Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Opublikowano 4 października 2019

Sprawozdanie z  Powiatowej Licealiady

w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 04 października 2019r. Muszyna „Zapopradzie”. Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00.
  3. Cel imprezy – popularyzacja biegania i biegów sztafetowych wśród młodzieży  szkolnej, wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, oraz reprezentacji na zawody wojewódzkie (po dwa zespoły dziewcząt i chłopców).
  4. Do zawodów zgłosiło się 8 sztafet w kategorii dziewcząt i 9 sztafet w kategorii chłopców.
  5. Zawody zostały oficjalnie otwarte przez przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki Rady Powiatu Nowosądeckiego Stanisława Sułkowskiego.
  6. Głównym sędzią biegów był Sławomir Brattig.

I miejsce ZS Marcinkowice – czas biegu 34:31:38

1. Do zawodów wojewódzkich , które odbędą się w Nowym Targu awansowały drużyny które zajęły I i II miejsca w poszczególnych kategoriach.
  2. Podczas uroczystego zakończenia zawodów sztafety wraz z opiekunami które zajęły miejsca I-III zostały nagrodzone pucharami oraz pamiątkowymi medalami, natomiast miejsca IV-VI okolicznościowymi dyplomami.
  3. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali regeneracyjny posiłek ufundowany przez Powiat Nowosądecki.

Sprawozdanie z biegów sztafetowych szkól średnich.