1

Podegrodzie Mistrzem Powiatu w piłce nożnej

Opublikowano 10 maja 2018


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

P1290230

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Golonka, Maciej Gorczowski, Kamil Łatka, Karol Łatka, Radosław Ogrodzki, Bartek Olchawa, Kamil Pasiut, Adrian Salamon, Oskar Stachoń, Maksymilian Turek, Piotr Zięba, Patryk Zwolinski. Opiekun: Marek Fiut.


 

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 11 maja 2017 r. – Orliki: Stary Sącz, Mostki, Podegrodzie, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 16 zespołów: (192 zawodników)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej
  • Szkoła Podstawowa w Nawojowej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej
  • Szkoła Podstawowa w Barcicach
  • Szkoła Podstawowa w Rytrze
  • Szkoła Podstawowa w Mszalnicy
  • Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej
  • Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej
  1. Zespoły rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do następnej rundy, rywalizując w dwóch grupach, następnie po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Mostki

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Nowa Wieś SP Łososina Dolna 0 : 5
2. SP 1 Grybów ZSP Łącko 3 : 0
3. SP Łososina Dolna ZSP Łącko 3 : 0
4. SP Nowa Wieś SP 1 Grybów 0 : 4
5. SP Łososina Dolna SP 1 Grybów 2 : 2
6. ZSP Łącko SP Nowa Wieś 0 : 5

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
    1. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 3 7 11 : 3
    2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 7 9 : 2
    3. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi 3 3 5 : 9
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 0 1 : 12

 

Grupa II – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Mszalnica SP Barcice 1 : 2
2. SP 2 Krynica-Zdrój SP Podole-Górowa 4 : 1
3. SP Barcice SP Podole-Górowa 0 : 1
4. SP Mszalnica SP 2 Krynica-Zdrój 1 : 2
5. SP Barcice SP 2 Krynica-Zdrój 0 : 2
6. SP Podole-Górowa SP Mszalnica 2 : 1

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 3 9 8 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej 3 6 4 : 5
3. Szkoła Podstawowa w Barcicach 3 3 2 : 4
4. Szkoła Podstawowa w Mszalnicy 3 0 3 : 6

 

Grupa III – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 1 Ptaszkowa SP Rytro 0 : 1
2. SP Podegrodzie ZSP Złockie 3 : 0
3. SP Rytro ZSP Złockie 0 : 0
4. SP 1 Ptaszkowa SP Podegrodzie 1 : 2
5. SP Rytro SP Podegrodzie 0 : 4
6. ZSP Złockie SP 1 Ptaszkowa 2 : 0

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 9 9 : 1
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem 3 4 2 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Rytrze 3 4 1 : 4
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej 3 0 1 : 5

 

Grupa IV – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 1 Piwniczna SP Nawojowa 1 : 7
2. SP Chełmiec SP Lipnica Wielka 7 : 0
3. SP Nawojowa SP Lipnica Wielka 10 : 2
4. SP 1 Piwniczna SP Chełmiec 1 : 4
5. SP Nawojowa SP Chełmiec 2 : 4
6. SP Lipnica Wielka SP Piwniczna 0 : 3

 

Tabela grupy IV:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 9 15 : 3
2. Szkoła Podstawowa w Nawojowej 3 6 19 : 7
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej 3 3 5 : 11
4. Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej 3 0 2 : 20

 

Mecze II fazy rozgrywek:

Grupa „A” – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Krynica-Zdrój SP Podole-Górowa 4 : 1
2. SP 1 Grybów SP Łososina Dolna 2 : 2
3. SP Podole-Górowa SP Łososina Dolna 0 : 3
4. SP 2 Krynica-Zdrój SP 1 Grybów 1 : 0
5. SP Podole-Górowa SP 1 Grybów 1 : 6
6. SP Łososina Dolna SP 2 Krynica-Zdrój 4 : 0

 

Tabela grupy „A”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 3 7 9 : 2
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 3 6 5 : 5
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie 3 4 8 : 4
4. Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej 3 0 2 : 12

 

Grupa „B” – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Nawojowa SP Podegrodzie 0 : 6
2. ZSP Złockie SP Chełmiec 0 : 1
3. SP Podegrodzie SP Chełmiec 4 : 0
4. SP Nawojowa ZSP Złockie 2 : 2
5. SP Podegrodzie ZSP Złockie 3 : 0
6. SP Chełmiec SP Nawojowa 4 : 2

 

Tabela grupy „B”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 9 13 : 0
2. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 6 5 : 6
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem 3 1 2 : 6
4. Szkoła Podstawowa w Nawojowej 3 1 4 : 12

 

Grupa finałowa – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Podegrodzie SP Łososina Dolna 2 : 1
2. SP Chełmiec SP 2 Krynica-Zdrój 4 : 2
3. SP Łososina Dolna SP 2 Krynica-Zdrój 4 : 0
4. SP Podegrodzie SP Chełmiec 4 : 0
5. SP Łososina Dolna SP Chełmiec 0 : 2
6. SP 2 Krynica-Zdrój SP Podegrodzie 0 : 3

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 9 9 : 1
2. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 6 6 : 4
3. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej 3 3 5 : 4
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 3 0 2 : 11

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Tomasz Kożuch
2. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Adam Oratowski
3. Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej Andrzej Kuźma
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju Krzysztof Mirek
5 – 6. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie Roman Cygnarowicz
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem Dorota Jarząb
7 – 8. Szkoła Podstawowa w Nawojowej Tomasz Kożuch
Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej Wiesław Rębiasz
9 – 12. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Agnieszka Hebda
Szkoła Podstawowa w Barcicach Jarosław Janikowski
Szkoła Podstawowa w Rytrze Krystyna Łękawska
Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej Piotr Malik
13 – 16. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
Szkoła Podstawowa w Mszalnicy Paweł Marszałek
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej Sławomir Książkiewicz
Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej Ewa Zwolenik

 

  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Przemysław Golonka, Maciej Gorczowski, Kamil Łatka, Karol Łatka, Radosław Ogrodzki, Bartek Olchawa, Kamil Pasiut, Adrian Salamon, Oskar Stachoń, Maksymilian Turek, Piotr Zięba, Patryk Zwolinski.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Adrian Salamon ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Podegrodziu, która uzyskała awans na zawody rejonowe (29.05.2018 r. – Limanowa).

 

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – szkoły podstawowe

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN