Mistrzostwa w unihokeju dziewcząt i chłopców.

P1460461

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piwnicznej-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 15 listopada 2021 r. – Hala sportowa w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja unihokeja wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentantów na zawody wojewódzkie.
  4. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły dziewcząt (36 zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  • Zespół szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
  • Zespół szkolno-Przedszkolny w Łącku

oraz 3 zespoły chłopców (36 zawodników)

• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców (2 razy 10 minut).

Witold Majerski

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, a w kategorii chłopców Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Krynicy-Zdroju uzyskując awans do zawodów wojewódzkich (24.11.2021 r. – chłopcy; 26.11.2021 r. – dziewczęta – Nowy Targ).
  1. Zwycięska drużyna dziewcząt z Łącka występowała w składzie: Natalia Cebula, Katarzyna Drabik, Paulina Faron, Anna Gewont, Oliwia Jurkowska, Sandra Leszko, Elżbieta Myjak, Danuta Plechta, Natalia Szczepaniak, Jadwiga Tomasiak, Zuzanna Wingralek, Zuzanna Wójcik. Drużyna chłopców z Krynicy-Zdroju grała w składzie: Tomasz Majerczyk, Miłosz Marcinkiewicz, Michał Sobczak, Dominik Soszyński, Rafał Stabrawa, Wiktor Szlaga, Oliwier Szymczyk, Oliwier Ślazyk, Franciszek Zygmunt.
  1. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharamii dyplomami. Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Drabik z Łącka, a najlepszym zawodnikiem Wiktor Szlaga z Krynicy-Zdroju.