1

Mistrzostwa Powiatu w szachach

Opublikowano 20 listopada 2017

P1210652

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Szachach Dziewcząt i Chłopców
szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 20 listopada 2017 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja szachów wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu oraz szkół, które uzyskają awans na zawody wojewódzkie.
  4. W mistrzostwach powiatu prawo startu mieli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody organizowane były w formie indywidualnej odrębnie dla każdego typu szkół w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika.
  5. Do turnieju zgłosiło się 201 zawodników – Igrzyska Dzieci –  75 zawodników, Igrzyska Młodzieży – 69 zawodników, Licealiada –  57 zawodników.
  6. Kolejność końcowa w turnieju szachowym (miejsca 1 – 9):
  • Igrzyska Dzieci – dziewczęta:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA
1. Klaudia Pierzga ZSP Łącko
2. Klaudia Masiarz SP Jazowsko
3. Natalia Wastag SP Długołęka-Świerkla
4. Patrycja Kozik SP Kadcza
5. Zuzanna Wolff ZSP 1 Krynica-Zdrój
6. Łucja Masiarz SP Jazowsko
7. Natalia Smajdor SP Chomranice
8. Oliwia Sapała ZSP 1 Krynica-Zdrój
9. Julia Mikosz SP 2 Krynica-Zdrój

 

  • Igrzyska Dzieci – chłopcy:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA PODSTAWOWA
1. Lucjan Basiaga SP Obidza
2. Kacper Stabrawa SP 2 Krynica-Zdrój
3. Damian Basiaga SP Obidza
4. Leon Dulak SP 2 Krynica-Zdrój
5. Kacper Dudka SP Chomranica
6. Kamil Majerski SP Jazowsko
7. Szymon Wąchała SP Zabrzeż
8. Adam Kamiński NSP Stary Sącz
9. Jakub Dudziak ZSP 1 Krynica-Zdrój

 

  • Igrzyska Młodzieży – dziewczęta:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA
1. Kamila Wolff ZSP 1 Krynica-Zdrój
2. Emilia Pióro ZSP 1 Krynica-Zdrój
3. Joanna Reguła ZSP 1 Krynica-Zdrój
4. Weronika Tobiasz ZS Marcinkowice
5. Martyna Kalisz SP Chomranice
6. Gabriela Lisiecka ZSP Łącko
7. Kinga Brdej ZS Marcinkowice
8. Julia Dunikowska Gimnazjum Stróże
9. Dominika Grzesiak Gimnazjum Stróże

 

  • Igrzyska Młodzieży – chłopcy:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA
1. Miłosz Mikołajczyk ZSP Łącko
2. Krzysztof Obrzud SP Jazowsko
3. Piotr Lisiecki ZSP Łącko
4. Paweł Adamarek ZSP Łącko
5. Filip Tuczyński SP Chomranice
6. Rafał Lipień ZSP Łącko
7. Dominik Gucwa SP Chomranice
8. Jarosław Kostrzewa SP Brzezna
9. Szymon Owsianka SP Jazowsko

 

  • Licealiada – dziewczęta:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA
1. Marta Pyrdoł ZS Łacko
2. Paulina Ciepiela ZSP Krynica-Zdrój
3. Zuzanna Lisiecka ZS Łącko
4. Katarzyna Hajduk PZS Muszyna
5. Wioletta Gurbowicz LO Grybów
6. Weronika Kałucka ZSP Krynica-Zdrój
7. Gabriela Węgrzyn ZSP Krynica-Zdrój
8. Rafaela Leśniak ZS Marcinkowice
9. Agnieszka Ligas ZS Łącko

 

  • Licealiada – chłopcy:
M-CE IMIĘ I NAZWISKO ZAWODNIKA SZKOŁA
1. Michał Szkwarła ZSP Krynica-Zdrój
2. Wiktor Boczniewicz ZSP Krynica-Zdrój
3. Jan Kądziołka ZSP Krynica-Zdrój
4. Krzysztof Mikosz ZSP Krynica-Zdrój
5. Patryk Murzyn PZS Muszyna
6. Przemysław Zabiegała ZSP Krynica-Zdrój
7. Leszek Pyrdoł ZS Łącko
8. Grzegorz Bobak ZSP Krynica-Zdrój
9. Patryk Łacny ZSP Krynica-Zdrój

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ

  • Igrzyska Dzieci:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Szkoła Podstawowa w Obidzy
2. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Chomranicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
7. Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
8. Szkoła Podstawowa w Kadczy
9. Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
10. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu
11 – 15. Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
Szkoła Podstawowa w Szczereżu
Szkoła Podstawowa w Stróżach
Szkoła Podstawowa w Maszkowicach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Igrzyska Młodzieży:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
3. Szkoła Podstawowa w Chomranicach
4 – 5. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
Zespół Szkół w Marcinkowicach
6. Gimnazjum w Stróżach
7. Szkoła Podstawowa w Brzeznej
8 – 10. Szkoła Podstawowa w Stróżach
Szkoła Podstawowa w Czarnym Potoku
Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju

 

  • Licealiada:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
2. Zespół Szkół w Łącku
3. Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie
4. Zespół Szkół w Marcinkowicach
5. Liceum Ogólnokształcące W Grybowie
6 – 7. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu
Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej

 

  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.
  2. Awans na zawody wojewódzkie uzyskały po dwie najlepsze szkoły w każdej grupie wiekowej.

Sprawozdanie – Szachy – Igrzyska Dzieci, Młodzieży, Licealiada

 

Szachy – IGRZYSKA DZIECI – wyniki

Szachy – IGRZYSKA MŁODZIEŻY – wyniki

Szachy – LICEALIADA – wyniki

 

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN