Siatkarze ze Starego Sącza Mistrzami Powiatu.

Opublikowano 5 marca 2018

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce chłopców
zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu

P1250243

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Krzysztof Kowalik, Bartosz Kurzeja, Mariusz Kurzeja, Kamil Padula, Piotr Padula, Bartłomiej Ruchała, Mateusz Wyrostek, Marek Zaremba, Krzysztof Zaremba. Opiekun: Janusz Pasiut.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców
(roczniki 2002, 2003 i 2004)

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 5 marca 2018 r. – Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie
  1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóchwygranych setów, trzeci set decydujący do 15 punktów.
  2. Wyniki poszczególnych spotkań:
Mecz Szkoła/Drużyna Szkoła/Drużyna Wynik
1. SP 2 Kamionka W. SP 1 Grybów 0 : 2 (23:25; 10:25)
2. SP 2 Stary Sącz ZSP Muszyna 2 : 0 (25:16; 25:10)
3. SP 1 Grybów ZSP Muszyna 2 : 0 (27:25; 25:11)
4. SP 2 Kamionka W. SP 2 Stary Sącz 0 : 2 (18:25; 14:25)
5. SP 1 Grybów SP 2 Stary Sącz 1 : 2 (25:20; 20:25; 7:15)
6. SP 2 Kamionka W. ZSP Muszyna 2 : 1 (25:18; 23:25; 15:12)

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie Sebastian Skrobacki

1. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu, która uzyskała awans na zawody rejonowe (20.03.2018 r. – Nowy Sącz).
  1. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Krzysztof Kowalik, Bartosz Kurzeja, Mariusz Kurzeja, Kamil Padula, Piotr Padula, Bartłomiej Ruchała, Mateusz Wyrostek, Marek Zaremba, Krzysztof Zaremba.
  1. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Bartłomiej Ruchała ze Starego Sącza.