1

Mistrzostwa Powiatu w szachach

Opublikowano 20 listopada 2018


Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach
szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

P1340597


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
w Szachach Dziewcząt i Chłopców
szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 20 listopada 2018 r. Hala sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja szachów wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu oraz szkół, które uzyskają awans na zawody wojewódzkie.
  4. W mistrzostwach powiatu prawo startu mieli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody organizowane były w formie indywidualnej odrębnie dla każdego typu szkół w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na partię dla zawodnika. Do turnieju zgłosiło się 166 zawodników – Igrzyska Dzieci – 80 zawodników, Igrzyska Młodzieży – 58 zawodników, Licealiada –  28 zawodników.
  1. Kolejność końcowa w turnieju szachowym
  • Igrzyska Dzieci – dziewczęta:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Masiarz Łucja SP Jazowsko
2 Oleksy Paulina SP Chełmiec
3 Pierzga Klaudia ZSP Łącko
4 Błaszczyk Gabriela ZSP Czarny Potok
5 Wastag Natalia SP Długołęka
6 Lorek Magdalena SPChomranice
7 Sapała Oliwia ZSP1 Krynica-Zdrój
8 Smajdor Natalia SPChomranice
9 Wolf Zuzanna ZSP1 Krynica-Zdrój
10 Wastag Klaudia SP Długołęka
11 Michalik Daria SPChomranice
12 Zięba Agnieszka SPChomranice
13 Olchawa Julia SPChomranice
14 Słowik Gabriela SPNR1Obidza
15 Bugajska Oliwia SPNR1Obidza
16 Chowaniec Amelia SPChomranice
17 Plata Nikola SPChomranice
18 Szczepaniak Gabriela SPNR1Obidza
19 Ciapała Paulina SP Chełmiec
20 Myjak Magdalena ZSP Łącko
21 Chlebek Natalia SP Zagorzyn

 

  • Igrzyska Dzieci – chłopcy:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Dutka Kacper SP Chomranice
2 Basiaga Lucjan SP 1 Obidza
3 Basiaga Damian SP 1 Obidza
4 Dudziak Jakub ZSP1 Krynica-Zdrój
5 Stabrawa Kacper SP2 Krynica-Zdrój
6 Olszak Szymon SP Długołeka
7 MYJAK ŁUKASZ ZSP Łącko
8 Pociecha Bartłomiej SPChomranice
9 Orzechowski Nikodem SPChomranice
10 Wachała Szymon SP Zabrzeeż
11 BŁASZCZYK ARTUR ZSP Czarny Potok
12 Jawor Szymon SPChomranice
13 Obrzud Mikołaj SP Jazowsko
14 Glinski Michał SP 1 Grybów
15 Pociecha Dominik SPChomranice
16 Szwajkowski Michał SPChomranice
17 Zaczyk Oskar SP2 Krynica-Zdrój
18 MRÓWKA PIOTR ZSP Łącko
19 Polek Jakub SP 1 Grybów
20 Matląg Mateusz SPChomranice
21 Garwol Mateusz SP2 Krynica-Zdrój
22 Kołodziej Filip SP Jazowsko
23 Żmuda Damian SP ! Grybów
24 MIKULEC STANISŁAW ZSP Czarny Potok
25 DUDA RADOSŁAW ZSP Łącko
26 Orzeł Rafał SP Chełmiec
27 Kowalski Paweł SP  w Wyskitnej
28 Niepsuj Kacper SP 1 Grybów
29 MRÓWKA DAMIAN ZSP Czarny Potok
30 Dulak Leon SP2 Krynica-Zdrój
31 Obrębski Filip SP 1 Grybów
32 MATUŁA MAREK ZSP Łącko
33 Myjak Wojciech ZSP Łącko
34 Mordarski Kamil SPChomranice
35 Owsianka Błażej SP Jazowsko
36 Wasak Tomasz SP Chełmiec
37 Chlipała Michał SP Zagorzyn
38 Jastrząb Eryk SPNR1Obidza
39 Stelmach Kacper SP2 Krynica-Zdrój
40 Kaflinski Mateusz SP 1 Grybów
41 Oleksy Karol ZSP w Stróżach
42 Gryboś Kevin ZSP w Stróżach
43 Stelmach Karol SP2 Krynica-Zdrój
44 Skupiński Marcin SP Zagorzyn
45 Straub Jakub SPChomranice
46 Framęga Paweł ZSP w Stróżach
47 Gryzło Dawid ZSP w Stróżach
48 Iwański Piotr ZSP w Stróżach
49 Kwit Paweł SP Zagorzyn
50 JAREK FILIP ZSP Czarny Potok
51 Przetacznik Kacper ZSP w Stróżach
52 Jasiurkowski Bartłomiej ZSP Łącko
53 Jamiński Kacper ZSP Łącko
54 Olszak Radosław SP Długołeka
55 Gurba Krzysztof SP w Wyskitnej
56 Kurzawa Kacper SPNR1Obidza
57 Iwański Wojciech ZSP w Stróżach
58 Tabiś Tomasz ZSP w Stróżach
59 Klag Bartosz SP Zagorzyn

 

  • Igrzyska Młodzieży – dziewczęta:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Masiarz Klaudia SP Jazowsko
2 Kozik Patrycja SP w Kadczy
3 Grzesiak Dominika ZSP w Stróżach
4 Kalisz Martyna SP  Chomranice
5 Dunikowska Julia ZSP w Stróżach
6 Tokarczyk Natalia SP Zagorzyn
7 Kostrzewa Aleksandra ZSP w Stróżach
8 Koczwara Julia SP2 Krynica
9 Kiklica Anna SP Obidza
9 Psonak Paulina SP Jazowsko
10 Szczepaniak Wiktoria SP Obidza
11 Bugajska Sandra SP Obidza
12 Lisiecka Gabriela ZSP w Łącku

 

  • Igrzyska Młodzieży – chłopcy:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Wójcik Kacper SP  Chomranice
2 Kowalczyk Karol SP  Chomranice
3 Święs Igor SP 1 Grybów
4 Wójcik Marek SP  Chomranice
5 Wójs Krzysztof SP  Chomranice
6 Gliński Jakub SP 1 Grybów
7 Krok Jan SP2 Krynica
8 Pasiut Kacper SP Brzezna
9 Zielonka Mateusz SP w Kadczy
10 Myjak Szczepan ZSP w Łącku
11 Gucwa Łukasz SP  Chomranice
12 Chlebek Adrian SP Zagorzyn
13 Broda Jakub SP2 Krynica
14 Gucwa Dominik SP  Chomranice
15 Kostrzewa Jarosław SP Brzezna
16 Dudziak Paweł ZSP1 w Krynicy-Zdrój
17 Krzeszowski Maciej SP2 Krynica
18 Wygoński Szymon SP Brzezna
19 Oleksy Norbert ZSP w Stróżach
20 Pomietło Hubert SP Jazowsko
21 Mordarski Sebastian SP Brzezna
22 Kubsik Michał SP2 Krynica
23 Ziemba Hubert SP Zagorzyn
24 Walaszek Tomasz SP2 Krynica
25 Zawada Damian SP Brzezna
26 ŁAŻEŃSKI PIOTR ZSP CZARNY POTOK
27 Lisowicz Łukasz SP w Wyskitnej
28 SZABLA SEBASTIAN ZSP CZARNY POTOK
29 Majerski Marcin ZSP1 w Krynicy-Zdrój
30 Kostrzewa Bartłomiej ZSP w Stróżach
31 Święs Jakub ZSP w Stróżach
32 Broński Paweł ZSP w Stróżach
33 Zając Jakub SP Brzezna
34 Kwiatkowski Piotr SP w Kadczy
35 Mikołajczyk Szymon SP2 Krynica
36 Majerski Kamil SP Jazowsko
37 Górka Adam SP  Chomranice
38 Kołodziej Maksymilian SP Jazowsko
39 Gruca Radosław ZSP w Stróżach
40 Pierzchała Dominik SP Zagorzyn
41 Franczyk Marceli ZSP w Łącku
42 Cisek Paweł ZSP w Łącku
43 Januś Jakub SP w Wyskitnej
44 Oleksy Mariusz ZSP w Stróżach
45 Święs Sebastian ZSP w Stróżach
46 Kołodziej Szymon SP Obidza

 

  • Licealiada – dziewczęta:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Ciepiela Paulina ZSP Krynica
2 Wolff Kamila ZSP Krynica
3 Ziemianek Kinga ZS Łącko
4 Bukała Gabriela ZS Marcinkowice
5 Walczak Anna ZS Łącko
6 Kałucka Weronika ZSP Krynica
7 Jamińska Milena ZS Łącko
8 Zaczyk Anna ZSP Krynica

 

  • Licealiada – chłopcy:
Miejsce Nazwisko Imię Szkoła
1 Boczniewicz Wiktor ZSP Krynica
2 Zabiegała Przemysław ZSP Krynica
3 Łacny Patryk ZSP Krynica
4 Lipień Rafał ZS Łącko
5 Lisiecki Piotr ZS Łącko
6 Śniadecki Miłosz LO Grybów
7 Matras Łukasz ZS Marcinkowice
8 Tylka Patryk ZS Marcinkowice
9 Kawecki Szymon ZS Łącko
10 Faron Antoni ZS Łącko
11 Siuta Denis ZSP Krynica
12 Kozielec Zbigniew ZS Łącko
13 Koszyk Mateusz LO Grybów
14 Bajtel Adrian ZS Marcinkowice
15 Kołodziej Mchał ZS Łącko
16 Krzyśko Maciej ZS Marcinkowice
17 Majerski Rafał ZS Łącko
18 Janczura Marek ZS Łącko
19 Pierzchała Piotr ZS Łącko
20 Hryc Adrian ZS Marcinkowice

 

  1. KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ
  • Igrzyska Dzieci:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Szkoła Podstawowa w Chomranicach
2. Szkoła Podstawowa w Obidzy
3. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
6. Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
7. Szkoła Podstawowa w Chełmcu
8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku
10 – 14. Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
Szkoła Podstawowa w Wyskitnej
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżach
  • Igrzyska Młodzieży:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Szkoła Podstawowa w Chomranicach
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżach
3. Szkoła Podstawowa w Jazowsku
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
7. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
8. Szkoła Podstawowa w Brzeznej
9 – 11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku
Szkoła Podstawowa w Wyskitnej

 

  • Licealiada:
MIEJSCE SZKOŁA
1. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
2. Zespół Szkół w Łącku
3. Zespół Szkół w Marcinkowicach
4. Liceum Ogólnokształcące W Grybowie

 

  1. Podczas zakończenia zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami.
  2. Awans na zawody wojewódzkie uzyskały po dwie najlepsze szkoły w każdej grupie wiekowej.

 

Sprawozdanie – Szachy – SP – GIM – ŚRED

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN