1

Podegrodzie zwycięża w piłce nożnej – Igrzyska Dzieci

Opublikowano 6 maja 2019


Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w piłce nożnej chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa w Podegrodziu

P1410156

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Damian Bodziony, Przemysław Golonka, Maciej Gorczowski, Mateusz Horowski, Mateusz Konar, Tomasz Mynarek, Jakub Plata, Kamil Ruchała, Adrian Salamon, Oskar Stachoń, Kacper Zięba. Trener: Marek Fiut.


Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców – „6”

  1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 6 maja 2019 r. – Orliki: Stary Sącz, Gołkowice, Podegrodzie, Brzezna.
  3. Cel imprezy – popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów zgłosiło się 13 zespołów: (156 zawodników)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju
  • Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
  • Szkoła Podstawowa w Chełmcu
  • Szkoła Podstawowa w Łabowej
  • Szkoła Podstawowa w Nawojowej
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Korzennej
  • Szkoła Podstawowa w Stróżach
  • Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej (nie przyjechała na zawody)
  1. Zespoły rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”, 2 razy po 8 minut. Drużyny z 1 i 2 miejsca awansowały do następnej rundy, rywalizując w dwóch grupach, następnie po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do fazy finałowej.

Wyniki  poszczególnych  spotkań:

Grupa I – Gołkowice

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Korzenna SP Nawojowa 1 : 0
2. SP Chełmiec SP Korzenna 4 : 1
3. SP Nawojowa SP Chełmiec 1 : 4

 

Tabela grupy I:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
    1. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 2 6 8 : 2
    2. Szkoła Podstawowa w Korzennej 2 3 2 : 4
    3. Szkoła Podstawowa w Nawojowej 2 0 1 : 5

 

Grupa II – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Krynica SP 1 Stary Sącz 0 : 3
2. SP Łabowa SP 2 Krynica 0 : 2
3. SP Stary Sącz SP Łabowa 4 : 3

 

Tabela grupy II:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu 2 6 7 : 3
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 2 3 2 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Łabowej 2 0 3 : 6

 

Grupa III – Podegrodzie

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP Muszyna SP Stróże 1 : 1
2. SP Podegrodzie ZSP Muszyna 2 : 1
3. SP Stróże SP Podegrodzie 0 : 5

 

Tabela grupy III:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 2 6 7 : 1
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 2 1 2 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Stróżach 2 1 1 : 6

 

Grupa IV – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Witowice Dolne SP Przydonica 0 : 6
2. ZSP Łącko SP Witowice Dolne 5 : 2
3. SP Przydonica ZSP Łącko 0 : 3

 

 Tabela grupy IV:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 2 6 8 : 2
2. Szkoła Podstawowa w Przydonicy 2 3 6 : 3
3. Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych 2 0 2 : 11

 

Mecze II fazy rozgrywek:

Grupa „A” – Stary Sącz

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Krynica-Zdrój SP 1 Stary Sącz 0 : 3
2. SP Chełmiec SP Korzenna 4 : 1
3. SP 1 Stary Sącz SP Korzenna 6 : 1
4. SP 2 Krynica-Zdrój SP Chełmiec 2 : 1
5. SP 1 Stary Sącz SP Chełmiec 4 : 3
6. SP Korzenna SP 2 Krynica-Zdrój 1 : 3

 

Tabela grupy „A”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu 3 9 13 : 4
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 3 6 5 : 4
3. Szkoła Podstawowa w Chełmcu 3 3 8 : 7
4. Szkoła Podstawowa w Korzennej 3 0 3 : 13

 

Grupa „B” – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. ZSP Łącko ZSP Muszyna 1 : 6
2. SP Podegrodzie SP Przydonica 4 : 2
3. ZSP Muszyna SP Przydonica 4 : 0
4. ZSP Łącko SP Podegrodzie 3 : 4
5. ZSP Muszyna SP Podegrodzie 1 : 2
6. SP Przydonica ZSP Łącko 0 : 3

 

Tabela grupy „B”:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 9 10 : 6
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 3 6 11 : 3
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku 3 3 7 : 10
4. Szkoła Podstawowa w Przydonicy 3 0 2 : 11

 

Grupa finałowa – Brzezna

Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP Podegrodzie SP 2 Krynica-Zdrój 5 : 2
2. ZSP Muszyna SP 1 Stary Sącz 4 : 0
3. SP 2 Krynica-Zdrój SP 1 Stary Sącz 0 : 3
4. SP Podegrodzie ZSP Muszyna 2 : 1
5. SP 2 Krynica-Zdrój ZSP Muszyna 0 : 3
6. SP 1 Stary Sącz SP Podegrodzie 2 : 3

 

Tabela grupy finałowej:

M-ce Szkoła/Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu 3 9 10 : 5
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie 3 6 5 : 2
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu 3 3 5 : 7
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju 3 0 2 : 11

 

Kolejność   końcowa  w  turnieju:

M-ce Szkoła/Drużyna Nauczyciel/Opiekun
1. Szkoła Podstawowa w Podegrodziu Marek Fiut
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie Stanisława Piróg
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu Maciej Mamak
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krynicy-Zdroju Krzysztof Mirek
5 – 6. Szkoła Podstawowa w Chełmcu Adam Oratowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku Witold Majerski
7 – 8. Szkoła Podstawowa w Przydonicy Dorota Migacz
Szkoła Podstawowa w Korzennej Jan Waśko
9 – 12. Szkoła Podstawowa w Stróżach Marta Janik
Szkoła Podstawowa w Łabowej Stanisław Brożek
Szkoła Podstawowa w Nawojowej Piotr Kożuch
Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych Marek Połomski

 

  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Damian Bodziony, Przemysław Golonka, Maciej Gorczowski, Mateusz Horowski, Mateusz Konar, Tomasz Mynarek, Jakub Plata, Kamil Ruchała, Adrian Salamon, Oskar Stachoń, Kacper Zięba.
  2. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Przemysław Golonka ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.
  3. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa w Podegrodziu, która uzyskała awans na zawody rejonowe (27.05.2019 r. – Nowy Sącz).

 

 

Sprawozdanie – piłka nożna 6 – szkoły podstawowe

 

Opracował: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN