1

Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół średnich

Opublikowano 7 lutego 2018

7 lutego br. w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców szkół średnich. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, która uzyskała awans na zawody wojewódzkie.

P1240679

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Chowaniec, Jakub Chudy, Mateusz Gondek, Hubert Jarzębak, Kamil Kołacz, Beniamin Krok, Mateusz Kumor, Piotr Madziar, Piotr Pogwizd, Łukasz Poremba, Patryk Pustułka, Daniel Trybuch, Kajetan Żrałka. Opiekun: Marcin Bochniarz.

Sprawozdanie z Mistrzostw Rejonu
Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

1. Organizator – Małopolski Szkolny Związek Sportowy – Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkół w Łącku.
  2. Termin i miejsce zawodów – 7 lutego 2018 r. – Hala widowiskowo-sportowa w Łącku.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza rejonu reprezentanta na zawody wojewódzkie.
  4. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły – mistrzowie powiatów (64 zawodników):
  • Liceum Ogólnokształcące w Bieczu – powiat gorlicki
  • I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej – powiat limanowski
  • Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu – miasto Nowy Sącz
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju – powiat nowosądecki
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 2 razy po 10 minut.

Feliks Smęda

1. Mistrzostwo Rejonu zdobył Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, który uzyskał awans na zawody wojewódzkie (08.03.2018 r. – Łącko).
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Chowaniec, Jakub Chudy, Mateusz Gondek, Hubert Jarzębak, Kamil Kołacz, Beniamin Krok, Mateusz Kumor, Piotr Madziar, Piotr Pogwizd, Łukasz Poremba, Patryk Pustułka, Daniel Trybuch, Kajetan Żrałka.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Paweł Nowak z LO w Bieczu.