Mistrzostwa Rejonu w minipiłce ręcznej dziewcząt

Mistrzostwo Rejonu w minipiłce ręcznej dziewcząt

P1280528

Sprawozdanie z Mistrzostw Rejonu
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt

1. Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  2. Termin i miejsce zawodów – 26 kwietnia 2018 r. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza rejonu reprezentanta na zawody wojewódzkie.
  4. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły – mistrzowie powiatów (64 zawodniczki):
  • Szkoła Podstawowa w Wilczyskach – powiat gorlicki
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej – powiat limanowski
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem – powiat nowosądecki
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 2 razy po 10 minut.

Grzegorz Szymalik

1. Mistrzostwo Rejonu zdobyła Szkoła Podstawowa w Wilczyskach, która uzyskała awans na zawody wojewódzkie (11.05.2018 r. – Nowy Sącz).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jolanta Brończyk, Aleksandra Góra, Maja Gruca, Magdalena Jurek, Julia Ligęza, Marcelina Nowak, Weronika Pękala, Laura Skrzypek, Gabriela Steinhoff, Martyna Sus, Patrycja Święs.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharamii dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Gabriela Steinhoff.

Sprawozdanie – minipiłka ręczna dziewcząt – Igrzyska Dzieci- Mistrzostawa Rejonu

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN