicz Edyta ZSP Krynica
17 Tarko Ewelina ZS Marcinkowice

 

  • Licealiada – chłopcy:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Oczkoś Dawid ZSP Krynica
2 Lisiecki Piotr ZS Łącko
3 Lipień Rafał ZS Łącko
4 Smyda Tomasz PZS Muszyna
5 Ligarski Dawid ZS Marcinkowice
6 Gliński Jakub LO Grybów
7 Duda Krystian ZS Łącko
8 Adamczyk Krzysztof ZSP Krynica
9 Maślanka Bartosz ZS Marcinkowice
10 Stec Adrian ZS Marcinkowice
11 Góra Kajetan LO Grybów
12 Faron Antoni ZS Łącko
13 Buczek Karol ZS Stary Sącz
14 Nalepa Maciej LO Grybów
15 Obrębski Jan LO Grybów
16 Smyda Kondrad PZS Muszyna
17 Majerski Kacper ZS Stary Sącz
18 Ligas Patryk ZS Marcinkowice
19 Wąsik Wiktor LO Grybów
20 Hamernik Cyprian ZSP Krynica
21 Kubsik Michał ZSP Krynica
22 Heilman Krzysztof PZS Muszyna
23 Krok Jan ZSP Krynica
24 Peregrym Karol PZS Muszyna
25 Sikorski Krzysztof ZS Marcinkowice
26 Podgórni Jakub ZS Stary Sącz
27 Pasiut Filip ZS Stary Sącz
28 Kołodziej Filip ZS  Stary Sącz
29 Leszko Sebastian ZS Stary Sącz
30 Gucwa Dominik LO Grybów
31 Michaik Wojciech ZS Marcinkowice
32 Gogoc Kacper ZSP Krynica
33 Wrobel Szymon ZS Łącko

 

  1. KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ:
  • Igrzyska Dzieci:

Miejsce

Szkoła

1 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej
2 Szkoła Podstawowa w Chomranicach
3 Szkoła Podstawowa w Chełmcu
4 Szkoła Podstawowa w Kadczy
5 Szkoła Podstawowa w Brzeznej
6 Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku

 

  • Igrzyska Młodzieży:

Miejsce

Szkoła

1 Szkoła Podstawowa w Jazowsku
2 Szkoła Podstawowa w Chomranicach
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
4 Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
5 Szkoła Podstawowa w Chełmcu
6 Szkoła Podstawowa w Brzeznej
7 Szkoła Podstawowa w Szczereżu
8 Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
9 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku

 

  • Licealiada:

Miejsce

Szkoła

1 Zespól Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju
2 Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
3 Zespół Szkól w Łącku
4 LO w Grybowie
5 Zespół Szkół w Marcinkowicach
6 Zespół Szkół w Starym Sączu
  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.
  2. Awans na zawody wojewódzkie uzyskały szkoły, które zajęły 1 miejsca w każdej grupie wiekowej.

Sprawozdanie – Szachy

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN