Mistrzostwa w unihokeju – Igrzyska Dzieci

P1470159

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
 Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 1 grudnia 2021 r. – Hala sportowa w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja unihokeja wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentantów na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiły się 2 zespoły dziewcząt (20 zawodniczek)
  • Szkoła Podstawowa w Zagorzynie
  • Szkoła Podstawowa w Żbikowicach

oraz 3 zespoły chłopców (27 zawodników)

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, oddzielnie w kategorii dziewcząt – dwa razy 10 minut.

3. Szkoła Podstawowa w Zagorzynie Marta Chlipała

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w kategorii dziewcząt zdobyła Szkoła podstawowa w Zagorzynie, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej, uzyskując awans na zawody wojewódzkie (Dz.- 08.12.2021 r.; Chł. – 09.12.2021 r. – Nowy Targ).
  2. Zwycięska drużyna dziewcząt z SP w Zagorzynie występowała w składzie: Kornelia Bednarczyk, Kamila Bednarek, Gabriela Chrobak, Zuzanna Duda, Oliwia Klag, Martyna Klimek, Gabriela Najduch, Joanna Baran, Izabela Trzepak, Klaudia Weber.
  3. Drużyna chłopców z SP w Łososinie Dolnej grała w składzie: Karol Ciastoń, Tomasz Kosecki, Kacper Połomski, Jan Rasiński, Hubert Seruga,
  4. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabriela Najduch z SP w Zagorzynie, a najlepszym zawodnikiem Łukasz Ferek SP nr 2 w Krynicy-Zdroju.